Back to top

Краса вірності

У селі Алісу жартома називали Теренкою, бо мала очі чорні, як тернові ягідки. На випускному вечорі весь час танцювала з однокласником Миколою. Ні на крок його не відпускала від себе. Мабуть, ще не впевнилась у його почуттях, хоча дружили ще з восьмого класу.

- Така ситуація мене хвилює й нервує, – якось сказала йому. – Довго над цим думаю: чомусь не віриться, що ти мене щиро любиш… Хіба не бачиш на лиці моєму веснянки? А влітку їх стане ще більше…
- Тоді, моя люба, будеш ще красивішою, привабливішою, - відповів лагідним голосом юнак.
Саме на випускному обоє зрозуміли, що між ними існує вже не шкільна дружба, а справжнє кохання, відчули серцями, що одне одному потрібні. Микола успішно закінчив піврічні курси механізаторів у Сарненському ПТУ. А восени отримав повістку на військову службу. На проводи запросив учорашніх випускників-однокласників, і насамперед кохану дівчину.
Старші, похилого віку гості сиділи за одним столом, а молодь - за іншим. Усюди панував гамір, веселощі, тільки батьки призовника були сумні, задумливі та малоговіркі. Аліса була з ними солідарною, сама готувалась до довгої розлуки з Миколою. Однак мужньо трималася, всіляко стараючись підтримати загальний гарний настрій, веселі жарти, дружелюбні побажання друзів на вечірці. Природно, їй надали можливість проголосити тост, бо, як-не-як, була в центрі уваги. Дівчина не розгубилась. Говорила голосно, упевнено, з надією про дружбу та любов, лебедину вірність, бажала повернення зі служби заради спільної щасливої долі. Серцем відчула, що гості підтримували її щирість у почуттях до парубка. Несподівано присутні зааплодували й загорланили: «Гірко! Гірко!». Микола й Аліса мусили підкоритися й поцілувалися.
Згодом дівчина згадувала цю мить як найщасливішу в житті. Однак призовник раптом надумав прокататись на мотоциклі, вона всіляко відмовляла його від цього наміру, але марно. Сів на «мінчак», рвонув з місця, аж курява за ним знялася… Відтак Аліса йшла додому сама, з сумом і тривогою в душі.
У перші місяці служби навіть листів не хотіла Миколі відписувати. Але водночас подумки линула до нього, з нетерпінням чекала зустрічі. Минув рік. Якось обідньої пори прямувала в магазин. На дорозі зустрілася із завклубом Степаном, який спішив на роботу. Привітались, а той і каже:
- Ти сьогодні гарно виглядаєш, Алісо. Не хочу тебе засмучувати, але чув, що Микола тільки-но приїхав зі служби, та не сам, а… з дружиною.
- Неправда! - зойкнула дівчина. – Він же мені слово дав.
Мерщій побігла до хати, схопила сапу – і гайда в поле за селом. Зі сльозами та гнівом у душі на городі почала сапати бур’яни так, наче хотіла посікти образу на шматки. Закінчивши рядок, раптом згадала про пачку листів від Миколи. «Спалю! Вирву із серця», - вирішила. Швидко пішла лісом навпростець до села, гілки та кущі били по заплаканому обличчю – не помічала. Ось і рідне обійстя. Мати несе воду з криниці, ставить відра на лавці й звертається до дочки:
- Чого так рано з поля повернулась? Може, трапилось що? Я тільки-но тобі підвечірок передала. Думала, ви досапаєте другу грядку…
- Підвечірок? Ким? – зупинилась на дворі Аліса.
- Микола твій повіз пакунок. Він сьогодні з армії при-йшов, навіть удома не був - відразу сюди. І перше запитання – про тебе. Я сказала де ти. Він кинувся до сусіда, позичив мотоцикл, від мене взяв їжу й сапу, та й помчав за село на наш город. Але чому ви розминулись, не второпаю.
- Мамо,- говорить блідними вустами дочка, - кажуть, він привіз жінку якусь…
- Що ти, доню, схаменися. То сестра його. Випадково зустрілись у місті та й приїхали разом у село.
Аліса знеможено опустилась на низький паркан. Сонце, натомлене осіннім днем, сідало за лісом. Польовою стежкою з того боку швидко нісся мотоцикліст. Дівчина підвелась і побігла назустріч своєму коханню. Микола зупинив сталевого коня, кинув на траву, гарячими обіймами мовчки стиснув жадану людину. Вони стояли, як одне ціле, тішачись омріяною близькіс-тю. Потім присіли на траві, чекаючи сутінок, аби розгледіти в безхмарному небі першу зірочку, яка б випромінювала їм оте щасливе світло, незабутнє впродовж усього життя.

Василь ЗІНЕВИЧ.

Схожі матеріали

Хоч як нелегко це чути, але ваша бабуся і справді тяжко хвора. На жаль, їй уже нічого не допоможе, але полегшити страждання можете. Необхідно лише...
До моря! До моря! Запросив мене Дмитрик з’їздити до моря! І я вже рада, я невимовно рада, бо не була там ніколи. Кинула все: свою кляту роботу,...
За вікном багатоповерхівки вже третій день періщить холодний осінній дощ. Зіна приготувала обід, пішла до магазину. Під ногами прогиналося мокре...
Під час тридцятихвилинної обідньої перерви Іра аналізувала причини своєї самотності. Ні, вона, звичайно, може бути коханою дівчиною, ще є змога...
Присівши спекотної днини на лавочку під розлогою тінню міського скверу, несподівано звернув увагу на те, як неподалік молодий татусь бавився з...