Back to top

Необхідно будувати доступне житло

Руслан Ковальчук працює у ТОВ "Західметал".
Автор фото Василь Сосюк.

Будівельник – це справжній художник своєї справи. Кожну оселю потрібно звести так, щоб на неї хотілося не лише дивитися, а й жити. Його праця завжди потрібна людям. Без неї не обходиться жодна галузь народного господарства.

Нещодавно набув чинності закон про регулювання містобудівної діяльності. За словами розробників, він понизить корупцію в дозвільній системі для будівництва на 90%, собівартість будівництва - на 10-20% і прискорить його темпи, про що розповів Глава ради директорів Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе.
- Сьогодні головне завдання, аби закон почав працювати в повному обсязі, - каже керівник ДП «Будсервіс» Олександр Сидорчук. Необхідно на державному рівні стимулювати інвестиції в будівництво. Наприклад, Українська будівельна асоціація планово брала участь в інвестиційних виставках за кордоном упродовж декількох років. На міжнародну виставку з нерухомості в Каннах приїжджають провідні інвестори світу. Краснодарський край, наприклад, за один день роботи на ній підписав договорів на 1 мільярд доларів. Таку роботу треба вести з правильним підходом, мати державну стратегію залучення зарубіжних і місцевих інвестицій у будівництво. Якщо говорити про розвиток міста, дуже багато що зав'язане на будівництві. Піднімається торговельний центр - є робочі місця, зводиш котедж – також є робочі місця, з'являються можливості вкладати зароблені засоби у власне житло. Необхідно стимулювати населення: робити іпотеку надійною та доступною - люди цього дуже чекають.
У «Будсервісі» після зими вийшли на роботу 24 робітники, зараз працює 50. Якщо в минулому році тут скаржились на зменшення об’єму робіт, то зараз замовлень вистачає. У Вирівській ЗОШ І-ІІІ ступенів добудовують внутрішні вбиральні . Наступного року вони мають бути в кожній сільській школі. Таке доручення дав голова ОДА Василь Берташ керівникам районів, які мають передбачити на це кошти при формуванні місцевих бюджетів. От тільки освітяни зазначають, що виникає проблема із приміщеннями для облаштування туалетів — доводиться використовувати кімнати для технічного інвентаря або взагалі частину класу.
ДП «Будсервіс» виграло тендер на капітальний ремонт клубу по вулиці Толстого в Сарнах. У 2012-ому з міського бюджету виділили на нього 400 тис. грн. Зараз ідуть підготовчі роботи на місці (зварювання ферм тощо). У Люхчанській школі – поточний ремонт спортивної зали. У Кузьмівці – капітальний сільського закладу культури. В Яринівці відновили водопостачання, залишилось завершити каналізаційні роботи з водовідведення. У минулому році запрацював оновлений руками будівельників клуб у селі Федорівка, тепер облаштовують загорожу, вбиральню.
Основним завданням сьогодення ТОВ «Західметал» є будівництво доріг. На його рахунку їх 50 – білощебеневих, з ямковим ремонтом і асфальтуванням у районі та місті. Крім того, за кошти міського бюджету перекрили будинок по вулиці 17 Вересня, 17. Директор підприємства Олег Жошко добрим словом відгукується про своїх виконробів Володимира Чижа, Павла Сорочинського та Павла Цицюру, бригадирів-будівельників Ярослава Зелінського та Руслана Ковальчука. Розповідає, як крок за кроком здійснюють модернізацію «Західметалу». Зокрема придбали сучасні механізми, аби працювати за новітніми технологіями.
Співпрацюють і з районним центром зайнятості, оплачують громадські роботи безробітним, які приходять до них за направленням служби. Як і «Будсервіс», виграли тендер, тільки на реконструкцію частини даху Тинненської дільничної лікарні. Після оформлення відповідних документів одразу розпочнуть роботи.
Не можна не сказати й про індивідуальне будівництво, яке ведеться в кожному селі. З’являються цілі мікрорайони, «Рубльовки» і «Царські» села із сучасними будовами. Молоді люди, які їдуть працювати за кордон, повертаючись додому, застосовують набутий досвід.
Скажімо, Сергій Ж. працює в бригаді, яка будує дачі в Пухівці під Києвом. У своїх неповних 30 опанував усі спеціальності. Працював і в Росії, де й досі трудиться багато знайомих, але є й проблеми. І ставлення тамтешніх замовників до робочої сили його, принаймні, не влаштовує. Сьогодні і в Києві можна заробити за сезон практично стільки ж, та у своїй країні почуваєшся набагато впевненіше. Тут усе просто: якщо комусь сподобалася робота, а в будівельників якість виконання очевидна навіть для тих, хто не дуже розбирається в деталях, то й запрошують до себе або до добрих знайомих. Свого часу Сергій закінчив Рівненський будівельний технікум. Добре навчають, каже, і в Сарненському ВПУ-22. Усе ж таки сьогодні життя потребує більших знань.
Напередодні професійного свята, яке відзначимо в неділю, приєднуюсь до поздоровлень і Олександра Сидорчука, і Олега Жошка, які щиро вітають своїх працівників із Днем будівельника. Адже ті, хто будує житло, лікарні, офіси, торговельні центри, дитячі майданчики, дарують нам радість споглядання, розкіш домашнього затишку і побутового комфорту. Вони обрали дуже складну, але водночас надзвичайно важливу професію. Адже будівельна галузь є одним із головних індикаторів розвитку та стабільності економіки країни.
Оновлюються міста, селища і села України, коли будують нові об’єкти освіти, охорони здоров’я, унікальні спортивні споруди, відновлюють храми, пам’ятки історії й культури. І одночасно зростає авторитет професії будівельника.
Зичимо вам здоров’я, успіхів і натхнення, благополуччя сім’ям. Нехай праця приносить вам радість і достаток, людям – затишок у зручних оселях, а Україні - процвітання.
Марія КУЗЬМИЧ.

Схожі матеріали

Минулого тижня в ДП «Клесівське лісове господарство» розпочали масштабні роботи з посадки лісу, а відтак у краї стартувала Всеукраїнська акція «...
- Впевнений головний лісничий Сарненського держлісгоспу Василь Глабець. Хоча оголошена Президентом України Весняна толока з озеленення благоустрою та...
Електроенергією щоденно користуються майже всі жителі району. Тож навіть короткочасне її вимкнення сприймається як надзвичайна подія. Колектив...
Селищенський гранітний кар’єр - один з найбільших у регіоні. Не так давно тут функціонувало підприємство з виробництва щебеню «Гранітас». Тоді почало...
Навколо ТзОВ «Сарненський завод високовольтних опор» точаться чутки та здогадки, не вщухають дебати, а де-хто навіть уникає пройтися по вул. 17...