Back to top

Про рекламні бігборди, холодні приміщення та помилки в прізвищах

000112.jpg

Голосує Уляна ГЛАБЕЦЬ.

На це й інше скаржились виборці району позавчора, коли вибирали Президента України

З піднесеним настроєм йшла на виборчу дільницю, що розмістилася в міській ЗОШ № 4, пенсіонерка Варвара Вер’яненкова. Бо покладала на вибори Президента України великі надії, пов’язані зі змінами на краще майбутнє. Але коли побачила в списках виборців своє прізвище відразу з трьома помилками, не на жарт розхвилювалася, почала плакати.
- Голосую не вперше, рані-ше таких проблем не було. Чому так? Хіба повинна доводити правильність написання свого прізвища та пояснювати, чому є розбіжності в паспорті та списках, поданих на дільницю? - обурювалася жінка.
Невдоволення висловлювали в неділю зранку й окремі посадові особи райдержадміністрації та районної ради. Але не через помилки в списках виборців, а хуліганський вчинок. І на те, начебто, були причини: на бігборді з портретом голови Рівненської ОДА Віктора Матчука із закликом «Подумай… Обери Українського Президента!», встановленому в Сарнах на вулиці Суворова неподалік центральної аптеки та магазину «Смак» , невідомі особи написали чорною фарбою неприємне для зору та слуху слово, та ще й з чужинською атрибутикою. Але замість того, аби не порушувати законодавство про вибори й зовсім зняти агітаційний плакат (бо, мабуть, і дітям зрозуміло, кого радив обрати губернатор області), ці ж посадові особи нічого кращого не придумали, ніж замалювати творіння автора – інкогніто. Так і висів відретушований портрет із закликом у день виборів, та й учора теж. Цікаво, що ображені «нашоукраїнці» звернулися до правоохоронців із відповідною заявою, вказавши навіть прізвища можливих зловмисників із табору іншої політичної сили. Але інформацію подали без будь-яких доказів, сформовану на припущеннях. Тож, наскільки відомо, ці факти не підтвердилися.
У с. Чудель ажіотажу на виборчій дільниці не було. За три вранішні години проголосували 409 виборців із 2036 зареєстрованих. Спостерігач від кандидата в Президенти України Віктора Ющенка В’ячеслав Шокот розповів, що люди в селі грамотні, законослухняні, знають за кого віддати свої голоси. Тому й будь-яких порушень виборчого законодавства на той час зафіксовано не було.
- Раніше на вибори йшли, як на свято, - доповнює його член дільничної виборчої комісії Марія Яковець. – Та й атмосфера була іншою. Пригадую, колись навіть місцевий духовий оркестр грав. А тепер нічого немає…
На дільниці в Кам’яне-Случанському, як повідомила її голова Ніна Лотоцька, за станом на 12.00 своє волевиявлення з 914 виборців здійснили 360. Звернув увагу на літню жінку, яка важко пересувалась, спираючись на дві палиці.
- Могла б проголосувати й удома, - каже 80-річна Уляна Глабець. – Але схотілося людей побачити й атмосферу виборів відчути.
Бабу Уляну, яка мешкає на околиці села, до місцевого клубу, де розміщена дільниця, привіз внук Володя. Окрім нього, колишня колгоспниця має ще 9 внуків і 16 правнуків.
- Я за Юлечку голосувала, - зізнається співрозмовниця. – Чому? Жінка жінку повинна ж підтримувати! Колись пенсія маленька була, ми з дідом удвох сорок рублів получали, а зараз хочу, щоб і ту не відняли, що є.
Людно було на найбільшій дільниці в районі в с. Тинне. Із внесених у списки 2703 виборців на 12.45 виконали свій обов’язок 1060. Голова ДВК Світлана Коток активність земляків пояснила політичною свідомістю, відповідальністю за майбутнє держави. Уже після завершення виборів і підрахунку голосів у протокол були внесені такі цифри: Юлію Тимошенко підтримали 1058 тиннян, Віктора Ющенка – 341, Володимира Литвина – 164, Сергія Тігіпка – 162, Віктора Януковича – 117, Арсенія Яценюка – 101. Загалом у голосуванні взяли участь 77,3 відсотка виборців.
У Зносичах за станом на 13 год. 15 хвилин отримали бюлетені й опустили їх в урни майже 700 громадян із 1444, які мали право голосу. Дільницю облаштували в Будинку культури, але про комфортні умови, на жаль, місцева влада не подбала. У приміщенні було дуже холодно, виборці, а особливо члени ДВК, мерзли, закутавшись у пальта й шуби, хукаючи в руки.
Із незручностями мусили миритися і в Катеринівці. Виборчу дільницю розмістили в невеликому холі тутешньої школи. Тож члени ДВК тулилися за трьома столами, кому не вистачило місця – сиділи збоку, поруч зі спостерігачами. Натомість просторий Будинок культури – колишня окраса села – зіяв розбитими шибками вікон.
У Немовичах голосування, за словами голови ДВК Надії Фесовець, проходило спокійно, без будь-яких непорозумінь і порушень. На цьому наголосили й міжнародні спостерігачі з Чехії та США, які тут побували. У виборах уперше взяли участь 18-річні В’ячеслав Ковальчук, Олександр Свирид, інші молоді люди. Вони обирали не лише Президента, а й своє майбутнє. Одним із найповажніших виборців став ветеран війни, колишній механізатор, 83-річний Василь Мичка, який сам прийшов на дільницю і проголосував. Серед недоліків в організації виборчого процесу – відсутність стаціонарного телефону. Якби не мобільний зв’язок, дані про хід голосування в Немовичах, очевидно, довелося б час від часу передавати в окружну виборчу комісію гінцями.

Новини: 

Схожі матеріали

У Європі, США, Китаї інфляція б'є рекорди. В перспективі Україна зможе на цьому заробити. Світова економіка вступила в нову епоху надвисоких цін...
Цього року Уряду вдасться перевиконати бюджет на 30 млрд. грн., повідомила Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко під час засідання Кабінету Міністрів. «...
Нещодавнє засідання Уряду ознаменувалося ухваленням низки рішень, покликаних нормалізувати ситуацію у вітчизняному АПК. Про нові заходи Кабінету...
Партія регіонів, Блок Литвина та КПУ відмовилися підтримати законопроект про посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху, зокрема...
Таки сталося! Позаду агітація з екранів телевізорів, а кандидати в Президенти за час передвиборного марафону стали мало не членами сімей. Нарешті...