Back to top

НЕП – наведення елементарного порядку

Якось подруга запропонувала підвезти додому. В салоні автомобіля вирішили поласувати бананами. Водій (за національністю білорус), який уважно спостерігав за нами в дзеркало, попросив: «Дівчата, будь ласка, тільки не викидайте нічого через вікно. В мене для сміття є спеціальний пакет».

Подумала тоді, що хоча ми й близькі сусіди з Білоруссю, їхній чистоті й порядку можна щиро позаздрити. Невже потрібно відчувати над головою батіг, щоб зробити чистими українські вулиці? Вирішити це питання намагався голова райдержадміністрації Анатолій Остапчук на нараді з сільськими, селищними головами та керівниками установ з питань благоустрою, яка відбулась позавчора. У ній взяли участь також заступник голови РДА Інна Наумович, голова районної ради Микола Драганчук, перший заступник міського голови Світлана Усик, головний державний санітарний лікар району Олександр Войнелович, заступник начальника райвідділу управління МВС Віталій Маринін, державний інспектор відділу оперативного екологічного міжрайонного контролю Державної екологічної інспекції Катерина Лиса, начальник Міжрайонного відділу з контролю за використанням та охороною земель Валерій Білявський.
Побувавши з кількаденним візитом у Брестській області, Анатолій Остапчук поділився враженнями від поїздки, розповів про досвід роботи Бресту. Починали з НЕПу – наведення елементарного порядку. Не все вдавалося з першого разу, не все було гладко, проте вже є результат. Якщо за перший рік склали 17 тисяч 400 актів про порушення сфери благоустрою, то в минулому – 2. Але не лише карають за сміття, а й преміюють за чистоту. Поцікавившись станом справ у сільських голів Кричильська, Любикович, Немович, голова райдержадміністрації прийшов до висновку, що системи збору і вивезення побутових відходів, які діють на їх території, або неефективні, або їх немає взагалі. Тому варто звернути увагу на досвід білоруських сусідів. З болем у серці про наведення елементарного порядку говорив Анатолій Остапчук. Для його здійснення бракує, насамперед, бажання та добросовісного ставлення як міського чи сільського жителя, так і приватного підприємця чи керівника.
Про те, які заходи з питань благоустрою здійснює міська рада, інформувала Світлана Усик. Представила відпрацьовані схеми прибирання міста комунальними підприємствами «Трудівник» і «Житлосервіс». Так, у двірників робочий день починається о 6.30 ранку. Кількість сміття збільшується, і про це свідчить простий аналіз. Якщо за відповідний період минулого року вивезли 3 тисячі 500 кв. м твердих побутових відходів, то в нинішньому – 4 тисячі 700. Міська рада, повідомила Світлана Борисівна, розробила Положення про створення інспекції з благоустрою, а до злісних порушників продовжать застосовувати штрафні санкції. В тому, що останні необхідні, підтвердили і голова районної ради Микола Драганчук, приватний підприємець Сергій Кисельов, заступник міського голови Руслан Серпенінов. До слова, гривнею каратимуть і тих, хто ухиляється від укладання договорів на вивезення сміття та за складування будматеріалів і загромадження вулиць біля приватних будинків. Працівники райвідділу міліції також мають право складати адміністративні протоколи про порушення правил благоустрою (штрафи від 340 до 1 тисячі 360 гривень), про що повідомив Віталій Маринін.
Про відповідальність за порушення чинного законодавства у сфері благоустрою, нормативні документи, які її регламентують, інформували та дали відповіді на запитання Олександр Войнелович, Катерина Лиса, Валерій Білявський. Інна Наумович розтлумачила присутнім закон «Про благоустрій» та пояснила, хто може складати протоколи.
Гість наради Олександр Вижевський ознайомив з новими правилами в індивідуальному житловому будівництві на селі та зупинився на запобіганні порушень містобудівних. Перший заступник начальника Інспекції ДАБК (державного архітектурно-будівельного контролю) в Рівненській області окреслив особливості нових правил прийняття завершених будівництвом об’єктів.
Заступник голови райдержадміністрації Сергій Потапович обґрунтував заходи щодо запобігання протидії масовим лісовим пожежам і на торф’яниках і сільськогосподарських угіддях у пожежонебезпечний період, наголосив на відповідальності й забезпеченні їх надійної охорони.
Насамкінець, повертаючись до початку наради, хотілося б висловити надію, що місячник благоустрою згуртує разом школярів і їх наставників, підприємців і релігійні громади - усіх небайдужих до проблем природи. Кожному до вподоби жити в охайному місті чи селі, а чистота й порядок завжди були запорукою хорошого настрою та відчуття комфорту. Можна багато говорити про любов до рідного краю, а можна конкретними справами її стверджувати. Аби наші нащадки могли насолоджуватись його неповторною красою в майбутньому, маємо сьогодні зробити власні посильні інвестиції в спільну справ благоустрою.
Марія КУЗЬМИЧ.

Новини: 

Схожі матеріали

Нещодавно в ЗОШ № 2 відбулась нарада з керівниками підприємств, які здійснювали харчування учнів у 2007-2008 навчальному році й організовуватимуть...

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про прокуратуру» Генеральний прокурор України та підпорядковані йому прокурори координують діяльність у боротьбі...

На звітно-виборну конференцію районної організації товариства «Просвіта» зібралися делегати з усієї Сарненщини, щоб підбити підсумки діяльності,...

Проблема боротьби з туберкульозом залишається найбільш актуальною з інфекційних патологій, хоча в районі є тенденція до зниження рівня...

Минулого тижня заступник голови райдержадміністрації Тетяна Сухарева провела зустріч–нараду з ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС за участю...