Back to top

«Нам Богом дано бути українцями»

Автор фото Василь Сосюк.

Під такою назвою минулої неділі в районному Будинку культури відбулась благодійна акція на підтримку воїнів АТО

Сарненці ніколи не стояли осторонь благодійності. А нині, коли наша допомога й підтримка потрібні землякам, які взяли в руки зброю, щоб зберегти Україну, мирному населенню східних областей, яке потерпає від війни, що там точиться, то й поготів. Небайдужі громадяни об’єднуються у волонтерські осередки, до яких тягнуться мешканці краю. Наприклад, БО «Штаб громадської оборони «Горинь» діє вже майже рік. Не перелічити добрих справ, що вони зробили, попри всі негаразди, що випали на їх долю.
Бути першими завжди важко, особливо коли там, на фронті, твій син, твоя кровиночка, і материнське серце завмирає щоразу, коли він довго не озивається, чи чує сумні новини з екрана телевізора. Про це може розказати Ольга Ратич, яка й очолила тоді «Горинь». Не покинула волонтерство й нині. Вона та її однодумці так багато ще хочуть зробити для бійців, і не тільки Сарненщини (для них вони всі рідні), порадувати їх, зігріти серця, стомлені війною. Набирає обертів і діяльність волонтерського центру «Сарни», що очолив воїн АТО В’ячеслав Хільчишин. Після важкого поранення відважний солдат не зміг повернутися до побратимів, але впевнений, що зможе бути їм корисний і тут, адже як ніхто знає проблеми й потреби військових у зоні АТО.
- Ми захистимо Україну, в цьому немає жодного сумніву, - зазначив В’ячеслав Павлович. – Але пройти цей шлях мусимо впевнено, сильно й рішуче. Волонтерський центр поставив собі за мету об’єднати всіх волонтерів району для допомоги нашим захисникам і оперативного реагування на їх потреби. До лав організації можуть вступати всі бажаючі фізичні та юридичні особи, незалежно від політичних уподобань.
Волонтерський центр «Сарни» вже надав допомогу мобілізованим землякам, які нині проходять навчання на Рівненському полігоні. Військові ж попросили допомогти придбати буржуйки та каремати. До ініціативи волонтерського центру «Сарни» долучилась і Громадська організація «Полісся» (голова Олександр Васильєв), яка передала грошову допомогу на потреби бійців АТО. Небагатослівним був командир 1 підрозділу «Койот» Сергій Модін. Він потрапив у зону бойових дій у перші дні війни. Тоді, повідав, усе було по-іншому, бо ворожа пропаганда робила свою чорну справу. Тому бійцям було дуже важливо знати, що їх підтримують, чекають, допомагають. Не може й донині забути, як на ринку в Сарнах люди просто підходили й давали їм гроші, коли дізнавались, що їдуть на схід країни.
Про війну, що гарячим смерчем обпекла Донбас, а нас змусила жити в постійній тривозі за тих, хто став на захист держави, розповів Михайло Степчук, комбат 10 батальйону «Правого сектора» (Добровольчого українського корпусу).
- ДУК бере початок із Майдану. На нашому прапорі так і написано: «Ми народилися у вогні Майдану», - зазначив Михайло Михайлович. – І відразу з нього перейшли на бойові позиції на сході. З березня минулого року воюємо там із сепаратистами. Хоча про нас не так часто розповідають у ЗМІ, але маємо славні бойові сторінки: Савур-могила, перші кіборги, які захищали Донецький аеропорт…
Нам важко навіть уявити те, що бачили ці мужні чоловіки. Адже війна – це смерть, жорстокість - безпощадна й цинічна. На очах комбата героїчно гинули побратими. Першим був хлопчина, який підірвав себе гранатою, щоб не потрапити в полон до ворогів. Адже бійців «Правого сектора», наголосив Михайло Степчук, яких полонили, або відразу розстрілюють, або нещадно катують. Зі щемом у голосі повідав, як найкращого друга сепаратисти скормили голодним псам… Щиро подякував волонтерам за допомогу воїнам, які, не очікуючи від держави якихось привілеїв, ідуть на фронт, дотримуючи слова берегти й захищати її. На відміну від тих, наголосив, хто тільки на словах - патріот, а на фронті їх не зустрінеш.
Ось такою була зустріч сарненців, які не залишилися вихідного дня вдома, а прийшли в районний Будинок культури на благодійну акцію «Нам Богом дано бути українцями». Ведучі Наталія Жук і Вадим Бублій розповіли присутнім про мету заходу – підтримати мужніх земляків, які разом із побратимами стали на захист України. За минулий рік невпізнанно змінився світ, змінилася країна, змінилися люди, ми всі. Ми є свідками народження нового громадянського суспільства, ствердження нових стандартів життя, повели мову.
