Опубліковано СН
Автор фото Василь Сосюк.
Упродовж чотирьох років триває співпраця ВПУ-22 і фірми «КНАУФ–Маркетинг». І ось результат - минулого вівторка на базі училища відкрили регіональний навчально–практичний будівельний центр, що готуватиме висококваліфікованих робітників за професією монтажник гіпсокартонних інструкцій, опоряджувальник будівельний з використанням технологій і матеріалів компанії.
Урочистості в актовій залі навчального закладу розпочали барабанщиці Сарненської ЗОШ ІІ ступеня - економіко–правового ліцею «Лідер». На свято завітали багато шанованих гостей, яких представили ведучі дійства Денис Ткачук і Альона Поцікайло. Серед них - голова райдержадміністрації Анатолій Остапчук, заступник голови районної ради Валентин Цупріян, міський голова Сергій Євтушок і його перший заступник Світлана Усик, керівник відділу освітніх проектів ДП «КНАУФ Сервіс Україна» Тетяна Остапченко, начальник відділу Державної служби зайнятості населення Міністерства праці та соціальної політики Лариса Крячко, генеральний директор ДП «КНАУФ Сервіс Україна» Ігор Попович, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член, академік–секретар відділення професійної освіти й освіти дорослих НАПН України Нелля Ничкало, керівник відділу освітніх проектів Академії КНАУФ СНД Олена Парікова, заступник начальника управління освіти і науки ОДА Петро Коржевський, керівники професійно-технічних навчальних закладів України, роботодавці, представники Державної служби зайнятості, директори навчальних закладів міста, представники засобів масової інформації.
За давнім народним звичаєм, добрих гостей зустріли хлібом–сіллю, який прийняли Тетяна Остапченко, Нелля Ничкало й Олена Парікова. Анатолій Остапчук подякував їм за приїзд, висловив слова вдячності директору ВПУ-22 Володимиру Городнюку та його колективу. Анатолій Миколайович підкреслив, що, маючи таких спеціалістів, в України є майбутнє, а центр, безперечно, необхідний на території району, де проживає понад сто тисяч населення. Думку голови райдержадміністрації продовжив Валентин Цупріян, який наголосив, що отримати освіту в цьому навчальному закладі означає отримати впевненість у завтрашньому дні. Адже ВПУ-22, колектив якого нещодавно відсвяткував 50–літній ювілей, здобув заслужену шану й повагу не лише в районі, а й на теренах України. Валентин Станіславович передав слова подяки від голови районної ради Миколи Драганчука, депутатського корпусу за допомогу в ремонті сесійної зали, яка тепер стала однією з найкращих в області. Зворушливим був виступ колишнього випускника училища, нині міського голови Сергія Євтушка. 20 років минуло, як Сергій Миколайович закінчив заклад, здобув не одну вищу освіту, але колектив, який очолює Володимир Городнюк, вважає рідним і називає родиною. А сформовані фундаментальні риси характеру в його стінах і досі допомагають у роботі. Із словами вдячності міський голова вручив квіти Володимиру Павловичу. Подарунок директору ВПУ-22, як головному стратегу й трудівнику, презентувала й Тетяна Остапченко. Подарувала також власний підручник і майстрам, і учням (до слова, Тетяна Євгеніївна видала, за словами Володимира Городнюка, понад 10 книг, за якими можна отримати відповідну теоретичну підготовку з будівництву й опорядження за допомогою матеріалів Хенкель і КНАУФ). Як автор, побажала: «Нехай ці знання зроблять ваше життя гарним і щасливим». Ігор Попович висловив думку, що свято стало можливим завдяки співпраці ВПУ-22 і фірми «КНАУФ–Маркетинг». І так, як сучасне керівництво неможливе без використання інноваційних технологій, формула такої співпраці стане формулою успіху.
Чимало хороших слів на адресу колективу професійного закладу та його керівника сказала Нелля Ничкало. Вона вперше переглянула фільм, який демонстрували під час урочистостей, і побачила не лише чудові традиції виховання справжніх громадян, а й те, як талановито, розумно й упевнено впроваджують інноваційні технології КНАУФ. Професійну технічну освіту порівняла із стрімкою бурхливою рікою, яку ніхто не зможе зупинити, бо це – ріка життя. Нелля Григорівна пообіцяла від імені науковців вписати сторінки розвитку училища у книгу «Профтехосвіта ХХ–початку ХХІ століття», яка готується до перевидання. Якби була Президентом, запевнила, то таким директорам, як Володимир Городнюк, присвоювала б звання Героя України. Доктор педагогічних наук вручила Володимиру Павловичу грамоти НАПН України за творчі здобутки у впровадженні інноваційних технологій у професійне навчання майбутніх робітників будівельного профілю, плідну співпрацю з інститутами НАПН України. Такі ж нагороди отримали старший майстер Майя Гега, керівник сервісного центру Юрій Набухотний, майстер виробничого навчання Микола Білотіл, викладач Ольга Шкляр.
