Back to top

Забезпечення сталого розвитку господарського комплексу та соціальної сфери регіону -

першочерговий пріоритет роботи органів виконавчої влади області за три останні роки

У населених пунктах Рівненщини проходять збори громадян. Відбулися вони й на Сарненщині. Під час яких мешканці міста, сіл і селищ з перших уст могли отримати інформацію про роботу посадових осіб органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, брати участь в обговоренні проблем життєзабезпечення та розвитку територіальних громад, ініціювати та готувати рішення щодо них.
Сьогодні до відома жителів району подаємо інформацію про соціально-економічний розвиток Рівненщини та підвищення рівня життя населення регіону у 2010–2012 роках. Свої пропозиції, зауваження можна надсилати на адресу редакції та у райдержадміністрацію.
Нові робочі місця й екологічно чиста продукція
Темпи приросту промислового виробництва у 2010 році становили 29,6% (це дозволило промисловому комплексу області вже на початок 2011 р. вийти на докризовий рівень), у 2011-ому – 6,9%. За січень-лютий 2013-го обсяг випуску промислової продукції збільшився порівняно з відповідним періодом 2012 р. на 5,6% (по Україні – спад 4,8%).
Промисловий комплекс регіону забезпечує виробництво 20% електроенергії атомними електростанціями, 10% - загальноукраїнського виробництва мінеральних добрив, 20% - деревостружкових плит, 29% - нетканих матеріалів, 10% – цементу, 65% – обсягів фанери, виробленої в Україні. Впродовж 2010-2012 рр. на промислових підприємствах області реалізовано понад 30 інвестиційних проектів із технічного переоснащення, запровадження сучасних технологій, створення нових виробництв. Завершено будівництво приміщення заводу з переробки побутових відходів (загальна вартість освоєних інвестицій становить 20 млн. євро).
На території «Рівнесільмашу» запрацювало підприємство «Морган Феніче». Його засновники інвестували у виробництво меблів 10,5 млн. євро. Нині тут діють чотири цехи. У планах - розширення виробничих площ удвічі. Якщо до кінця року тут працюватиме 500 людей, то до 2019–го створять 3 тисячі робочих місць. У с. Бугрин Гощанського району на новому підприємстві «Країна смаку» виготовляють заморожені напівфабрикати з курячого, індичого та яловичого м’яса (25 тонн щодоби). І стало першим у державі з такими потужностями. Екологічно чисту продукцію реалізовують не лише на Рівненщині, а й в інших областях.
За сприяння облдержадміністрації ведуть підготовчі роботи на будівництві потужного заводу з виробництва газобетонних блоків загальною вартістю 38 млн. євро.

Безвідсотковий кредит - фермерам
В аграрному секторі області впродовж 2010-2012 рр. забезпечено стабільний приріст обсягів виробництва продукції. Аграрії одержали з обласного бюджету майже 7 млн. грн., фінансова підтримка з держказни була у 10 разів більшою – понад 70 млн. грн. Розпочато будівництво оптового ринку європейського рівня, що дасть змогу місцевим агровиробникам без посередників реалізовувати власну продукцію.
Рівненщина стала першою в Україні областю, де фермери можуть взяти безвідсотковий кредит на розвиток власного господарства, на що виділено майже півтора мільйона гривень. Позику, яку можна повертати впродовж 5 років, отримали вже майже півсотні господарів. Створено й бренд місцевих агровиробників «Волинський екологічний продукт», який об’єднав понад три десятки фермерів, і які вже постачають вирощене в медичні й освітні заклади області.
У 2010 р. введено в дію сучасний доїльний зал у Здолбунівському районі. Продовжено будівництво таких у Дубенському. У 2011 р. завершено будівництво та реконструкцію 5 тваринницьких ферм і комплексів.
У сільськогосподарському підприємстві ім. Воловікова в Гощанському районі введено в дію високотехнологічний молочний комплекс. Він є одним із найбільших і найсучасніших в Україні. Реалізація цього проекту дозволила постачати на ринок молоко високої якості та збільшити виробничі потужності до 35 тонн на добу. У перспективі цей показник зросте до 100 тонн.
В області функціонує 5 доїльних залів і 18 молокопроводів, проведено будівництво та реконструкцію двох корівників у Сарненському районі, трьох приміщень для молодняку великої рогатої худоби – у Радивилівському. У цьому ж районі введено в експлуатацію сучасний комп’ютеризований елеваторний комплекс загальною площею 49 тис. кв. м.

