Back to top

Вирушили до бойових підрозділів

Автор фото Василь Сосюк.

Сарненська військова частина А-0153 за період антитерористичної операції на сході України відновила та передала в райони понад 120 одиниць озброєння та військової техніки, розповів командир Олександр Сварицевич: «Ми ставимо на колеса ту техніку, що сьогодні найбільш затребувана у військах, і в найкоротші строки відправляємо її нашим героям у зону АТО.

Зокрема забезпечили визначені підрозділи зенітними установками ЗУ-23, 152-міліметровими гаубицями Мста-Б 2А65, протитанковими керованими ракетними комплексами «Конкурс», батальйонними 120 мм мінометами, що входять до комплексу «Сані», дивізіонними артилерійськими ремонтними майстернями ДАРМ і стрілецькою зброєю. Окрім того, постачали бійцям АТО автомати, пістолети, кулемети, гранатомети».
Цікавий факт: приїхали отримувати зброю хлопці з 30 окремої механізованої бригади машиною ГАЗ-66, що їм видали військовослужбовці, яка пройшла через АТО з написом на дверях «Відремонтовано за кошти підприємців Сарненщини». Командир мав нагоду сказати на всю Україну через присутніх не тільки обласних тележурналістів, а й каналів «Інтер», «2+2», «Надзвичайні новини» слова подяки Громадському об’єднанню «Спілка підприємців Сарненського району», яке очолює Сергій Лаврущенко. А їхня поміч справді вагома - понад півмільйона гривень.
Минулого тижня військовики разом із бізнесменами підготували до відправки майже 20 самохідних артилерійських установок «Гвоздика» 2С1, що вирушили в бойові підрозділи. Офіцери та контрактники супроводжували колони, слідкували, аби техніка працювала справно.
Поспілкувалася зі спеціальним кореспондентом Регіонального медіа-центру (м. Львів) Міністерства оборони України в Рівненській області Олександром Гайном, в якого поцікавилась основним завданням важкого озброєння.
- Воно найбільше затребуване на фронті й достатньо мобільне. Призначення - ураження техніки та живої сили з вогневих позицій. Оскільки переважно відбувається дуель артилеристів, а не солдатів один по одному, то для українських військових має велике значення саме принцип мобільності. Потужний боєкомплект дозволяє швидко виконувати завдання, змінювати позицію, і найголовніше - залишитися живими. Гарматники можуть розповісти про справжнє артилерійське мистецтво вести, скажімо, навісний вогонь, робити коридори. Так, для прикладу, Луганський аеропорт тривалий час обороняли українські військові. Перебуваючи під постійними обстрілами, українські сили змушені були відступити. Аби вони могли відійти з найменшими втратами, артилеристи прикривали їх навісним вогнем.
Геннадій Радько, голова Сарненської районної Спілки ветеранів Афганістану, розповів, що таку техніку бояться навіть «Гради». Там, де він служив, у мотострілковому полку, в горах, її не було. Але поряд розташовувались і «Гради», й БТР.
До речі, в Афганістані служив і батько Олександра Гайна, але там, каже, й близько не було таких страшних втрат, що нині переживаємо. В основному - кульові поранення. Сьогодні ж відбувається повномасштабна велика війна, де між собою зійшлися дві армії. На Луганському напрямку Росія використала свої бойові підрозділи, застосувала удари з флангів й артилерійську підготовку, грандіозний наступ піхоти й танків, навіть десантників. Українські війська вистояли з малими втратами (хоча кожна з них дуже важка, бо гинуть люди), але їх можна мінімізувати, використовуючи маневр, запасні позиції. Одно слово, тоді змогли дати відсіч росіянам, завдячуючи тому, що був навчений особовий склад, мали техніку, якою забезпечує військова частина, наголосив кореспондент Регіонального медіа-центру. А ще працював дуже добре зв’язок (система управління). Артилерія безпосередньо зараз відіграє ключову роль, бо знищує на великій відстані ворожі об’єкти й, окрім того, прикриває наших військових при відході, використовуючи артилерійське мистецтво, про яке говорили. А хлопці мають бути з гарячим серцем і світлими та мудрими головами.
Член ГО «Спілка підприємців Сарненського району» Сергій Мичка в цей день також приїхав разом з іншими підприємцями у військову частину. Звісно, прибути сюди не всі змогли, бо в кожного робочий день і нагальні справи, що треба вирішувати. Але люди, які вклали силу-силенну грошей, хочуть знати, куди їх витрачають. Це і ремонт техніки, і придбання запчастин, і транспортні перевезення. Окрім того, наймані працівники, які виконують ремонтні роботи, отримують заробітну плату, яку їм виплачують із власної кишені приватні підприємці. Трудяться разом із військовослужбовцями. Дуже допомагає із запчастинами мережа магазинів автозапчастин у Сарнах «Трейд Авто», наголосив Сергій Мичка. Звісно, допомога, що надають державні організації й приватні підприємці, суттєво відрізняється, але вони не шкодують про це, адже роблять усе заради хлопців, які воюють у зоні антитерористичної операції. От і нещодавно закупили комплекти термобілизни, кровоспинний препарат «Целокс». І це адресна підтримка. Акцентував увагу, що сприяння спілки підприємців досить суттєве, бо вони роблять усе по максимуму.
Голова ГО «Спілка підприємців Сарненського району» Сергій Лаврущенко, незважаючи на стан здоров’я, теж приїхав, аби подивитись на результати роботи, до якої доклали чимало матеріальних зусиль, дав інтерв’ю тележурналістам.
Одно слово, і військовослужбовці, і бізнесмени роблять усе можливе, аби підрозділи не відчували нестачі озброєння й військової техніки, посилили власну обороноздатність і стояли надійним щитом на захисті суверенітету й територіальної цілісності й миру в Україні.
Марія КУЗЬМИЧ.

Новини: 

Схожі матеріали

З настанням перших, весняних днів на вулиці з’являться юрби дітей. Кожен учень повинен пам’ятати, що, вийшовши з дому, він автоматично стає учасником...
У громадській свідомості вандалізм і донині виглядає як неосмислена й немотивована поведінка. Однак психологи, які останніми роками впритул зайнялися...
З метою запобігання надзвичайним подіям і посилення контролю за дорожнім перевезенням небезпечних вантажів, експлуатацією транспортних засобів, що...
У розпалі сезон заготівлі ягід. Хай здійснюються сподівання тих, хто запланував поповнити свій і бюджет району. Заодно хочу застерегти тих, хто...
Літо асоціюється в нас з періодом відпусток і виїздів на відпочинок. Проте в цей час найчастіше спостерігається найбільший підйом захворюваності...