Back to top

Влада не контролює, а сприяє розвиткові бізнесу

Фото автора.

Минулого тижня відбулася нарада при голові райдержадміністрації, де обговорили одне питання – про стан законності та заходи щодо недопущення зловживань і тиску з боку правоохоронних і контролюючих органів на розвиток бізнесу.

У ній взяли участь депутат Верховної Ради України Микола Шершун, голова районної ради Микола Драганчук і міський голова Сергій Євтушок, керівники окремих структурних підрозділів РДА та підприємств Сарненщини, члени координаційної ради з розвитку підприємництва.
Анатолій Остапчук інформував присутніх про засідання Ради регіонів, яке відбулося під головуванням Президента України Віктора Януковича. Серед порушених завдань його учасники розглянули створення сприятливих умов для роботи малого та середнього бізнесу, органів місцевого самоврядування. Анатолій Миколайович наголосив на вимогах глави держави та голови облдержадміністрації Василя Берташа, за дорученням якого й проходила нарада. Процитував слова першого віце-прем’єра Валерія Хорошковського, який сказав, що «…бізнес уже навіть не пищить, а лежить мовчки». Рейдерство, захват, лобіювання тих чи інших інтересів, побори, залякування з боку правоохоронних органів, вилучення комп’ютерів і документації, державний рекет - проблеми, що існують, і їх не мають намірів приховувати ні Президент, ні керівники області чи району. «Наша прерогатива й основа основ, - наголосив Анатолій Остапчук, - дотримання та захист конституційних прав громадян».
Вів мову голова РДА і про інвестиційні проекти. Об’єктивною причиною того, що вони не завжди спрацьовують, є проживання населення в ІІІ-й зоні радіаційного забруднення. Поряд з тим, зберігаються факти тиску на бізнес з боку правоохоронних, контролюючих органів. Здійснення їх функцій не повинно перешкоджати як його розвитку, так і роботі органів місцевого самоврядування. «Подібна практика приносить шкоду довірі громадян до держави, - заявив Віктор Янукович. - Такі дії, в час розгортання широкомасштабних реформ, є провокацією та злочином не тільки проти закону, але й проти країни та суспільства».
Анатолій Остапчук проаналізував показники виробництва товарної та сільськогосподарської продукції району, що зростають і свідчать про позитивний розвиток економіки. Вдалося налагодити роботу районного центру з видачі документів-дозволів. Якщо у 2011 році їх за 5 місяців було 46, то в нинішньому – 1 тис. 273. Загострив увагу присутніх на великій кількості судових справ в області, які виграють підприємці в працівників податкових служб, що свідчить про незаконність дій останніх. Приписи окремих служб є часто нереальними для виконання. «Жодне робоче місце не має бути скороченим через перевірку контролюючих органів. А про закриття бізнесу не може йти й мови». Ще одна зміна, на якій наполягає Президент, - обмеження прав служб контролю. За словами першого віце-прем’єра, йдеться про заборону без рішення суду вилучати документи та техніку (скажімо, комп’ютери). Наразі, коли через перевірки, зазвичай, підприємство зупиняється, а люди приходять на роботу, як після воєнного погрому, не знаючи, чого очікувати завтра, розповіла представник ТОВ «Західметал» Катерина Кравчук, то нововведення, які Уряд пообіцяв ініціювати, сприяли б не тільки розвитку малого й середнього бізнесу в Україні, але й були б гарантією недоторканності власності.
На важливості обговорюваної проблеми акцентували увагу в.о. прокурора району Віталій Конончук, начальник райвідділу міліції Віталій Сафонік. Начальник Сарненської міжрайонної державної податкової інспекції Ярослав Мірковець навів статистичні дані зменшення планових і фактичних перевірок і зміни в новому податковому законодавстві. Виступаючі відзначили позитивні й негативні моменти. Голова галузевої ради, директор ТзОВ «Укрполь» Ніна Ткаленко виступила з хвилюючою промовою від імені всіх підприємців, озвучила їхні проблеми, які виникали десятки років. На часі, вважає, підготовка законодавчих змін. Адже, за словами того ж Валерія Хорошковського, вони будуть стосуватися структури та повноважень перевіряючих і правоохоронних органів. «Якщо в підприємств немає частки державної власності і вони не оперують державними коштами, то має бути єдина служба, яка приходить з перевіркою, - податкова інспекція. Якщо ж є бюджетні кошти, визначається додатково лише один орган, що має таке право», - пояснив перший віце-прем'єр.