Реформування земельних відносин
У 2010-2012 роках направляли зусилля на виконання головного пріоритету – введення в дію з 1 січня ц.р. автоматизованої системи електронного державного земельного кадастру – Національної кадастрової системи. Впродовж 2012 р. органи Держземагентства прийняли від фізичних та юридичних осіб вдвічі більше заяв, ніж у 2011-ому, видали державних актів на землю в 1,4 раза більше, а реєстрація договорів оренди земельних ділянок за цей же період зросла в 1,5 раза. Замінили сертифікати на державні акти для 92,5% громадян. Проведено роботи з нормативної грошової оцінки земель у всіх населених пунктах. У 72% здійснили її повторно.
Минулоріч від використання земельних ресурсів до державного та місцевих бюджетів надійшло 163,5 млн. грн., що на 22% більше, ніж у 2011-ому.

Рік сільських доріг на Рівненщині
В області удосконалюється мережа приміських і міжміських внутрішніх автобусних маршрутів загального користування. Автобусним сполученням охоплено 98,2% сільських населених пунктів - це один із кращих показників серед регіонів держави.
Першочергову увагу виконавча влада приділяє питанням забезпечення належного стану шляхів. 2011 рік було оголошено роком сільських доріг на Рівненщині. Саме тоді відремонтували 763 дороги та вулиці протяжністю 345 км. У кожній сільській раді регіону ввели в експлуатацію від однієї до трьох реконструйованих доріг.
На реконструкцію відрізків автотрас «Київ–Варшава» та «Київ-Чоп» спрямовано понад 300 млн. грн., збудовано дві транспортні розв’язки в обхід Рівного, що дозволило підвищити безпеку руху. Проведено ремонт автомобільної дороги місцевого значення Дубровиця–Переброди–Рокитне. Минулого року здійснили капітальний та поточні ремонти 386 км доріг, у тому числі влаштували 266 км білощебеневих.

Доступне житло
На соціально-економічний розвиток Рівненської області з держбюджету в 2011 році надійшло цільових державних коштів у 2,5 раза більше, ніж у 2010-ому. Минулого року будівельні підприємства області виконали робіт на 43,3% більше порівняно з 2011-им. За темпами зростання область посідає перше, а за обсягом будівельних робіт – 12 місце серед регіонів України.
Обсяг введення в експлуатацію житла у 2010 році вдвічі перевищив показник 2009-го. У 2011-ому темп зростання становив 10,6%. Минулоріч за рахунок усіх джерел фінансування введено в експлуатацію житлових будинків загальною площею на 4,6% більше рівня 2011 року.
Впродовж 2010-2012 років 52 сім’ї отримали державну підтримку для будівництва доступного житла. Ще 24 - здешевлені іпотечні кредити завдяки реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича щодо здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов.
Енергозбереження – питання майбутнього нації
Реалізовуються Програма реформування та розвитку житлово-комунального господарства області та комплекс заходів з енергозбереження. Комунальні котельні переводять на альтернативу – тирсу, відходи деревини, щепу, пелети, торф. Всі новозбудовані заклади опалюють, використовуючи місцеву сировину.
У 2010 р. проведено реконструкцію насосного обладнання ВНС «Київська» м. Рівне. У 2011 р. реалізовано 4 проекти: в селах Городище і Терентіїв Рівненського району, на станціях знезалізнення Горбаківського водозабору та в селищі Володимирець.
З 2010 р. реалізовуються два проекти з модернізації котелень у містах Радивилів і Здолбунів (вартість проектів – 1,1 млн. грн., економія коштів - 0,5 млн. грн. щорічно). Проведено реконструкцію котельні в м. Рівне з впровадженням когенераційної установки (загальна вартість проекту – 10 млн. грн., економія природного газу становитиме майже 1,5 млн. м куб щороку).
Проводиться демонополізація сфери обслуговування житлового фонду: у 2010 р. створено 234 ОСББ, 2011-ому – 275, 2012-ому – 309 об’єднань співвласників. Газифіковано понад півсотні сіл. Лише торік на газифікацію Рівненщини виділили понад 90 млн. грн., тоді як у 2009–ому – тільки 9 млн. грн. Загалом, протяжність газових мереж зросла за три роки на понад 700 км, блакитне паливо отримали майже 11 тис. нових абонентів.

