Back to top

Василь БЕРТАШ: «Як керівник області, мушу зробити все, щоб повернути довіру людей до влади»

Упродовж останніх тижнів декілька разів населені пункти району відвідав голова обласної державної адміністрації Василь БЕРТАШ. Приводом для його візитів стали довгоочікувані події: в Одринках вводили в експлуатацію дорогу, яка була дуже необхідна місцевим жителям, у Коросту урочисто відкрили після реконструкції дитячий садок, який не працював понад двадцять років, у Пугачу розділив з сельчанами радість з приводу підведення води та газу.

Під час однієї з зустрічей із жителями Сарненщини керівник області дав відповіді на запитання журналістів.
- Василю Михайловичу, вже понад півтора року Сарненський район очолює Анатолій Остапчук, трохи більше минуло, як Ви - керівник області. За цей період у Вас сформувалася стала думка з приводу того, в чому полягають особливості взаємодії з посадовцями й територіальними громадами найбільшого на Рівненщині району, і чим, на Вашу думку, Сарненщина відрізняється від інших п’ятнадцяти районів області?
- Як голова облдержадміністрації, хвилююсь за всі без винятку райони, їх розвиток, за те, щоб була забезпечена належна життєдіяльність територіальних громад. Що ж до Сарненського, то, насамперед, гордий тим, що очолює райдержадміністрацію Анатолій Остапчук. Бо всі завдання відповідно до програм обласної ради та особисто мої доручення виконує старанно й вчасно. Має життєвий, виробничий й управлінський досвід, який варто наслідувати іншим керівникам. Відвідини району засвідчують будівництво доріг, дитсадків, шкіл, газифікацію в багатьох селах. Спілкуючись з Анатолієм Миколайовичем, бачу, що він прагне зробити якомога більше хороших справ для жителів краю.
- Василю Михайловичу, Ви заступили на відповідальну посаду в досить складний період перетворень у державі. Скажіть, будь ласка, як Вам вдається знаходити важелі, які допомагають організовувати роботу, що сприяє поступу вперед, суспільно-політичному й економічному становленню краю?
- Це правда, що складні процеси в економіці й суспільному житті тривають і це додає труднощів. Наразі, розуміємо, що варто очікувати другої хвилі світової економічної кризи. І цей час зобов’язує до ще чіткішої мобілізації наявних сил і засобів. Кожен район повинен використати всі можливі ресурси, а на державні адміністрації покладається завдання якомога більше допомагати малому, середньому бізнесу, що в свою чергу наповнить місцеві бюджети для забезпечення потреб громадян на належному рівні. Прикро, що Рівненщина – дотаційна область. Заробляємо один мільярд чотириста п’ятдесят мільйонів, а дотація з держбюджету становить один мільярд сімсот п’ятдесят мільйонів. Хіба ж добре, що живемо за рахунок інших областей? Насамперед маємо дбати про розвиток промисловості, про оптимізацію виробничого потенціалу, щоб зменшити залежність від дотацій. Проблеми Рівненщини висвітлюю перед Президентом і Урядом країни й знаходжу порозуміння. Цьогоріч у населених пунктах, де назріла нагальна необхідність, завершуємо будівництво п’яти шкіл, кожне з яких обходиться державі в двадцять-тридцять мільйонів гривень. Одна з них – у Тинному, що на Сарненщині, розрахована на одну тисячу сто учнів, і затрати на її спорудження сягають трьох десятків мільйонів гривень. А бюджет розвитку області – всього-на-всього двадцять мільйонів. Якщо розділити ці кошти між районами, то це невеликі суми. Принаймні, жодного суттєвого будівництва від початку до кінця зробити за них неможливо.
- Але все ж вдається запроваджувати багато нового. Скажіть, про що думаєте, відвідуючи Сарненщину, наприкінці 2011 року?
- Так, у ці дні часто буваю в Сарненському районі. Зокрема, в селах, де до цього часу ні разу не бував жоден голова облдержадміністрації. Приводять сюди приємні події, коли завершують будівництво і вводять в експлуатацію соціально значимі об’єкти. Та ще приємніше констатувати, що спостерігаю консолідацію зусиль представників усіх політичних сил. Бачимо, як один підприємець допомагає громаді в будівництві чи ремонті транспортом, інший зробив огорожу, а ще хтось виготовив і подарував стільчики, ліжечка для дитсадка. Таких прикладів споглядав у районі безліч. Найголовніше – бачимо результат, коли всі гуртом беруться за справу. Спостерігав, скільки радості й вдячності випромінювали очі діток і їх батьків, коли відкривали дитсадок у Коросту. І це по-справжньому втішає, бо найвигідніша інвестиція –вкладати кошти в потреби дітей. І тому впевнений у нашому доброму майбутньому. Населення ж краю підтримує хороші починання, бо кожен бачить, як влада переймається вирішенням проблем територіальних громад.
- Василю Михайловичу, Ви – виходець з поліського села, тут народились, живете, і саме в рідному краї обіймаєте найвищу керівну посаду. Які правила берете за основу діяльності, на що найбільше сподіваєтесь?
- Хочу сказати, що я особисто, як керівник області, повинен зробити все, щоб повернути довіру людей до влади. Тому що виріс тут, на цій священній Поліській землі, тут моя родина. Тож у кожному випадку поступаю по-совісті, й ніколи не вчиню нічого поганого землякам. Старатимусь якомога більше забезпечити благ для комфортного проживання в містах, селах, селищах Рівненщини. І надалі будуватимемо навчальні заклади, дороги, об’єкти бюджетної й соціальної сфери. Адже, коли розбудовується інфраструктура, – область живе. Не сиджу в кабінеті й не придумую якихось програм чи постулатів, виїжджаю в усі куточки краю, зустрічаюсь з виробничниками, аграріями, кращими представниками різних професій, дослухаюсь до порад, думок, суджень. Працювати за такими ж правилами націлюю голів районних державних адміністрацій. З пропозицій, дієвого досвіду окреслюємо стратегію діяльності. На Рівненщині живуть добрі, щирі, працьовиті, талановиті й гостинні люди. Бог нам подарував ресурси й надра - це земля, для вирощування лісів і сільгоспкультур, камінь для будівництва, ще є унікальний мінерал - бурштин і багато іншого. Впевнений, що зовсім скоро Рівненщина стане перспективною й значимою територією не лише для України, а й у європейському вимірі. А побажання жителям Сарненського району маю оптимістичні: сподіватися на достойне, цікаве, комфортне життя може кожен з нас. У пригоді стане ініціативність, підприємливість, дієвість. Впевнений, що на засадах взаємної довіри зможемо покращити наше життя.
Підготувала Віра ШАШУК.

Новини: 

Схожі матеріали

Особистісно зорієнтоване навчання рідної мови та літератури є важливою проблемою сучасної середньої освіти. Над нею активно працює творча група...
Сарни - сучасне місто, в якому живуть і працюють тисячі людей. Кожен день несе нові ідеї, турботи, радість. Особливістю міста та району є не тільки...
Незадовго до Дня Незалежності виповнився рік, як виконавчу гілку влади в районі очолив Петро Рухер. З цієї нагоди з головою РДА зустрілися та...
Створити умови для утвердження верховенства права, сили закону, щоб громадяни почувалися захищеними та вільними, - покликання прокуратури. Адже саме...
На виконання Указу Президента України № 124 від 14 лютого 2008 року «Про Фестиваль мистецтв України», відповідного розпорядження голови обласної...