Back to top

Весняні клопоти лісівників

Вихованці шкільного лісництва «Пагінець» (Тинненська ЗОШ І-ІІ ст.) під час висаджування сосни звичайної .

Весна – прекрасна пора року, коли життя наповнюється новими силами. Проте останніми роками природа не перестає дивувати нас неоднорідністю. Цьогоріч весна не стала винятком - після безсніжної зими настала рання але холодна і майже без опадів, і змусила лісівників поставитись до лісокультурної кампанії по-особливому.

Хоч кампанія з посадки лісу в державі ще триває, проте Тинненське лісництво справилось із поставленими на цей період завданнями. Висаджено майже півмільйона сіянців на площі понад 70 га, з них – 1 тисячу дуба червоного, 15 тисяч плодових, 15 тисяч берези повислої, 50 тисяч ялини звичайної, решта – домінуючої культури поліських лісів - сосни звичайної. Засадили всі зруби минулого року й, доки дозволяють погодні умови, продовжуємо заліснювати цьогорічні зрізані ділянки.
Також для примноження лісистості краю, посадили понад 12 га майбутнього лісу на землях Тинненського лісництва, що не використовувались за сільськогосподарським призначенням. Кожна ділянка перед посадкою потребує індивідуального підходу. Десь потрібно вводити для підвищення стійкості насаджень і примноження біорізноманіття деревні та чагарникові породи, а на інших, сприятливих для природного поновлення супутніх деревних порід, лише основну - сосну звичайну. Є й ділянки, які не потрібно засаджувати, з природними умовами, де ліс прекрасно відновлюється самостійно.
Для стійкості молоденьких насаджень використовуємо спеціальні засоби. Коли викопуємо сіянці з розсадників, обробляємо їх речовиною для стійкості від шкідників (хруща, довгоносика та ін.). У бідних, сухих умовах на корені наносимо накопичувач вологи.
Традиційно щороку в рамках акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» до посадки лісових культур долучаються учні шкільного лісництва загальноосвітньої школи I-II ступенів с. Тинне. Окрім посадки, діти активно переймають теоретичні й практичні основи діяльності лісництва. Залюбки будують годівнички для лісових звірів і птахів, разом із працівниками лісництва розвішують шпаківні. Експериментують і спостерігають за рослинами в умовах теплиці - укорінюють живці декоративних деревних і кущових порід, проводять досліди щодо приживлюваності й приросту енергетичної тополі.
Шкільне лісництво діє в тісній співпраці із колективом ДП «Сарненське лісове господарство». Тож за сприяння лісівників-наставників учні побували на екскурсії в Музеї лісу, що поблизу Костополя, дендропарку Березнівського лісового коледжу, де ознайомилися із історією та особливостями лісового господарства, побачили деревні породи, що зростають далеко за межами рідного краю. Також відвідали Клесівське лісництво і полюбувались шедеврами озеленення та ландшафтного дизайну.
Юні природолюби, як і досвідчені фахівці лісового господарства, переймаються проблемами довкілля. Тож щоосені та щовесни проводимо акції й прибираємо від сміття узбіччя доріг біля лісових масивів. Цьогоріч цю ініціативу підхопили й учні Зносицької та Тинненської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів.
На нашу долю випала почесна й важлива робота - турбуватись про неоціненні багатства рідного краю - прекрасні поліські ліси, що нам дістались від попередніх поколінь лісівників. Маємо цінувати їх спадок, розвивати сьогодення лісового господарства й дбати про майбутнє. Адже дуже важливо, щоб на зміну старшим наставникам приходила молодь. Професійність і досвідченість у нашій роботі забезпечують хороший результат. Тоді в галузі, чи то в окремого підприємства, надійні перспективи. З огляду на традиції Сарненського лісового господарства впевнено можу сказати, що ми цінуємо досвід і думаємо про завтрашній день.
Роман РАДЬКО,
лісничий Тинненського лісництва ДП «Сарненське лісове господарство».

Новини: 

Схожі матеріали

5 березня біля пам'ятника Січовим стрільцям, що височіє на кладовищі по вул. Ковельській у Сарнах, зібралися на мітинг представники влади,...
Найпершим в області та державі реалізованим проектом Міжнародної Благодійної Фундації «Хайфер Прожект Інтернешенл» стала допомога мешканцям Кузьмівки...
Нарешті весна набирає силу. Крізь землю пробивається зелена травичка, на деревах набубнявіли бруньки, облаштовують гнізда лелеки. Наводять лад біля...
Шановні краяни! Громадська організація "Наше місто", турбуючись про збереження історичної спадщини, поваги до минулого, організовує збір коштів...
Водії-співвітчизники звикли їздити, як їм заманеться: якщо на шляху затор - розвернутися через подвійну осьову та змінити маршрут, а то й зовсім...