Back to top

53 робітничих професії

Автор фото Василь Сосюк.

Кажуть, у найближчому майбутньому з’явиться щонайменше 20 нових професій. Серед них віртуальний юрист.

Адже Інтернет відіграє все більшу роль у повсякденному житті, і в таких умовах затребувані фахівці в області права, які вирішуватимуть суперечки між людьми з країн і регіонів, де діє різне законодавство. Або професіонал з персонального брендінгу. До кола його питань, окрім створення іміджу в повсякденному житті, входитиме розробка індивідуальності в блогах, соціальних та інших ресурсах мережі. Чи велнес-консультант для літніх людей. Старіючому населенню планети потрібні спеціалісти, які зможуть допомагати літнім людям піклуватися про здоров’я та благополуччя. У своїй роботі такі фахівці застосовуватимуть різноманітні методики сучасної медицини й напрацювання у сфері лікарських засобів, протезування, психології, природних препаратів, дієти, фітнесу.
Більш приземлені нагальні питання з підготовки робітничих кадрів вирішували минулого четверга в районному центрі зайнятості. Тут відбувся інформаційно-роз’яснювальний захід для роботодавців сфери обслуговування північних районів області. У ньому взяли участь приватні підприємці Володимирецького, Зарічненського, Рокитнівського, Дубровицького, Сарненського районів і міста Кузнецовськ.
Про роль служби зайнятості в підготовці кваліфікованих фахівців для ринку праці Рівненщини розповів директор обласного центру зайнятості Іван Ткачук. Вів мову й про Закон «Про зайнятість населення». Скажімо, торік шансом отримати ще одну професію (коштом Фонду соцстрахування) скористались багато мешканців області. Лише ваучерами для підтримки конкурентоспроможності на ринку праці осіб, старших за 45 років, - понад 800, у тому числі 549 безробітних. На 4 тисячі громадян зросла кількість зайнятого населення.
Та є й позиції, що, вважає Іван Ткачук, варто змінити. Якщо раніше, для прикладу, влаштувавши людину на дотаційне робоче місце, роботодавець отримував понад 2 тис. грн. на місяць компенсації, то тепер йому відшкодовують лише витрати в розмірі єдиного соцвнеску — до 700 грн. Тож, чесно кажучи, зараз доводиться вмовляти працедавців прийняти особу зі статусом безробітної. Торік за новим механізмом працевлаштували лише 304 особи (у 2012-ому — 2034). Окрім того, Рівненщина — аграрна область, і, зважаючи на глобальні тенденції, зрозуміло, що лише високотехнологічний аграрний сектор приноситиме прибутки й фахівцям галузі, і місцевим бюджетам, і державі. Тому нині служба зайнятості для підготовки спеціалістів сільського господарства потребує найновішої сучасної техніки. До речі, сьогодні за 11 місяців слухачі отримують посвідчення тракториста та водіїв за двома категоріями, вивчають основи бджільництва, тваринництва, землевпорядкування. І, звісно ж, вчаться працювати на найсучаснішому обладнанні.
Презентував можливості Рівненського центру професійно-технічної освіти в напрямку підготовки кваліфікованих фахівців його керівник Олександр Калюх. Так, професійну підготовку та перепідготовку проводять за 53 робітничими професіями та майже 200 напрямами підвищення кваліфікації як безробітних за направленням державної служби зайнятості, так і слухачів за кошти юридичних та фізичних осіб. Навчання відбувається в місті Рівне, а також навчальних відділеннях центру (Гощі, Олександрії Рівненського району, Сарнах, Костополі, Млинові).
Олександр Калюх зупинився на структурі центру та його перевагах. Серед останніх стислі терміни навчання; максимальне врахування вимог роботодавців; висока ймовірність працевлаштування; навчання, наближене до місця проживання; впровадження новітніх технологій; можливість навчатися за індивідуальною формою; комфортна атмосфера для людей різного віку; прийом слухачів без вступних іспитів, незалежно від рівня освіти та віку; висококваліфікований викладацький склад; можливість заявити про себе на регіональних і всеукраїнських конкурсах професійної майстерності.
Після закінчення навчання слухачі отримують свідоцтво державного зразка або посвідчення, що підтверджують підвищення кваліфікації за напрямками.