Ніна Гнатівна переконана: якщо повноважні особи змінять підхід до бізнесменів, то між ними будуть співпраця й взаєморозуміння, а останні отримуватимуть від справи, якою займаються, задоволення. Звернулась до народного депутата з проханням озвучити думку підприємців Сарненщини: переглянути систему здачі ними звітів, які часто розтягуються на 2 тижні, зменшити кількість «клану» перевіряючих, організувати гарячу лінію на рівні області чи району. А директор ТОВ «НДБ «Експорт» Василь Рибак - непомірні штрафи у зв’язку із прийняттям Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Про наболіле говорили приватні підприємці Леонід Копищик, Станіслав Мичка, виступи яких підсумувала Ніна Ткаленко: «Звісно, галузева рада, яка працює на рівні громадського об’єднання, без фінансової підтримки має небагато повноважень. Але вона повинна бути й допомагати». А з ситуацією Станіслава Мички, яка роками тягне за собою судові справи, голова РДА доручив розібратися своєму заступнику Олексію Хомичу та відділу економіки райдержадміністрації. Член координаційної ради Антон Василець пожалкував за країною до 2004 року, яка давала можливість розвиватися бізнесу. І слава Богу, що сьогодні Президент не має намірів приховувати проблеми та підтримувати тих, хто навмисно гальмує розвиток держави.
Микола Шершун упродовж 5 років бере участь у роботі Парламентської асамблеї Ради Європи, тож має великий досвід діяльності й може з упевненістю стверджувати, що малий і середній бізнес є фундаментом будь-якої держави. Лейтмотивом виступу народного обранця стали слова литовського парламентарія: «Чому ви, українці, боретесь один з одним, а не за краще життя?». Микола Шершун абсолютно згоден із твердженням, що підприємець – не дійна корова. А селяни добре знають: щоб мати вдосталь молока, її треба спочатку нагодувати. Висловив побажання, аби представники бізнесу об’єдналися, а у зверненні, яке вони йому передадуть, написали конкретні пропозиції. Пообіцяв завжди підтримати порядного бізнесмена й назвав номер телефону гарячої лінії в Рівному - 26-96-45.
Голова районної ради Микола Драганчук також навів перевірені факти тиску на підприємців, які, на жаль, ще зустрічаються в районі. Як і протилежні – поширення неправдивих чуток. Скажімо, про директора ТзОВ «Північ-Центр» Ігоря Голяку чи керівника готельно-ресторанного комплексу «ДАлОС» Олега Скриннікова, на яких нібито «наїхали донецькі й поставили на лічильник». Самі вони стверджують, що це неправда. Видно, комусь вигідно створювати негативний імідж району. Якщо ж на вас справді «наїжджають», то обов’язково повідомляйте про ці факти. Благо, у районі є кому вас захистити, запевнив голова райради.
Підсумовуючи досить конструктивну нараду, Анатолій Остапчук ще раз наголосив на завданнях, які стоять перед райвідділом міліції, що здобув авторитет в області, прокуратурою, яка має стояти на боці закону, податковою службою.
Після зібрання Микола Шершун побував у міському парку, де Сергій Євтушок презентував детальний план його реставрації та створення майбутнього дендропарку. Микола Харитонович схвально відгукнувся про чудовий задум мерії і пообіцяв зі свого боку, як спеціаліст лісового господарства, допомогти: «Восени, коли розвернеться будівництво, буду причетний до олімпійських гірок».
Отож, доживемо до осені.
Марія КУЗЬМИЧ.

Новини: 

Схожі матеріали

Нещодавно в ЗОШ № 2 відбулась нарада з керівниками підприємств, які здійснювали харчування учнів у 2007-2008 навчальному році й організовуватимуть...

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про прокуратуру» Генеральний прокурор України та підпорядковані йому прокурори координують діяльність у боротьбі...

На звітно-виборну конференцію районної організації товариства «Просвіта» зібралися делегати з усієї Сарненщини, щоб підбити підсумки діяльності,...

Проблема боротьби з туберкульозом залишається найбільш актуальною з інфекційних патологій, хоча в районі є тенденція до зниження рівня...

Минулого тижня заступник голови райдержадміністрації Тетяна Сухарева провела зустріч–нараду з ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС за участю...