Back to top

Обдаровані діти з особливими потребами

Фото автора.

Минулої середи, 3 грудня, світова спільнота відзначила Міжнародний день інвалідів. Він об’єднує тих, хто небайдужий до долі людей з обмеженими можливостями, які вкрай потребують підтримки та допомоги.

Вихованці КЗ «Чудельська спеціальна школа-інтернат № 2 І-ІІ ступенів» Рівненської обласної ради також зустрічали гостей. Серед них - працівники сектора кадрового забезпечення управління боротьби з організованою злочинністю в Рівненській області разом із начальником, майором міліції Сергієм Хаймиком, депутат Сарненської міської ради й голова піклувальної ради школи-інтернату Олександр Поляков і спонсор Олег Скринніков, в.о. директора Сарненського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді Світлана Наумець, перший заступник начальника управління праці та соціального захисту населення РДА Людмила Лохвич, секретар Чудельської сільської ради Оксана Мельник. Директор школи Валерій Малюжинський представив гостей. Вони не лише із задоволенням стали учасниками вже традиційного фестивалю «Повір у себе», а й надали суттєву матеріальну допомогу закладу (інгалятори, комп’ютер, телевізор, батут та ін.). А Валерій Малюжинський акцентував увагу на тому, що День людей із обмеженими фізичними можливостями - не свято, а привід ще раз нагадати про проблеми й потреби громадян, які несуть тяжкий хрест інвалідності. Нинішній захід учителі й учні присвятили тим патріотам, які відстоювали гідність і незалежність нашої неньки-України на Майдані, продовжують її обороняти на сході й поклали голови за неї.
Звісно, до події готувалися заздалегідь: дбайливо прибирали свої кімнати та майданчик перед будівлею школи, а ще святково прикрасили сцену актового залу, в якому виставили роботи вихованців. Серед них чільне місце зайняв колективний творчий проект учнів 10 класу під керівництвом Тамари Токарчук. Так, Катерина Примак вишила бісером Казанську ікону Божої Матері. До речі, це вже другий витвір десятикласниці. Перша потрапила аж у Швейцарію, розповіла заступник директора з виховної роботи Ірина Рощик.
У закладі мешкають 100 дітей з особливими потребами. 15 нині перебувають на оздоровленні в Олександрії. Дітки, хоча й хвилювалися, показали неабияку майстерність у співі й танцях, а головне - сміливість і наполегливу працю. Присутні ще раз переконалися, що в Чудельській спеціальній школі-інтернаті № 2 – незвичайні й талановиті вихованці, які навіть чудові костюми виготовили власноруч.
Захопливі погляди й щирі оплески викликали учасники фольклорного й танцювального гуртків, музичні композиції «Квітка душа», «Ой, ходила дівчинка бережком», «Джентльмени» (найввічливіші учні 1-4 класів), «Черевички», «Оранжеве сонце», «Морячки» (майбутні захисники Вітчизни), жартівлива «Аморе кукарела», танці східних маленьких красунь, Маші і Ведмедя, клоунада «Лист додому», спів дев’ятикласниць Тетяни Юдко та Яни Шкодич, маленької україночки Софії Пецкової. А музичну композицію «Два кольори» Катерина Примак та Альона Павлович присвятили матерям, які чекають своїх синів із зони АТО.
Ведучі Олексій і Катерина з любов’ю розповідали про свою школу в прекрасному поліському куточку серед зелених сосен, що стала для них отчим домом. А всі учасники фестивалю в «Молитві за Україну», що звучала в нинішній час по-особливому важливо, просили Всевишнього послати українцям миру, щастя й добра, собі – мудрості, а ще - вберегти народ від гріха. Молились за державу нашу, щоб вона була, один за одного, бо ми - люди, й нам жити разом. А ще - за Боже благословення всього українського народу.
Відрадно констатувати той факт, що не один благодійник чи меценат переймається долею дітей, які навчаються в школах-інтернатах району. Їх число щороку збільшується й кожен є ініціатором багатьох добрих традицій, що не тільки сприяють патріотичному вихованню молоді, а й прищеплюють любов до рідного навчального закладу. Благодійну допомогу надають небайдужі мешканці Сарненщини й інших населених пунктів області, які навідуються в школи, двері яких завжди гостинно відкриті. От і цьогорічний фестиваль «Повір у себе», що подарував яскраві миті казковості й справжнього дива, став ще одним тому підтвердженням.
Щиру подяку висловили організатори дійства всім спонсорам і благодійникам за суттєву допомогу, а саме: управлінню боротьби з організованою злочинністю в Рівненській області, районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який передав подарунки від корпорації «Братерство без кордонів». До речі, впродовж багатьох років директор корпорації «Братерство без кордонів» - Україна Микола Богданець і менеджер філіалу корпорації в Сарнах Володимир Хомич опікуються долею дітей з особливими потребами й обмеженими фізичними можливостями та з порушеннями мови. Окрім того, підприємцям-меценатам, працівникам Чудельської сільської ради, Благодійному фонду ветеранів-афганців селища Клесів, працівникам ТОВ «Клесівський кар’єр нерудних копалин «Технобуд» («Лафарж» Україна). Виступили й гості – Сергій Хаймик, Світлана Наумець, Оксана Мельник, які побажали дітям з особливими потребами й усім присутнім здоров’я й мирного неба над головою.
Благодійність і співчуття завжди були ознакою високої освіченості, людяності й особливої духовної краси в будь-якій країні. Як усе геніальне, надзвичайно прості істини: нікому не бажайте зла, а серця свої відкрийте тільки для добра. Учні КЗ «Чудельська спеціальна школа-інтернат № 2 І-ІІ ступенів» - не тільки повноцінні члени суспільства, вони є нашими дітьми, братами та сестрами, отже потребують любові й розуміння.
Хочу також подякувати директору школи-інтернату, всьому педагогічному колективові за важку працю, піклування та виховання дітей з особливими потребами, які вміють радіти життю, прагнуть бути соціально активними й викликають повагу та захоплення. Валерій Малюжинський запросив присутніх завітати в заклад на свято Миколая (19 грудня) та новорічне святкування (25 грудня).
Марія КУЗЬМИЧ.

Схожі матеріали

На узбіччі автодороги Сарни-Кам’яне-Случанське, за чотири кілометри від районного центру, у лісі поміж високих сосен-красунь розташована Чудельська...
Заснована в 1954-ому, школа робітничої молоді спочатку призначалася для здобуття середньої освіти трудівниками заводів, фабрик, які приходили на...
17 дітей навчається в одній з найменших шкіл району – Уголецькій початковій, з них шестеро – з сусіднього Убережа. Цьогоріч виповнилось півстоліття,...
Найменша в районі школа є окрасою й гордістю села Вже при в‘їзді в Обірки привертає увагу невелика ошатна будівля з розкішними клумбами та...

Урочисте відкриття спортивного залу ліцею «Лідер» стало частиною традиційного свята закладу нового типу<!--break-->  

До «Лідера» прибули...