Back to top

За те, що живі...

Автор фото Василь Сосюк.

Автомобільний кортеж, за яким розвивались полотна Державного Прапора України, 150 стрілкового полку, Партії регіонів, кольоровим різнобарв’ям привертав до себе увагу перехожих, мешканців і гостей міста.

Минулого понеділка в районі з ініціативи губернатора області Василя Берташа відбувся автопробіг по місцях бойової слави, присвячений 67 річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Спочатку його учасники зібрались біля пам’ятника Героя Радянського Союзу, розвідника Миколи Кузнецова в Клесові. Школярам, клесівцям і гостям повідомив історію його створення селищний голова Віктор Буйний. Про важливість події, особливо для молодого покоління, говорив голова районної організації Партії регіонів Андрій Циганенко. Розповів про героя-розвідника, який знищив 6 фашистських генералів, та його подвиг.
Ветерана військової служби Юрія Погуляєва, який розповів про партизанський загін Сабурова, що входив у з’єднання генерала Ковпака, операцію «Сарненський хрест», уважно слухали школярі Клесівської ЗОШ І-ІІ ступенів і їх наставники. «Подвиг цих людей забувати не можна», - таким був лейтмотив виступу Юрія Погуляєва. Стояла тиша й тоді, коли говорив учасник партизанського руху Володимир Гуменний. З повагою й шаною присутні схилили голови перед головою ради ветеранів станції Сарни, який на Рівненщині, в загоні імені Дзержинського, разом із товаришами підривав фашистські ешелони. Володимир Маркович закликав шанувати тих, хто не дожив до Перемоги.
У Сарнах усі бажаючі приєднались до учасників дійства, ветеранів війни, які зібрались біля магазину квітів «Лілія» на вулиці Фідарова, де відбулась неординарна подія – урочистий мітинг, присвячений відкриттю меморіальної дошки пам’яті Мураді Фідарова. Про нього повідомив голова райдержадміністрації Анатолій Остапчук. Мураді був одним із тих, хто в буремні роки Великої Вітчизняної працював у підпіллі й керував групою народних месників. Сарненщина пам’ятає свого героя. З 1941-го по жовтень 1943-го керував організацією, що об’єднувала робітників, залізничників, простих людей, які робили все можливе, аби наблизити час довгоочікуваного звільнення міста й перемоги. Слава Богу, молоді люди не знають, що таке війна. А переглядаючи фільми, навіть важко собі уявити, що ці події, від яких кров застигає в жилах, відбувалися насправді. Анатолій Миколайович подякував усім учасникам заходу, особливо очільнику районної організації Партії регіонів Андрію Циганенку, за добру справу, Віталію Станкевичу, який завітав із Радивилівського району, священнослужителям, депутатам районної ради, ветеранам війни. Слова вдячності висловив організаторам і особисто депутату районної ради Андрію Циганенку за прекрасну ініціативу й голова районної ради Микола Драганчук. На його думку, в Сарнах є ще багато вулиць, що носять імена героїв, яких молодь, на жаль, не знає. Тож меморіальна дошка дасть нагоду тим, хто буде проходити поряд, прочитати й дізнатись, ким був Мураді Фідаров. Про пам’ять, яка живе серед людей, подвиги та події воєнних часів вів мову міський голова Сергій Євтушок. Присутнім ветеранам побажав міцного здоров’я, добра, а дітям – світлої та доброї долі.
Від імені голів обласної державної адміністрації та обласної ради Василя Берташа та Юрія Кічатого привітав товариство з одним із найвеличніших свят радник голови ОДА Віталій Станкевич. Наголосив, що не можна збудувати майбутнє, не знаючи минулого. Тому, віддаючи шану полеглим, закликав молоде покоління дбати про ветеранів війни, відвідувати їх, слухати їхні спогади й на героїчному минулому цих людей окреслювати основні принципи життя. Андрій Циганенко, у свою чергу, подякував владі району та міста за розуміння і пам’ять, а ветеранам – за мирне небо, перемогу та життя.
Голова районної ради Організації ветеранів України Рінат Валєєв з болем говорив про учасників воєнних дій, яких залишається все менше. Якщо 25 років тому на обліку в районній організації перебувало 32, то нині – всього 3 колишні партизани. Серед них – Володимир Гуменний, санінструктор Олена Мовчан. «Слава вам, хоробрі! Слава, безсмертні! Ніколи не помре пам’ять про вас!», - завершив поетичними рядками свій виступ Рінат Валєєв.
Здається, нещодавно відкривали меморіальну дошку на честь підпільної антифашистської розвідувально-диверсійної організації, яка діяла на станції Сарни. Приїхали партизани, командир розвідки Кочетков, підпільники Сарненщини, живі свідки тих подій, про які згадав Георгій Александрович. Час минув. І члени громадської організації «Наше місто», спілкуючись із молодими людьми, прийшли до прикрого висновку, що вони не завжди знають героїчних сарненців. Тож і Асоціація вільних журналістів, як і «Наше місто», постійно ініціює встановлення меморіальних дощок. А підтримують їх влада й обранці громад. Допомогли, за що подякував, депутат районної ради Андрій Циганенко, керівництво станції Сарни, підприємство «Ната» і жителі вулиці. Таким чином, упевнений Георгій Борисович, увічнимо героїв. А з останньої на нас мужньо споглядає обличчя колишнього начальника станції Сарни Мураді Фідарова, який загинув у фашистській в’язниці, але нікого з побратимів не видав.
Ветерани відкрили пам’ятну дошку, а секретар Сарненсько-Поліської єпархії архімандрит Феофан освятив її. Всі присутні поклали квіти, як і до пам’ятника визволителям Сарненщини, та зробили фото на пам’ять.

Новини: 

Схожі матеріали

5 березня біля пам'ятника Січовим стрільцям, що височіє на кладовищі по вул. Ковельській у Сарнах, зібралися на мітинг представники влади,...
Найпершим в області та державі реалізованим проектом Міжнародної Благодійної Фундації «Хайфер Прожект Інтернешенл» стала допомога мешканцям Кузьмівки...
Нарешті весна набирає силу. Крізь землю пробивається зелена травичка, на деревах набубнявіли бруньки, облаштовують гнізда лелеки. Наводять лад біля...
Шановні краяни! Громадська організація "Наше місто", турбуючись про збереження історичної спадщини, поваги до минулого, організовує збір коштів...
Водії-співвітчизники звикли їздити, як їм заманеться: якщо на шляху затор - розвернутися через подвійну осьову та змінити маршрут, а то й зовсім...