Back to top

«Працювати міліції є над чим»

День міліції відзначають в Україні щорічно в день прийняття Верховною Радою України в 1991 році закону «Про міліцію», що став точкою відліку в історії українських правоохоронців. Відтоді люди в сірій формі щодня виходять на вулиці міста, щоб захистити наші життя, здоров’я та майно від злочинних зазіхань.:

Щоб дізнатися, з якими показниками підійшли до професійного свята місцеві міліціонери, запросили до розмови начальника Сарненського РВ УМВС України в Рівненській області Віталія САФОНІКА.
- Віталію Григоровичу, минуло два місяці, відколи обійняли посаду першого міліціонера Сарненщини. Як почуваєтеся в керівному кріслі?
- Скажу відверто: завжди нелегко починати на новому місці. Це аксіома, що не потребує доведення. Проте завдяки помітним напрацюванням попередників у сфері розкриття пограбувань, завдання тяжких тілесних ушкоджень, крадіжок особистого майна процес адаптації минув безболісно. Звісна річ, опанувати тонкощі криміногенної обстановки в районі допомогли заступники – досвідчені професіонали, не на словах знайомі з оперативною та аналітичною роботою, які добросовісно виконують функціональні обов’язки.
- Добігає кінця 2011-ий. Яким він був для сарненських міліціонерів у професійному плані?
- Дуже непростим. Адже в райвідділі міліції нараховується понад два десятки вакансій, у тому числі 13 – дільничних інспекторів. Думаю, нема потреби розтлумачувати, яку незамінну роль у розкритті злочинів по гарячих слідах відіграють саме ці працівники правоохоронних органів завдяки знанню криміногенної обстановки на дільниці, особистим контактам з населенням.
Однак це не перешкодило моїм колегам розкривати злочини, встановлювати особи правопорушників. Скажімо, за 11 місяців ц.р. чергова частина міліції зареєструвала 3065 повідомлень про пригоди та злочини. Стосовно 452 матеріалів порушили кримінальні справи, 39 кримінальних справ направили до суду, що на 16 більше порівняно з відповідним періодом минулого року.
- Тобто криміногенна обстановка в районі стабільна?
- Можна сказати й так. Приміром, завдяки вжитим оперативно-профілактичним заходам на території району не допустили скоєння таких видів злочинів як зґвалтування, розбої, крадіжки з торговельних об’єктів, квартир. Також вдалося досягти зменшення кількості крадіжок особистого майна з 215 до 209, державного – з 33 до 3, транспортних засобів – з 10 до 1. Упродовж 11-місячного періоду збільшився відсоток розкриття тяжких злочинів: якщо торік він становив 69,3%, то нині – 84,4%.
- Під час минулої зустрічі Ви сказали, що приділятимете належну увагу боротьбі з незаконним розповсюдженням наркозасобів...
- І від своїх заяв не відмовляюсь. А щоб не бути голослівним, наведу цифри. Здійснюючи організаційні й оперативно-розшукові заходи, направлені на перекриття каналів надходження наркотичних засобів у район, виявлення постачальників і збувальників наркотиків, провели 5 оперативних закупівель. Під час заходів виявили 25 наркозлочинів, за фактами яких порушили кримінальні справи. З них 12 – збут наркотичних засобів, 11 – їх зберігання, а ще утримання наркопритона та збут сильнодіючих препаратів. Відповідно до ст. 115 Кримінально-процесуального кодексу України, затримали 6 наркозбувачів, 5 з них заарештували. На майно й кошти «наркобаронів» наклали арешт на загальну суму 25 тис. грн. На суму 40 тис. грн. вилучили майна й коштів, здобутих злочинним шляхом. Це наочно підтверджує, що оперативні працівники та слідчі сумлінно проводять роботу з виявлення, розкриття й розслідування тяжких та особливо тяжких злочинів по лінії наркоманії.
- А як спрацював сектор дільничних інспекторів міліції, в якому бракує працівників?
- Значна кількість вакансій не стала на перешкоді дільничним інспекторам міліції. Особовий склад сектора склав 2939 адміністративних протоколів, що на 107 більше, ніж минулого року. Крім цього, розглянули 2587 заяв і повідомлень про злочини та пригоди, щодо 143 з них порушили кримінальні справи. Дільничні інспектори ведуть активну цілеспрямовану роботу стосовно встановлення жорсткого контролю за особами, які перебувають на профілактичному обліку в райвідділі міліції. На жаль, вона не завжди ефективна: контролювати потрібно 1379 осіб, а дільничних не вистачає. Проте вони спромоглися активізувати роботу щодо попередження та недопущення правопорушень і злочинних проявів у сфері сімейно-побутових відносин. До адміністративної відповідальності за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення притягнули 429 громадян, яким одночасно винесли офіційне попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім’ї. 17 злочинів загальнокримінальної спрямованості розкрила група охорони громадського порядку.
- Складається враження, що сарненській міліції час відпочивати...
- Якби ж то! Незважаючи на проведену роботу, на території обслуговування збільшилось число злочинів, скоєних тими, що раніше вчиняли, з 58 до 126. Кількість злочинів на вулицях зросла з 9 до 17, у громадських місцях – з 12 до 22, у стані сп’яніння – з 70 до 74. А ви кажете про відпочинок!.. Працювати є над чим, і мої колеги докладають максимум зусиль, щоб уберегти життя, здоров’я та майно співгромадян від злочинних зазіхань.
- Хай щастить Вам у нелегкій, але вкрай потрібній суспільству роботі.
- Дякую.

Схожі матеріали

Від серця до серця прокладає містки допомоги та співчуття сарненський координаційний територіальний центр соціального обслуговування малозабезпечених...
Вагомими здобутками зустрічають своє професійне свято працівники галузі культури краю. За підсумками минулого року, згідно з рейтинговими оцінками...
У січні ц.р. було опубліковано Указ Президента України «Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». Тож у...
"Вода - джерело життя" - під такою назвою в міській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 відбувся тиждень, приурочений Всесвітньому дню води. У школі активно діє...
Нині в Україні відбувається становлення нової системи освіти, у центрі уваги якої – особистість. «Освіта ХХІ століття – це освіта для людей. Її...