Back to top

Милосердям можна обеззброїти ворога

Громадяни України в різних регіонах надають усебічну підтримку військовослужбовцям Збройних сил України, які виконують завдання в рамках антитерористичної операції. Підставляє своє плече допомоги армійцям на сході України й патріотично налаштоване населення міста Сарни.

Свою частинку душі та добра, працелюбності й людяності може віддати кожен бажаючий — від заможних бізнесменів і підприємців, представників депутатського корпусу чи приватних установ до фахівців середньої ланки й звичайних жителів міста.
Тому сарненці зорганізувалися, щоб допомогти «своїм», адже минулого тижня з місцевої військової частини до зони АТО відбуло дванадцять військовослужбовців. За словами заступника командира частини з виховної роботи, майора Віктора Слободзяна, до їх відправлення на схід поставилися відповідально й серйозно, адже бажаючих виявилося вдосталь. «Мусили працювати, довго думати, щоб зібрати не лише хорошу команду, а й кращих бійців, знавців військової справи, техніки, тих, хто має досвід у такій нелегкій роботі. Були навіть такі, кого залишали у військовій частині, а вони приходили з’ясовувати, чому не потрапили до числа бійців, які поїхали в зону АТО», – розповів Віктор Леонідович. - Змушені були пояснювати, бесідувати, переконувати».
Дійсно, нам є чим пишатися, адже, незважаючи на невеликий особовий склад військовослужбовців у ВЧ, кожен із них готовий із гідністю та гордістю виконати своє призначення.
«Важко було не зібрати дійсно гідних хлопців, куди проблемнішим постало перед нами завдання, як забезпечити їх найнеобхіднішим, зробити так, аби навіть мужні військові почувалися захищеними. Зрозуміло, що власних сил у такій справі нам виявилось недостатньо, тож звернулися за допомогою до жителів міста. І найприємніше те, що більшість із них відгукнулися на наші листи й прохання позитивно. Не збирали кошти - одразу просили найнеобхідніше: речі та матеріали для роботи. Допомагали підприємці, депутати, працівники багатьох установ, місцевого ринку, та й друзі й знайомі тих, хто їхав на схід країни. Люди не хочуть афішувати свої добрі справи, не виставляють це напоказ і не просять нічого натомість. За п’ять днів повністю підготували не лише особовий склад, а й у максимально короткі терміни розібрали й зібрали назад двигуни двох БТРів-70, перевірили їх на витривалість. У цей час люди спали по дві години на добу, обсяг роботи був надзвичайно великий», - зауважив офіцер.
Місія в наших військових непроста – на власних бронетранспортерах вони супроводжуватимуть автівки зі зброєю та боєприпасами, які доставлятимуть у гарячі точки. Відповідно й завдання для кожного було одне – якнайкраще спорядити воїнів. Як розповів командир військової частини, підполковник Олександр Сварицевич, небайдужі сарненці придбали берці, спеціальну зручну військову форму, продукти харчування, засоби гігієни, одяг і спецзасоби, а ще - зварювальний апарат і сучасну болгарку. «Лише за день місцевому підприємцю Леонідові Кравчуку вдалося організувати своїх колег і зібрати майже 10 тисяч гривень на металопрофіль для БТРів. Подякувати варто кожному, хто долучився до збору коштів, закупівлі всього необхідного, а головне – так активно зреагував на проблему, власними силами й коштами допоміг виконати всю заплановану роботу. Приватні підприємці, депутати й працівники міської ради, приватних установ, жителі Сарн – щоб перелічити поіменно кожного, певне, не вистачить кількох годин, дуже багато хороших людей з радістю та щирістю відгукнулися на наше прохання. Та головне те, що разом ми - сила й підтримка для тих, хто зараз перебуває в зоні АТО, забезпечуючи ціною власного життя спокій і цілісність держави. А від усіх наших військовослужбовців передаю щирі слова подяки за допомогу, підтримку та активну громадянську позицію».
З придбаного металопрофілю на ТОВ «Прагма Фактор», керівником якого є Юрій Сінозацький, виготовили протикумулятивні екрани (спеціальна решітка, яка захищає БТР, зменшуючи силу удару від снаряду, а також ланцюги, що вбережуть колеса від мін.
«Отримавши листа з проханням про допомогу від командира військової частини, одразу приступили до роботи, - розповів Юрій Анатолійович. – Вона ж виявилась не зовсім простою. З таким замовленням довелося працювати вперше, тому задіяли всіх фахівців, відклали всі замовлення і за чотири дні разом із військовослужбовцями ВЧ і підприємцями повністю облаштували спеціальні сітки та ланцюги на два БТРи. Мабуть, кожним з нас керувало бажання захистити Батьківщину, віддати їй хоча б невеличку частинку себе, своєї праці. Непереборне відчуття потрібності й патріотизму змушувало наших працівників виходити на роботу на декілька годин раніше й повертатися з неї пізно вночі».
Жителям міста за активну співпрацю та високий рівень самоорганізації подякувала виконуюча обов’язки міського голови Світлана Усик. «Я приємно вражена тим, що і жителі нашого міста не залишились осторонь проблем, що стосуються всієї країни. Маленька родина вкотре довела, що, попри всі негаразди можемо й вміємо гуртуватися, працювати колективом на благо спільних ідей. Нещодавно депутатський корпус міської ради організував збір коштів для допомоги своєму ж колезі, однопартійцю Олександрові Ратичу, що перебуває на службі у військах. Буквально за один день підприємцям, які працюють на продовольчому ринку та здійснюють свою діяльність у межах міста, вдалось зібрати кошти на допомогу військовим. Тож придбали для них продукти харчування та бронежилети. Дякую кожному, хто виявив бажання допомогти, знайшов час долучитися до роботи чи просто надав кошти й необхідні матеріали для солдатів. Наш особливий борг - докласти всіх зусиль, аби допомогти тим, хто найбільше цього потребує. Нехай наші сила та єдність, мудрість і любов допоможуть нам жити під мирним небом у безпечній державі».
Матеріально-технічне забезпечення армії – проблема номер один в умовах жорстоких протистоянь, що ведуться на сході країни. Недостатнє оснащення та погані умови перебування мобілізованих вояків не залишають осторонь ні владу, ні громадськість. І все ж приємно усвідомлювати, що наш народ єдиний у своїх бажаннях і цілях, і є ще небайдужі, які здатні організувати різні шляхи допомоги військовослужбовцям.
Світлана КУРОПІЙ.

Новини: 

Схожі матеріали

5 березня біля пам'ятника Січовим стрільцям, що височіє на кладовищі по вул. Ковельській у Сарнах, зібралися на мітинг представники влади,...
Найпершим в області та державі реалізованим проектом Міжнародної Благодійної Фундації «Хайфер Прожект Інтернешенл» стала допомога мешканцям Кузьмівки...
Нарешті весна набирає силу. Крізь землю пробивається зелена травичка, на деревах набубнявіли бруньки, облаштовують гнізда лелеки. Наводять лад біля...
Шановні краяни! Громадська організація "Наше місто", турбуючись про збереження історичної спадщини, поваги до минулого, організовує збір коштів...
Водії-співвітчизники звикли їздити, як їм заманеться: якщо на шляху затор - розвернутися через подвійну осьову та змінити маршрут, а то й зовсім...