Доходи населення зростають, заборгованість із виплати заробітної плати зменшується
Впродовж останніх років відзначається позитивна динаміка середньомісячної заробітної плати найманих працівників. У цілому за 2010-2012 роки середньомісячна заробітна плата в області зросла у 1,6 раза. У 2012 р. вона була однією з найвищих в Західному регіоні (2575 грн.), а темп її зростання (116,5%) перевищив середній показник по Україні (114,9%). Індекс реальної заробітної плати у 2012 р. становить 117,6% (в Україні - 114,4%).
Досягнуто позитивних результатів у вирішенні однієї з найболючіших соціальних проблем – погашення заборгованості з виплати заробітної плати. Громадянам повернуто 16 млн. грн. Цих грошей працівники чекали роками. А повертати зарплатні борги почали з 2010-го. За швидкістю виплати краянам заробленого Рівненщина – в лідерах. Вона – друга в державі, де найменша сума боргу перед працівниками.
Область належить до числа шести регіонів України, в яких упродовж 2010-2011 років були найнижчі темпи зростання споживчих цін. Минулоріч вони знизились на 1,1% (в Україні – на 0,2%).
Покращується ситуація на ринку праці. Рівень зайнятості населення зріс з 56,7% до 58,8%, а безробіття знизився з 11,4% до 10,4% економічно активного населення. Чисельність незайнятих громадян зменшилась минулого року на 0,6%, безробітних - на 1,4%. Виконуються щорічні завдання обласної програми зайнятості щодо створення нових робочих місць, зокрема: у 201-ому - 19,6 тис. нових місць, у 2011-ому – 22,2 тис., у 2012-ому – 22,3 тис.

Всебічний розвиток соціальної та гуманітарної сфер
За три роки відкрили 9 шкіл і відновили роботу 96 дитсадків. Вперше за двадцять років Рівненщина почала отримувати гроші з держбюджету на відкриття нових дитсадків і груп. Збудовано більше десятка сучасних спортзалів. Завершено законсервований з 2004 року навчально-спортивний комплекс у с. Балашівка Березнівського району. На сьогодні в регіоні функціонує 461 дошкільний навчальний заклад. У 2012-ому відкрито 15 дитсадків і додатково 15 груп. Почав діяти перший соціальний гуртожиток для 29-ти дітей–сиріт і позбавлених батьківського піклування віком 15-23 роки, яким було ніде жити після закінчення навчання. Усі загальноосвітні навчальні заклади І–ІІІ ступенів у повному обсязі забезпечені навчальними комп’ютерними комплексами, з яких 98% - під’єднані до глобальної мережі Інтернет (у 2011 році – 96%).
У 2011 році придбано 18 шкільних автобусів. У 2012-го за кошти державного бюджету - 30, за рахунок місцевих бюджетів - 3. Організовано підвезення 86,2% дітей.

Рівненщина отримала медичний заклад європейського рівня
За 2010-2012 роки в галузі охорони здоров’я області проведено формування оптимальної мережі закладів первинного рівня надання медичної допомоги на засадах загальної практики/сімейної медицини, здійснені заходи щодо удосконалення вторинної (спеціалізованої) та модернізації третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги. Збудовано перинатальний центр. Відтепер область має медичний заклад європейського рівня. Для Рівненщини він був необхідним, адже в регіоні - один із найвищих рівнів народжуваності. Водночас у перинатальному центрі, обладнаному найсучаснішою апаратурою, працюватимуть за методами, які практикують у кращих світових клініках.
Відкрито Центр променевої терапії, що працює на базі обласного онкологічного диспансеру. За кошти Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» встановлено сучасний лінійний прискорювач і комп’ютерний томограф. Це якісно новий рівень діагностики та лікування раку. В закладі є блок палат спільного перебування матері та дитини, а також застосовується телемедицина. Закуплено другий лінійний прискорювач, що дозволить збільшити потужності Центру вдвічі та надавати медичну допомогу жителям сусідніх областей.
Переобладнують протитуберкульозні заклади. Це стало можливим завдяки співпраці з Фондом Ріната Ахметова «Розвиток України». Нове обладнання дозволяє скоротити час на діагностику з 2 місяців до кількох днів. Туберкульоз діагностуватимуть на американському обладнанні.
Для жителів Рокитнівського району збудували сучасну райлікарню. Донедавна цей район залишався єдиним, де не було такого закладу. Численних місцевих мешканців лікарі приймали у приміщеннях колишніх польських конюшень. Вдвічі розширили поліклініку Гощанської центральної райлікарні, завершивши довгобуд другого корпусу, який почали зводити ще в 1978 році. А тяжкохворим пацієнтам створили базу для медичного та соціального обслуговування – у Дубно запрацював перший в області хоспіс. Діють 14 Центрів первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД), 27 лікарських амбулаторій загальної практики/сімейної медицини. Покращено медобслуговування ветеранів. Добудовано фізіотерапевтичний корпус Клеванського госпіталю. На сьогодні це найкраща в Україні база для оздоровлення ветеранів. Комфортнішим стало проживання у будиночках, калорійнішим харчування.