Висловивши своє захоплення українською мовою і людьми, керівник відділу освітніх проектів Академії КНАУФ СНД Олена Парікова розповіла історію створення сімейної фірми Кнауф, заснованої братами Альфонсом і Карлом у 1932-му. Сьогодні вона налічує понад 20 виробничих підприємств, великі заводи в Україні, Росії, Казахстані, які виробляють багатомільйонні тиражі квадратних метрів гіпсокартонних, гіпсоволокнистих листів, сухі будівельні суміші. Олена Володимирівна вручила Володимиру Городнюку сертифікат, підписаний генеральним менеджером паном Ленго, що підтверджує високий рівень матеріальної бази, методичного обладнання й професійної майстерності педагогів ВПУ-22 і є ліцензією, що дозволяє здійснювати якісне навчання новітнім технологіям з використанням систем КНАУФ за стандартизованими програмами. А ще, ресурсному центру подарувала професійний інструмент - лазерний нівелір.
Петро Коржевський повідомив, що відкриття навчально–практичного будівельного центру «КНАУФ» у ВПУ-22 є 12–им в Україні, 7–им у Західній Україні і 2–им у Рівненській області. І якщо вдасться так зробити, щоб він був забезпечений всіма необхідними матеріалами, а майстри виробничого навчання підвищуватимуть свою кваліфікацію, то можна буде з впевненістю сказати, що 12-й, 7-й і 2-й були успішними. Лариса Крячко побажала колективу завжди мати надійних соціальних партнерів, розуміти, що історію творимо самі, а учням – з допомогою знань прийти до успішної кар’єри. Квіти та подарунок директору піднесла зі словами: «Разом будемо творити те, що є справжнім соціальним захистом, – якісну професійну освіту».
Насамкінець, під гучні оплески на сцену піднявся сам господар – Володимир Городнюк. Пригадав, як 8 років тому другими в Україні створили НПБЦ «Хенкель Баутехнік» (Україна). З гордістю розповів, що в училище їдуть навчатись з усієї області, але, насамперед, мають можливість знайти себе тут діти з її північних районів. У закладі успішно працюють колишні випускники. Заслужений працівник освіти України Володимир Городнюк запросив усіх присутніх стати учасниками урочистого перерізання стрічки й на екскурсію відкритим ресурсним центром, де все: від підлоги до стелі - зроблено руками спеціалістів училища. Величезна заслуга майстрів виробничого навчання. Володимир Павлович запевнив, що центр працюватиме, а його наступна мрія – через декілька років відкрити ще один - з підготовки автомеханіків. Після екскурсії сфотографувались на згадку біля могутнього дуба, що росте на території закладу. Зробивши перерву на обід, на який гостинний господар запросив усіх присутніх, шановані гості з Москви, Києва, Криму, Харкова, Дніпродзержинська, Львова, Тернополя, Рівного - усіх куточків держави зібрались за «круглим столом» у конференц–залі, щоб поділитись уже набутим досвідом і обговорити плани на майбутнє в рамках науково–технічного співробітництва.
Не хочу, щоб у вас, шановні читачі, склалася хибна думка, що у ВПУ-22 працюють лише центри. Тут створена найновіша матеріально–технічна база. Всі присутні мали змогу особисто пересвідчитись у зібраному яскравому сузір’ї талантів і учнів, і учителів, які доповнюють один одного. Справжні майстри не лише будівельної справи, серед яких прекрасний хоровий колектив під керівництвом Олени Панасюк, хореографічний (керівник Катерина Тропак, постановник танцю «Бойовий гопак» Тетяна Юрчик), солісти Василь Сергійчук, Олексій Несторенко.
Відомо, що саме від виконавця, тобто майстра, його професійності залежить кінцевий результат у будівництві. Для отримання висококваліфікованих робітників при маркетингових фірмах КНАУФ створили навчальні центри, яких, як уже зазначала, є всього 12 в Україні. Головною метою їх є підготовка робітників, здатних опанувати технології компанії і професійно використовувати їх матеріали. Технічна раціоналізація виробів і систем, а також постійна оптимізація виробничого процесу – невід’ємні складові щоденної роботи фірми. І саме з цією метою відкрили навчально–практичний будівельний центр КНАУФ на базі Сарненського ВПУ-22.
Насамкінець, залишається лише побажати успіхів і здоров’я, гідної заробітної плати колективу навчального закладу, його очільнику й генератору ідей Володимиру Городнюку, і завжди високо тримати марку свого училища.
Марія КУЗЬМИЧ .