Back to top

Відроджений «Пролісок» усміхнувся словом

Автор фото Василь Сосюк.

Минулого четверга в редакції «Сарненських новин» відбулося засідання літературної студії «Пролісок», яка має на меті відродити славу письменницької раті Сарненщини.

До районного часопису завітало чимало знаних у краї митців, а також з Коросту приїхали п’ятеро молодих початківців, твори яких уже неодноразово були представлені на сторінках видання.
Хвилиною мовчання пом’янули світлу пам'ять видатного українського письменника Леоніда Куліша, який востаннє опікувався студією ще у вісімдесятих роках. Колишній редактор «СН», а нині приватний підприємець і громадський активіст Георгій Александрович розповів присутнім про історію літературної студії, її зародження та вихованців, які й нині рясно сіють слово поміж люди, а також запропонував обрати керівником відродженого «Проліска» учня Леоніда Зіновійовича – Василя Титечка. Побажав, щоб уже в недалекому майбутньому зі студії вирости в громадську організацію, яка матиме свої привілеї стосовно розвитку літературної діяльності в краї. Свою думку стосовно існування й праці колишньої й нинішньої літературної студії висловила й знаний журналіст і літератор Раїса Бричкова, яка також домалювала декілька штрихів до роботи колишніх студійців, поділилася своїм досвідом роботи в когорті однодумців і побажала наснаги всім присутнім, які цього дня прийшли поріднитися зі словом.
Члени студії гарячими оплесками привітали Тетяну Корнійчук з п’ятнадцятиріччям виходу в світ її першої книги й двадцятиліттям публікації першого вірша в рівненській газеті «Волинь». Згадала Тетяна Улянівна своє входження в літературу, робочі моменти з підбирання теми й рими для своєї поезії. Надія Свищевська радісно відреагувала на відновлення роботи літературного кола, адже тут можна буде віднайти іскорки таланту поезії саме в молодих літераторах. Як голова районного об’єднання «Просвіта» подякувала присутнім в ренесансі «Проліска», адже це ще один культурний осередок і пообіцяла наступного разу завітати зі своїми вихованцями, які вже мають неабиякі успіхи на літературних просторах.
Для Зої Федорчук «Пролісок» у минулому також став своєрідним трампліном, що дозволив створити свій своєрідний письменницький стиль і досягти значних висот у літературі. Повідомила, що під час святкування наступного місяця Дня Незалежності України біля пам’ятника Т. Г. Шевченка в Сарнах відбудеться літературний майдан, на якому декламуватимуть авторські поетичні твори, присвячені знаменній даті. Тож запросила всіх охочих долучитися до цієї мистецької події.
Згодом своїми поетичними творами поділилися Петро Макаренко, Ростислав Давидюк, Світлана Селезень-Беєрлейн, Василь Познік, Юрій Комар, Наталя Комар, Світлана Чиж, Вікторія Комар, Марія Рущак, Дарина Титечко, а Едуард Кардаш не тільки відзначився декламацією, а й душевними піснеспівами.
У кінці першого засідання нового часу літературної студії «Пролісок» Василь Титечко підбив підсумки й обговорив з колегами формально-технічні питання, а головний редактор «Сарненських новин» Світлана Ляшко подякувала присутнім літераторам і висловила сподівання, що митці, гуртуючись, незабаром видадуть на гора не один шедевральний твір та велику кількість книг, які зможуть увійти до класики української літератури й ця дорога розпочнеться саме зі стін районної газети.
Завсідники зібрання вирішили провести наступну зустріч саме 24 серпня під час анонсованого літературного майдану, а згодом провести обговорення й рекомендувати твори для друку в районному часописі.
Юхим ВЕРБЕЦЬКИЙ.

Схожі матеріали

Приємною подією почався квітень для закладів культури району. Майже всі вони отримали сучасні тренажери. Як повідомив начальник культури та туризму...
Не лише окрасою с. Тутовичі, а й історичною пам’яткою є Свято-Михайлівський храм, якому майже 400 років. Нещодавно, як повідомив староста Валентин...
Нещодавно голова райдержадміністрації Петро Рухер під час робочої поїздки побував в установах бюджетної сфери. Зокрема відвідав загальноосвітні та...
Нарешті сталося! Говорили про відкриття відділення гемодіалізу давно, і ось минулого четверга на територію Сарненської центральної районної лікарні в...
Мешканці Тинного нарешті дочекалися знаменної події: у селі відбулось освячення та урочисте закладення першого каменю на місці, де найближчим часом...