Шкода тільки, що дуже дорогою ціною платимо за незалежність, свободу та територіальну цілісність країни. Сотні справжніх патріотів віддали свої життя в цій нелегкій боротьбі. Знову Україна оплакує своїх героїв, не оминула ця гірка доля й Сарненщину. Небо схилене плаче над могилами Ярослава Куришка та Сергія Баранова-Орла. Хвилиною мовчання, що спливала тугою в пісні «Пливе кача…», вшанували присутні пам’ять полеглих за волю України. А коли в зал полинули слова поезії Сергія Баранова-Орла «Моїй неньці», багато хто не міг стримати сліз. А з екрана з хвилюванням за своїх синів, чоловіків, яких доля повела на схід, ділилися сокровенним їх мами Наталія Санець, Галина Кардаш і Марія Дударик, кохані дружини Тетяна Куришко, Олена Полтаріна та Валентина Ярмошевич. Вони щоденною молитвою просять Господа за всіх воїнів, щоб повернулися додому живими й неушкодженими, й закінчилася ця безглузда війна. Разом із ними чекають на це й діти. А ще долучаються до волонтерської діяльності, як і багато інших небайдужих громадян, не шкодують ні часу, ні коштів, щоб придбати й відвезти на фронт бійцям усе необхідне.
От і того дня у фойє Будинку культури відбулась виставка-продаж робіт, виготовлених юними вихованцями БДМ, смачної випічки від громадських активісток групи «Любов у тебе в серці», які ще й встигають допомагати діткам з інтернатів. Дівчата провели вже три ярмарки на допомогу воїнам АТО, для яких закупили 10 аптечок. А ще тут можна було сфотографуватися в українському вбранні. Проект «Світлина миру» реалізовував МБК «Залізничник». Фахівець ДНЗ № 4 м. Сарни Людмила Радько за бажанням робила зачіску, а фотомайстер Антон Антонюк - світлини. А ще тут можна було побачити майстер-класи народних умілиць із виготовлення писанок, дряпанок. Свій внесок у благодійність зробили й бібліотечні працівники. Так, упродовж місяця фахівці Центральної районної бібліотеки разом із читачами та колегами з районної бібліотеки для дітей, ПШБ № 1 і № 2 м. Сарни, сіл Кузьмівка, Чабель, Велике Вербче, Глушиця, а також ДНЗ № 4 «Сонечко», ДНЗ № 9 «Росинка», ДНЗ № 8 «Веселка» також проводили різноманітні заходи, щоб підтримати солдатів і морально, і матеріально. Так, спільними зусиллями вдалося зібрати 9704 грн. (волонтери БО «Штаб громадської оборони «Горинь» - 804 грн.).
Тож цей захід ще раз підтвердив, що сарненці завжди готові допомогти тим, хто найбільше цього потребує. Нині це воїни, які воюють на сході країни, борються за свої життя в госпіталях. А кожна зібрана копійка – це крок до перемоги та миру. Вони – наша надія. І тільки разом здолаємо найлютішого ворога. Високо оцінили благодійний захід у Сарнах і народні депутати України Ігор Мосійчук і Андрій Лозовий, які завітали в райцентр того дня. Сарненці могли з ними поспілкуватися, поставити запитання… У благодійній акції взяли також участь в.о. голови райдержадміністрації Ярослав Яковчук, заступник голови районної ради Микола Костецький, міський голова Світлана Усик.
А з уст дітей до неба полинула молитва за Україну, за мир і спокій у державі, збереження життя військовим. Діти щиро, до сліз зворушливо просили Бога захистити всіх від ворогів… А ще аматори сцени вплели у віночок благодійності нотку високого торжества, патріотизму та почуття безмежної вдячності й відданості героям фронту та тилу. Тому глядачі щирими оплесками нагороджували учасників зразкового аматорського ансамблю танцю «Струмочок» РБК, вокальне тріо «Червона бинда» РБК, вокальний дует у складі Яни та Галини Куришків, чоловіче вокальне тріо РБК, вокальний дует у складі Людмили Панекало та Віталія Хомича і зразковий аматорський хоровий колектив «Глорія» ДМШ м. Сарни.

Новини: 

Схожі матеріали

5 березня біля пам'ятника Січовим стрільцям, що височіє на кладовищі по вул. Ковельській у Сарнах, зібралися на мітинг представники влади,...
Найпершим в області та державі реалізованим проектом Міжнародної Благодійної Фундації «Хайфер Прожект Інтернешенл» стала допомога мешканцям Кузьмівки...
Нарешті весна набирає силу. Крізь землю пробивається зелена травичка, на деревах набубнявіли бруньки, облаштовують гнізда лелеки. Наводять лад біля...
Шановні краяни! Громадська організація "Наше місто", турбуючись про збереження історичної спадщини, поваги до минулого, організовує збір коштів...
Водії-співвітчизники звикли їздити, як їм заманеться: якщо на шляху затор - розвернутися через подвійну осьову та змінити маршрут, а то й зовсім...