Опубліковано Світлана Ляшко
Автор фото Едуард Колядич.
З’єднав села Корост, Поляни, Одринки, Угли…
Гурт дівчаток в українському самобутньому вбранні виділявся на мальовничому березі Горині біля новозбудованого моста на околиці Короста. Сюди ж поспішали й дорослі. Картина була настільки живописною, ніби з полотна художника. Усміхнені, гарно вбрані люди, не звертаючи уваги на похмуре небо, що ось-ось збиралось сипонути дощем, весело гомоніли. Того святкового дня, коли весь православний люд відзначав свято Трійці, Корост зустрічав поважних гостей, які приїхали, щоб разом з місцевими мешканцями відкрити новий міст.
- Цей об‘єкт дорогий мені тим, що, мабуть, вперше так добре спрацювала громада, - сказав депутат Верховної Ради України Микола Шершун, який не просто завітав на відкриття, а був безпосереднім учасником його зведення. – Місцеві жителі не тільки потребували цього мосту, а й активно включились у його будівництво, допомагаючи військовим, які зводили об‘єкт. Тому спільно й вдалося в короткі терміни закінчити роботи. Міст же надійний, може витримати навантаження до 40 тонн, а слугуватиме років 30. Тож, якщо громада братиме участь у вирішенні нагальних проблем і надалі, впевнений, матимемо гарні результати.
Всього ж у цьому живописному куточку Сарненщини є три дерев’яні мости: один над Горинню та два – через річку Мельниця, загальною протяжністю 102 метри. Той, що з’єднує з Одринками, найбільший з них – 57,5 метра. Звели його ще в сімдесяті роки минулого століття. З тих пір довелось йому змінити й власника. З 2007 року ним опікується Коростська сільська рада, що власними силами та коштами всіляко намагалась утримувати його в належному стані. Адже для місцевих жителів міст вкрай необхідний, бо з’єднує Корост з селами Поляни, Одринки, Угли. А ще за Горинню розташовані сінокоси, поля. Тому й ремонтували його, як могли: змінювали, де було необхідно, настил, інші частини. Та як не старайся, а час бере своє. За понад три десятиліття споруда стала непридатною, пересуватися по ній було вже небезпечно. Адже мала на 70% пошкоджені палі та на 80% - наземну частину.
- За останні три роки, - сказав коростський сільський голова Олександр Климець, - 36 тис. грн. з місцевого бюджету використали на ремонт мостів, що на території ради. Та будівництво нового нам було не під силу. Тож коли в квітні тут побував з робочим візитом народний депутат Микола Шершун, з’явилась упевненість, що новому мосту все ж бути.
І от упевненість стала реальністю. Микола Шершун обіцянку, що дав місцевим жителям, дотримав. Особисто оглянув аварійного моста, запросив військових, які мають досвід будівництва таких об’єктів. Підтримали цю ініціативу й голови обласної та районної державних адміністрацій Василь Берташ і Анатолій Остапчук. До доброї справи долучились і громадське об’єднання «Верес», керівник місцевого сільськогосподарського підприємства Михайло Чиж й інші небайдужі жителі. Роботи виконали фахівці спеціалізованої інженерної військової частини А-1519 під командуванням Олега Безрукова, а 113 куб. м деревини виділив директор ДП «Сарненське лісове господарство» Сергій Белеля. Тож не минуло й двох місяців, як через Горинь перекинули нового добротного моста. А спробувати його на міцність, перерізати червону стрічку й запросили корощани поважних гостей у гарне свято Сходження Святого Духа: депутата Верховної Ради України Миколу Шершуна, голів райдержадміністрації та районної ради Анатолія Остапчука та Миколу Драганчука.
- І в майбутньому нам потрібно ось так, крок за кроком, рухатись вперед, разом розбудовуючи край, а значить і державу. Адже якщо за діло беруться і влада, і громада спільно, то й успіхи є, - наголосив Микола Шершун.
А прикладом цього є вже відремонтовані цьогоріч за кошти обласного бюджету три дороги на території ради, зведення нової. Народний депутат пообіцяв, що такі приємні події не останні і на території ради, і на Сарненщині. Адже працюють тут ініціативні, небайдужі керівники, які добре знають, що робити. Нині ж у планах – газифікація Кричильська, Полян. Щодо Одринок, то, зазначив Микола Харитонович, після підведення газу до перших двох сіл, віднайдуть кошти і для нього.
Голова РДА Анатолій Остапчук щиро подякував усім, хто долучився до будівництва мосту, не знехтував, а, відклавши власні справи, працював на благо громади.
- Кожну суперечку, непорозуміння можна вирішити в спілкуванні, в розумінні того, що тільки об’єднавшись можна будувати майбутнє села, селища, краю, - сказав Анатолій Остапчук. - Бо коли це є, то легко працювати, вирішувати нагальні проблеми.
Микола Драганчук акцентував увагу на тому, що саме завдяки непосидючості, одержимості очільника громади Олександра Климця на території ради відбуваються зміни на краще. Відрадно, що до справ місцевих долучаються представники найвищих ешелонів влади, які не тільки обіцяють, а й виконують свої обіцянки. Тож на знак вдячності Анатолій Остапчук і Микола Драганчук подарували Миколі Шершуну та Сергію Белелі вишиті рушники – традиційний український оберіг. Микола Харитонович пообіцяв, що зберігатиме його, як реліквію, в батьківській хаті, яку нині відбудовує в рідному селі Злазне.
Виконали очільники Сарненщини й приємну місію – за організацію будівництва мосту нагородили грамотою та подарунком сільського голову Олександра Климця, отримали відзнаки й командир військової частини А-1519 Олег Безруков, а сільський голова вручив подяки найактивнішим мешканцям – Галині Орешко, Світлані Бережній, Володимиру Бахну, Миколі Мельнику, Сергію Скрипці, Миколі Комару, Михайлу Чижу. Настоятелі Свято-Воскресенського храму с. Корост отець Михайло та Свято-Казанського с. Одринки - отець Володимир освятили новозбудований міст на довгу службу.
За зручний і безпечний доїзд до населених пунктів ради, до школи і садочка, городів і пасовищ щиро дякували люди народному депутату, керівникам району, депутатам районної, сільської рад, сільському голові, військовим. Прозвучали вони з вуст директора Коростської ЗОШ І-ІІІ ст. Віри Михайлової, Любові Корости. І яке ж свято без української пісні. Потішили нею працівники культури району та дитячий фольклорно-етнографічний ансамбль «Мазурки».