Back to top

Весна – гаряча пора для лісівників

До початку лісокультурної кампанії 2011 року та в рамках щорічної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», що стартувала в Міжнародний день лісів, на базі ДП «Сарненське лісове господарство» відбулась весняна лісокультурна нарада обласного управління лісового та мисливського господарства.

Участь у ній взяли головні лісничі та інженери лісових культур державних лісогосподарських підприємств Рівненщини.
Нарада не обмежилася лише викладом теоретичного матеріалу, її організатори на практиці показали різні методи проведення заходів із створення нових лісів, вирощування лісових культур, сприяння природному поновленню, доглядів за молодими насадженнями. Особливу увагу відвели посадці дерев, підготовці садивного матеріалу та застосуванню при цьому сучасних технологій, які значно підвищують кінцевий результат роботи, а також здешевлюють витрати. Начальник відділу лісового господарства обласного управління Олександр Нагорняк наголосив, що на прикладі Сарненського лісгоспу колегам з інших районів показали лише один з шляхів проведення весняних робіт, однак кожен колектив повинен самостійно, з огляду на особливості роботи підприємства, визначати власні стратегічні напрямки розвитку.
Директор ДП «Сарненський лісгосп» Сергій Белеля зауважив, що лісистість територій підприємства сягнула за 52,5% й щороку цей показник зростає (у минулому – 51,8%). Колектив фахівців лісівничої впродовж 70 років дбає, аби лісові насадження були якісними, стійкими до хвороб і природних явищ, щороку засаджує майже 400 гектарів лісу, цьогоріч заплановано посадити 426. До усіх робіт сарненські лісівники підходять по-господарськи.
Перший заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Сергій Івашинюта зазначив, що лісівники краю планують провести цьогорічну весняну лісокультурну кампанію за два тижні й створити 3052 га лісових культур, а загалом упродовж року провести лісовідновні роботи на площі понад 5 тисяч гектарів.
Традиційно щороку навесні в Україні проходить акція «Майбутнє лісу у твоїх руках». Її мета - виховання в різних верств населення, особливо підростаючого покоління, шанобливого ставлення до природи. Зазвичай безпосередню участь у ній беруть колективи підприємств, організацій, установ, навчальних закладів. Лісівники та природоохоронці роз’яснюють громадськості щодо важливості створення лісових насаджень, як одного з основних компонентів збереження біорізноманіття та екологічної рівноваги на планеті. Усе це сприяє підвищенню довіри громадян до діяльності лісогосподарської галузі.
Що ж до минулого періоду – холодної пори року, то найскладнішим він був для лісової охорони. Адже замерзлі лісові стежки-дороги сприяють крадіям деревини. Та наслідки зловмисних відвідин зеленого друга невтішні для порушників. Інженер охорони лісу ДП «Сарненське лісове господарство» Микола Колосок розповів, що державна лісова охорона (а це 95 осіб - керівний та інженерний склад, лісничі, старші майстри та майстри лісу) за графіком спільно з правоохоронцями проводять рейди–виїзди до тих кварталів, де стиглі насадження й цінні деревостани, з яких виходить високосортна продукція. Роботи для лісоводів вдосталь. Адже в зоні діяльності підприємства 49 пилорам різних форм власності. Доводиться контролювати їх роботу з метою недопущення використання незаконно придбаної деревини.
Більшість жителів краю розуміють, що ліс – державне багатство, цінне для всіх, а лісівничі колективи забезпечують стале господарювання з перспективою постійного відновлення насаджень і збільшення лісистості територій. А кому заманулось взяти деревину самовільно, – стережіться! Законодавство України передбачає відшкодування збитків за кожне зрубане чи пошкоджене дерево. Якщо діаметр стовбура біля шийки кореня - 10 сантиметрів, заплатите 62 грн., а якщо 47 і більше – 4657 грн. з доплатою 157 грн. за кожне сантиметрове перевищення.
Недавній приклад: правопорушник на території Костянтинівського лісництва заготовив дрова й повантажив на тракторний причіп. За неправомірні дії горе-господар відшкодував державі майже 10 тисяч гривень. Якби ж він купував продукцію в держлісгоспі, то на таку суму отримав би в десять разів більше дров. А у випадку самовільного зрізування дерев кожен, хто наважується на злочин, ризикує серйозними матеріальними втратами.
Весна ж – час створення нових лісових насаджень. На найближчий період – це головна турбота лісівників. На допомогу їм можуть прийти всі охочі громадяни та взяти безпосередню участь в акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», яка триватиме до 17 квітня. Саме цього дня країна відзначатиме День довкілля. Це буде реальна допомога лісівникам у роботі, направленій на вирішення екологічних, соціальних і багатьох інших суспільних проблем. Досвід поколінь жителів краю з року в рік засвідчує, що в лісових просторах господарюють турботливо, на далеку перспективу, виміром у десятки і навіть сотні років.
Віра ШАШУК.

Новини: 

Схожі матеріали

5 березня біля пам'ятника Січовим стрільцям, що височіє на кладовищі по вул. Ковельській у Сарнах, зібралися на мітинг представники влади,...
Найпершим в області та державі реалізованим проектом Міжнародної Благодійної Фундації «Хайфер Прожект Інтернешенл» стала допомога мешканцям Кузьмівки...
Нарешті весна набирає силу. Крізь землю пробивається зелена травичка, на деревах набубнявіли бруньки, облаштовують гнізда лелеки. Наводять лад біля...
Шановні краяни! Громадська організація "Наше місто", турбуючись про збереження історичної спадщини, поваги до минулого, організовує збір коштів...
Водії-співвітчизники звикли їздити, як їм заманеться: якщо на шляху затор - розвернутися через подвійну осьову та змінити маршрут, а то й зовсім...