Back to top

Завтра Фонду соціального страхування від нещасних випадаків на виробництві виповнюється 10 років

Автор фото Василь Сосюк.

Десятиліття тому розпочав роботу Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Діяльність його певною мірою стосується, без перебільшення, кожного з нас. А щодо страхових виплат, то надання соціальних послуг потерпілим залежить від надходження страхових внесків. Отож про напрацювання колективу відділення виконавчої дирекції Фонду в Сарненському районі в цьому напрямку розповідає керівник Ніна КОРНІЙЧУК:
- Десять років відділення виконавчої дирекції Фонду соціально¬го страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України здійснює свої функції на території Сарненського та Рокитнівського районів.

Одним з головних пріоритетів Фонду є прагнення покращити соціальну захищеність потерпілих та інвалідів від нещасних випадків на виробництві й профзахворювань, зберегти їх життя та здоров'я. Розпочавши свою діяльність, колектив відділення цілеспрямовано й послідовно працює над виконанням основних завдань. Насамперед, це проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров'ю застрахованих, викликаних умовами праці, відновлення здоров'я та працездатності потерпілих на виробництві та відшкодування матеріальної шкоди застрахованим і членам їх сімей.
Приємно відзначити, що відділення провело значну роботу щодо здійснення профілактичних заходів з охорони праці як самостійно, так і за постійної підтримки органів державної влади, місцевого самоврядування, профспілкових, гро¬мадських організацій, роботодавців. Зокрема за 10 років здійснили 3346 перевірок організацій і роботодавців стосовно роботи з охорони праці та виконання профілактичних заходів. При цьому виявили 3946 порушень чинного законодавства з охорони праці, на які вказали в поданні страхового експерта. З метою пропаганди передового досвіду у сфері охорони праці, загострення уваги на проблемних питаннях створення належних, нешкідливих і безпечних умов виробництва на Сарненщині провели низку семінарів, нарад, «круглих столів». Колектив відділення систематично бере участь у розробленні комплексних профілактичних заходів з охорони праці та впровадження їх на підприємствах. Громадськість району, страхувальники, потерпілі на виробництві отримують інформацію про основні аспекти діяльності відділення через районний часопис і місцеве радіомовлення. Результатом проведеної профілактичної роботи є зменшення кількості нещасних випадків, пов'язаних з виробництвом. Приміром, якщо у 2002 році сталося 23 випадки виробничого травматизму, то у 2009 - 17. Варто відзначити, що належ¬ним чином профілактичні заходи з охорони праці здійснюють у ККНК «Технобуд» і ТзОВ «Завод металевих виробів», де керівники з усією відповідальністю ставляться до питань охорони праці.
Зрозуміло, що для забезпечення гарантованого відшкодування матеріальної шкоди потерпілим на виробництві, проведення профілактичних заходів необхідні значні кошти, тому службовці відділення постійно співпрацюють зі страхувальниками щодо забезпечення повноти надходження страхових коштів до бюджету Фонду. Нині на обліку перебувають 2277 платників страхових внесків, у т.ч. 1127 - юридичних осіб, 1150 - фізичних, які використовують найману працю. Про сумлінне виконання службових обов’язків працівниками свідчить те, що за 2001-2010 роки відділення акумулювало на рахунки Фонду понад 25 млн. грн. страхових коштів.
Робота зі страхувальниками щодо повноти та своєчасності сплати страхових внесків, погашення заборгованості по платежах до Фонду та недопущення недоїмки завжди стоїть на чільному місці. Левову частку надходження страхових коштів спрямовуємо на відшкодування матеріальної шкоди потерпілим на виробництві від нещасного випадку або професійного захворювання, їх медико-соціальне забезпечення. Нині відділення обслуговує 371 потерпілого на виробництві та членів сімей заги¬блих. Витрати на ці виплати з 2002 року з 481,9 тис. грн. зросли до 2309,5 тис. грн. у 2010-ому. Потерпілі на виробництві одержують визначені медициною страхові послуги: лікування, санаторно-курортне оздоровлення, медикаментозне забезпечення, протезування тощо. Восьмеро земляків безоплатно отримали від Фонду нові автомобілі. Наші потерпілі – і це приємно - є активними членами суспільства, беруть участь в обласних конкурсах серед інвалідів, неодноразово в них перемагаючи. Скажімо, до Міжнародного дня інвалідів у 2010 році за вагомий внесок подяку Міністерства праці й соціальної політики отримав потерпілий, інвалід 1 групи (спинальник) Роман Карачун. До слова, працівники відділення підтримують таких людей не лише матеріально, а й морально, відвідуючи за місцем проживання, допомагаючи у вирішенні багатьох побутових проблем.
Отак рік за роком, крок за кроком відбувалося становлення в районі Фонду соціального страхуван¬ня від нещасних випадків на виробництві. І нехай ще не все зроблено для повного забезпечення конституційного права земляків на збереження життя і здоров'я в процесі трудової діяльності, однак сподіваюсь, що перше десятиліття стане запорукою подальшого зміцнення в районі засад соціального захисту населення від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
Принагідно, хочу подякувати працівникам за сумлінну працю, особливо тим, хто трудиться в Сарненському відділенні з перших днів заснування Фонду. Це завідувач сектором по роботі з роботодавцями Світлана Литовинська, головний спеціаліст Світлана Рудницька та головний спеціаліст сектора організації профілактики нещасних випадків на виробництві та профзахворювань, відшкодування шкоди потерпілим Галина Іркутська.

Новини: 

Схожі матеріали

Держава, яка хоче мати краще майбутнє, повинна дбати про фізичний гарт громадян. І наша спортивна школа успішно виконує цю місію вже півтора...
16 років - найбільше серед колег в історії часопису – керував колективом Сарненської районної газети Іван Андрійович Кузьменко. Завтра, 26 вересня,...
Чи є на світі десь така людина, Що не зайшла за все своє життя До храму книг, що вік стоїть нетлінно І не зруйнується від повеней буття?...
Вчительська доля… Сонячна та щаслива, нелегка й благородна. У роздумах про неї переповнюються серця спогадами та щемом, відчуттям прекрасного...
прожили Єва й Пилип Жуки з Чудля Задушевна музика котиться полем аж за село. Гості віншують старожилів зі славною подією - золотим весіллям. Сват...