Опубліковано СН
Автор фото Василь Сосюк.
Часто згадуємо про потреби душі тільки тоді, коли навалюється купа проблем, погіршується здоров’я або втрачаємо близьких людей. Саме в такі хвилини віруючій людині хочеться піти до церкви, помолитися, запалити свічку чи замовити молебень.
Тож не могло бути нічого кращого, ніж опинитися на службі Божій під відкритим небом із самого ранку минулого четверга в селищі Клесів, завдячуючи сотнику «Поліської Січі» Роману Захарчуку, який повідомив про подію. Стали свідками й учасниками урочистого дійства – встановлення хреста на Свято-Благовіщенський храм, що будується в центрі населеного пункту. Церкву почали зводити ще в 2006 році, розповів ієрей Роман Василець. Потім довгий час будівництво було «замороженим», і ось упродовж останніх двох років його відновили. В селищі це вже третя святиня. Є храми Свято-Петропавлівський і Успіння Пресвятої Богородиці, але вони віддалені від центральної частини Клесова.
Обряд освячення та встановлення хреста провели місцеві священнослужителі ієрей Роман, отці Василій (Успіння Пресвятої Богородиці) й Володимир (Петропавлівська). Вони молилися разом із парафіянами, місцевими мешканцями, керівником громади Віктором Буйним, гостями та будівельниками, які після освячення встановили хрест на верхівку купола. Зазначу, що бригада з Вінниці (Вадим Міленко, Костянтин Мороз, Ігор Остафійчук і Сергій Штотько) установлюють їх упродовж 14 років. Їхніми руками вони возвеличені над Божими домами в Рівному та Луцьку, а от на Сарненщині – вперше.
У своєму слові священики виголосили проповідь про значення церкви для віруючих клесівців і важливість віри й духовності, підкресливши, що «цей храм, на купол якого освятять і встановлять хрест, нестиме місію лікування людських душ, буде місцем зустрічі людини з Богом і ще однією цеглинкою у справі побудови духовності й процвітання Батьківщини».
Звісно, попереду ще дуже багато роботи, але головне, що невдовзі люди зможуть прийти до Свято-Благовіщенського храму, помолитися за здоров’я рідних і упокій тих, хто відійшов у вічність.
Богослужбові піснеспіви звучали у виконанні злагодженого церковного хору, яким керує регент Алла Бабій. Ієрей Роман просив присутніх переосмислити своє життя, подумати над вічним, відкинути зайве. Назвав хрест не тільки хранителем всього всесвіту, красою церкви й утвердженням вірних, а й славою ангелів і язвою демонів. Подякував Богові за вершину храму й усім, хто зробив свій внесок у його будівництво, особливо місцевим старателям, які входять у громадське об’єднання «Полісся», яке очолює Олександр Васильєв. Наголосив, що кожної служби, скільки будуть відчинені двері святині, обов’язково згадуватимуть імена благодійників. Як зауважили Олександр Васильєв і член ГО Лариса Ліщук, це не єдина вагома допомога, якою вони обмежаться. Окрім того, клесівські бурштинокопачі забезпечують земляків, яких немало воює на сході України в зоні АТО, амуніцією, продуктами, бронежилетами, тепловізорами хорошої якості й за нормальною ціною. Зараз вирішують проблему постачання теплих речей. Тісно співпрацюють з Романом Захарчуком («Поліська Січ»).
За християнською традицією присутні з благоговінням приложилися до освяченого хреста, просячи в Бога благодатної допомоги на добрі справи. Не залишились осторонь і журналісти. Люди плакали, не стримуючи сліз, обнімали один одного, цілували, вітаючи з радісною подією.
Нарешті майже через дві години кропіткої праці будівельників засяяв на сонці на золотоверхому куполі хрест.
Марія КУЗЬМИЧ.