Ліки для соціально вразливих громадян стали дешевшими
Третій рік поспіль для ветеранів області діють 10-відсоткові знижки на ліки. Такі пільги отримали ще й багатодітні родини Рівненщини та сім’ї, які виховують прийомних дітей. За три роки покращили умови для медобслуговування майже у 150 селах. Лікарням закуплено нове обладнання, на що вперше за роки незалежності держава виділила понад 100 млн. грн.
Для потреб служби екстреної медичної допомоги придбали 2 реанімобілі швидкої медичної допомоги класу С («Мерседес-Спринтер») і 28 санітарних автомобілів швидкої медичної допомоги класу В. Сьогодні перебуваємо на другому етапі реформування, одним із завдань якого є створення Центрів первинної медико-санітарної допомоги. У всіх районах області районні ради прийняли рішення про створення Центрів ПМСД і затвердили їх статути. Фахівці Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України провели своє дослідження й довели, що завдяки цій реформі надання первинної допомоги за принципом сімейності дасть змогу зменшити рівень смертності населення працездатного віку на 20%.

Соціальний захист населення
В області проживає найбільше жінок, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня»: впродовж 2012 року його удостоїли 3816 жінок, 2011-го – 3066, 2010-го – 6118.
З 2011 року здійснюється виконання державних програм щодо забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інвалідів війни та воїнів-інтернаціоналістів. На 1 січня ц.р. придбано 22 квартири на загальну суму 5,7 млн. грн.
У 2012 році санаторно-курортні путівки отримали 807 ветеранів війни й інвалідів загального захворювання, це на понад 7% більше, ніж у 2011 році та на 22%, ніж у 2010-ому.
Здійснено комплекс заходів для реалізації державної політики в галузі культури і мистецтва. Знаковою подією у 2011 році стало відзначення 450-річчя Пересопницького Євангелія, в рамках якого побудовано й урочисто відкрито за участю Президента України Віктора Януковича комплекс культурно-дозвіллєвих споруд і культурно-археологічний центр «Пересопниця», який є унікальним осередком культурного та туристичного життя всеукраїнського значення.
Реалізується концепція сталого розвитку регіону «Західна брама», у рамках якої – щорічна Всеукраїнська відео-конференція «Модернізація освіти для сталого розвитку», що об’єднує іноземних і вітчизняних експертів. Область стала центром міжнародних форумів із агрологістики, де має змогу презентувати свій аграрний потенціал закордонному загалові. Кабінет Міністрів України визнав цей проект національним.
У 2012 році відкрито клуб у Володимирецькому районі та центр культури, дозвілля і мистецтв у м. Радивилів. Впроваджуються сучасні технології: комп’ютеризовано 179 бібліотек, з них 108 – у сільській місцевості. 147 з них підключені до мережі Інтернет. Згідно з програмою «Бібліоміст» 80 книгозбірень (14%) отримали комп’ютерне обладнання на загальну суму 1,1 млн. грн.
Щомісяця виплачуються стипендії (по 200 грн. кожна) голів облдержадміністрації та обласної ради 43 ветеранам і працівникам галузі. За 2010-2012 рр. надано 16 грантів голів облдержадміністрації та обласної ради творчим працівникам для втілення молодіжних проектів загальною сумою 53,8 тис. грн.
Незважаючи на те, що область є дотаційною, вдалося отримати майже 950 млн. грн. бюджетних інвестицій на розвиток територій.

Новини: 

Схожі матеріали

(Звітна доповідь голови районної ради про діяльність за період з травня 2007 по червень 2008 рр.) У відповідності до пункту 17 частини 6 статті...
На календарі - зима. Утім, мине небагато часу й на футбольних полях знову завирують спортивні пристрасті. Наразі ж прийшов час підбити підсумки...
Нещодавно в РБК відбулась нарада за участю керівників РДА, сільських і селищних рад, їх депутатів, на якій розглянули виконання Програми соціально-...

Зазвичай по закінченню Всеукраїнського місячника милосердя, по збору продуктів харчування для населення Закарпаття, яке постраждало від повені...

Колектив ДП «Сарненське лісове господарство» переміг у трудовому суперництві серед підприємств і організацій Рівненського обласного управління...