Повернути дотації підприємцям
У Сарненському відділенні Рівненського ЦПТО ДСЗ завідувач Іван Гаврилюк ознайомив учасників заходу з його історією. Присутні на власні очі побачили організацію професійного навчання безробітних і навчально-виробничого процесу, побувавши в кабінеті-лабораторії інформаційних технологій, майстерні «Навчальний магазин», класі-майстерні кравців і кабінеті «Охорона праці». Так, у навчальному магазині з підготовки кадрів для сфери торгівлі, де проходило практичне заняття, роботодавцям продемонстрували майстер-класи за професіями. Зокрема сучасні технології обслуговування клієнтів і механізацію торговельних розрахунків.
Майбутні швачки зацікавили новітніми техніками оздоблення виробів бісером, паєтками, стразами та технологіями ручної й машинної вишивки, про які розповіла майстер виробничого навчання Оксана Мороз. До речі, вже 1 серпня Сарненське відділення випустить висококваліфікованих кравців.
У кабінеті «Охорона праці» побували на практичному занятті «Оператор котельні». Іван Гаврилюк і позаштатний викладач, головний інженер КП «Сарнитеплосервіс» Валерій Панасюк розповіли про підготовку кадрів для підприємств та щорічної повторної перевірки знань операторів котелень з будови та безпечної експлуатації парових і водонагрівальних котлів.
У кабінеті-лабораторії інформаційних технологій дізналися не тільки про вивчення предмету й напрями підготовки на курсах цільового призначення за компетенціями, а й систему підготовки безробітних для організації підприємницької діяльності. Послухали й майбутніх підприємців. Скажімо, Наталія за фахом бухгалтер, навчилася виготовляти вироби з бісеру сама й хоче передати вміння іншим. Галина, яка працювала кухарем у шкільній їдальні, вже знає, як робити сувеніри. Інга мріє створити Інтернет-магазин дитячого одягу, а Людмила - про власне ательє пошиву тюлю, штор і ламбрекенів. А от Яна – юрист не тільки за фахом, а й за покликанням. Дівчина має велике бажання спробувати себе у власній справі.
Після екскурсії навчальним центром, яку провели заступники директора Рівненського ЦПТО Руслана Бодренко та Людмила Абрамова, усі учасники, приємно вражені побаченим, обговорили захід. Директор ТзОВ «Олеся» Єва Рудевич відзначила роботу працівників Сарненського РЦЗ, його директора Віктора Пацьоли, заступника директора Тетяни Дударик, юрисконсульта Олександра Карпця.
Враховуючи складну економічну ситуацію на підприємствах північних районів області, прийняли звернення. Рекомендували Рівненському ОЦЗ звернутись із пропозиціями до Державної служби зайнятості й Міністерства соціальної політики України. Серед основних вимог - відновлення механізму надання дотацій роботодавцям для працевлаштування соціально незахищених категорій громадян (молоді на перше робоче місце, військовослужбовцям, які звільнилися зі служби, дітям-сиротам, особам, які мають дитину до 6 років тощо). Окрім того, органам влади й місцевого самоврядування у зв’язку з актуалізацією в області питання видобутку бурштину-сирцю, з метою легалізації та створення нових робочих місць, - ініціювати внесення змін до законодавства, щоб врегулювати його видобуток на родовищах, що не мають промислового значення.
Марія КУЗЬМИЧ.

Схожі матеріали

На узбіччі автодороги Сарни-Кам’яне-Случанське, за чотири кілометри від районного центру, у лісі поміж високих сосен-красунь розташована Чудельська...
Заснована в 1954-ому, школа робітничої молоді спочатку призначалася для здобуття середньої освіти трудівниками заводів, фабрик, які приходили на...
17 дітей навчається в одній з найменших шкіл району – Уголецькій початковій, з них шестеро – з сусіднього Убережа. Цьогоріч виповнилось півстоліття,...
Найменша в районі школа є окрасою й гордістю села Вже при в‘їзді в Обірки привертає увагу невелика ошатна будівля з розкішними клумбами та...

Урочисте відкриття спортивного залу ліцею «Лідер» стало частиною традиційного свята закладу нового типу<!--break-->  

До «Лідера» прибули...