Back to top

«Здоровий жебрак щасливіший за хворого короля»

Автор фото Василь Сосюк.

Ці слова античного філософа Сократа актуальні й нині. Щороку від тютюнопаління в Україні гинуть 20 тисяч громадян, від алкоголю - 40 тисяч, а від наркотиків - 70 тисяч. А ще є й віртуальний світ.

На підлітків полюють в Інтернеті, спільниками якого є апатія, розлади здоров’я та самогубства. Тепер у тінейджерів замість імен – ніки, замість емоцій - смайлики, а замість облич – аватари. Мисливці на молоді натури чатують мисливці та їхні тенета завжди напоготові, переконана молодь, яка обирає здоров’я.
Однойменний молодіжний рух шириться Україною серед юнаків і дівчат і має на меті формування свідомого ставлення до свого фізичного, психічного та соціального здоров’я. Оскільки майбутнє кожної держави це її молодь, то можна без перебільшення стверджувати, що сильне юнацтво - запорука прийдешнього успіху України, її благополуччя, процвітання, розвитку, становлення та утвердження у світі. Впевнені в собі, цілеспрямовані, рішучі, непохитні у своїх намірах, молоді люди мають скласти основу української держави. Необтяжені сумнівами й вадами, зможуть приймати креативні рішення, діяти ефективно й досягати бажаного результату. Сьогодні в кожному навчальному закладі активно підтримують здоровий спосіб життя. Не є винятком і Сарненське ВПУ-22.
Упродовж двох травневих днів на базі професійного училища проходив ІІ етап щорічного Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» серед учнів професійно-технічних навчальних закладів області. У ньому взяли участь 19 команд-переможниць І етапу. Уже вшосте фестивальний рух піднімає свої знамена, і 2-й рік поспіль відбувається саме на базі ВПУ-22, директор якого Володимир Городнюк, який пройшов шлях від учня до керівника, разом з колективом однодумців привітно та тепло зустрів учасників.
Урочисто відкрили дійство ведучі Денис Ткачук і Світлана Неродіна, а привітали присутніх заступник начальника управління освіти і науки Рівненської ОДА , начальник відділу професійно-технічної та вищої освіти управління Петро Коржевський, голова Сарненської райдержадміністрації Сергій Євтушок, в.о. міського голови Світлана Усик, заслужений працівник науки та освіти України Володимир Городнюк. Говорили про важливість професійно-технічної освіти, патріотизм, здорові молодь і націю, майбутнє держави, що перебуває в руках юні, яка пропагує здоровий спосіб життя. Після виконання державного Гімну, всі стали учасниками флешмобу «Ми - за щасливе майбутнє, здорову, єдину Україну».
В актовому залі, де проходили виступи активних, позитивних і творчо обдарованих команд у номінації «Огляд-конкурс літературно-музично-спортивних композицій», методист навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Рівненській області Руслана Середа нагадала не тільки порядок виступу колективів упродовж двох днів, а й ознайомила з програмою фестивалю.
Розпочали дійство господарі, задавши справжній дух суперництва, який відчували у виступах інших агітбригад. Учасники фестивалю намагалися донести, що ідея здорового способу життя має бути у всьому. Адже спорт, рух, творчість - прекрасна альтернатива пагубних звичок. І ні багатство, ні слава не роблять людину щасливою. А щоб проживати повну, яскраву реальність, відчути всі її смаки, треба бути здоровим. Часто на сцені звучали пісні Віктора Цоя і як лейтмотив: «Ми прагнемо змін, і зміни прийдуть».
Одну за одною викликали на сцену команди Катерина Тропак і Євген Дударик. Окрім того, озвучували сумну статистику, цифри якої змушували задуматися. На поміст неодноразово піднімались місцеві талановиті вокалісти й танцюристи, усміхнені барабанщиці, які радували глядачів у залі. А оцінювало виступи компетентне журі, до складу якого ввійшли директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Рівненській області Ігор Кузьмич, методисти НМЦ Руслана Середа та Микола Пелипчук, директор навчально-методичного центру естетичного виховання учнів профтехосвіти у Рівненській області Володимир Климюк, головний спеціаліст відділу у справах молоді і спорту Сарненської міської ради Віктор Хомич і завідувач кабінетом виховної роботи Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, обласний координатор програми сприяння просвітницькій роботі «Рівний - рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя Ніна Гавриш.
Незважаючи на насиченість дійства, вдалося поспілкуватися з Ніною Павлівною. Думаю, вам, як і мені, шановні читачі, цікаво буде дізнатися, що за програмою, яку курує педагог-виховник, в області підготовлено майже 600 педагогів-тренерів, які працюють у закладах освіти Рівненщини. Упродовж 5 років Ніна Гавриш була членом журі Всеукраїнського фестивалю, тож поділилась враженнями, зазначила, що виконавська майстерність учасників таких заходів зросла:
- Я безмежно щаслива, що беру участь у цьому фестивалі, бачу усміхнені й життєрадісні обличчя хлопців і дівчат. Рівень проведеного фестивалю підняв досить високу планку для наступних учасників. Бо для того, щоб так уміти викладатися на сцені, пов’язувати сьогодення зі способом здорового життя, треба мати талант.
Зважаючи на те, що молодь найбільше прислухається до своїх однолітків, Ніна Гавриш попросила присутніх після повернення у свої заклади розповісти друзям про все, що відбувалося на сцені й території ВПУ-22 міста Сарни. А тут учні не тільки презентували літературно-музично-спортивні композиції, показували плакати й фотографії, а й змагалися на кращого знавця у вікторині «Що я знаю про здоровий спосіб життя?». Брали участь у тренінгових заняттях за програмою сприяння просвітницькій роботі «Рівний - рівному», конкурсі малюнка на асфальті «Здоровий я й моя сім’я».
Упродовж двох днів учні мали можливість обмінятися досвідом організації роботи органів учнівського самоврядування, продемонструвати свої спортивні, мистецькі, акторські здібності на вечорі знайомств «Ми молоді, здорові духом, сильні», та вкотре довести, що молодь, яка здобуває професійну освіту, не байдужа до свого здоров’я та до подій, що відбуваються в країні.
За підсумками дводенної роботи журі нагородило кращих. Так, у конкурсі фотографій і художніх робіт перше місце виборола фоторобота учнів Вищого професійного училища № 24 м. Корець, друге - ДНЗ «Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту», третє – ДНЗ «Дубенське вище художнє професійно-технічне училище». Серед плакатів визнали найліпшим роботу Вікторії Сосюк, учениці ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей», 2 і 3 сходинки відповідно поділили Рокитнівський професійний ліцей і ДПТНЗ «Соснівський професійний ліцей». У вікторині «Що я знаю про здоровий спосіб життя?» I місце зайняли представники ДПТНЗ «Острозьке вище професійне училище», II – Рівненського професійного ліцею і III – ДНЗ «Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу та торгівлі».
Абсолютним переможцем у конкурсі літературно-музично-спортивних композицій стала команда «Промінь» ВПУ-22 міста Сарни, другими - ВПУ № 25 селища Демидівка та ВПУ № 29 з Володимирця, третіми - команди Вищого професійного училища № 1 м. Рівне, ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей», Клеванського професійного ліцею.
Рішенням журі колектив «Дівчата з нашого двору» ДПТНЗ «Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу і дизайну» отримав почесну нагороду «Гран-прі» фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я». А всі учасники - пам’ятний фото-колаж і диплом за активну участь, переможці та призери - цінні подарунки й заохочувальні призи.
Часто буває так, що моя думка, як глядача, не співпадає з тою, що має журі. Але тут, зауважу, повний консенсус. Хоча, чесно кажучи, щиро співчуваю суддям, головуючому Ігорю Кузьмичу, бо їм було досить непросто. Найголовніше, всі учасники залишились задоволені часом, який провели разом. Адже людина, яка вміє щось робити (співати, танцювати, малювати тощо), а не тільки професійно виконувати свою роботу, живе повноцінним життям.
Закінчити ж свою розповідь хочу враженнями одного з учасників, учня Радивилівського професійного ліцею Володимира Гулійчука. Цей дужий козак потрапив в об’єктив фотокора «районки» ще в перший день змагань. Ось що він сказав: «Фестиваль-конкурс «Молодь обирає здоров’я» став другим у моєму житті. Минулого року він проходив в дитячому позашкільному санаторно-оздоровчому комплексі «Корчагінець», нинішнього потрапив у Сарни. Це знову нові емоції, знайомства, веселий настрій. І найголовніше - ще одна мотивація, аби вести здоровий спосіб життя». Вустами юні говорить істина.
Марія КУЗЬМИЧ.

Схожі матеріали

На узбіччі автодороги Сарни-Кам’яне-Случанське, за чотири кілометри від районного центру, у лісі поміж високих сосен-красунь розташована Чудельська...
Заснована в 1954-ому, школа робітничої молоді спочатку призначалася для здобуття середньої освіти трудівниками заводів, фабрик, які приходили на...
17 дітей навчається в одній з найменших шкіл району – Уголецькій початковій, з них шестеро – з сусіднього Убережа. Цьогоріч виповнилось півстоліття,...
Найменша в районі школа є окрасою й гордістю села Вже при в‘їзді в Обірки привертає увагу невелика ошатна будівля з розкішними клумбами та...

Урочисте відкриття спортивного залу ліцею «Лідер» стало частиною традиційного свята закладу нового типу<!--break-->  

До «Лідера» прибули...