Back to top

Головне – стабілізувати роботу підприємств

Нещодавно в РБК відбулась нарада за участю керівників РДА, сільських і селищних рад, їх депутатів, на якій розглянули виконання Програми соціально-економічного розвитку за минулий рік і першу половину нинішнього, завдання на ближче майбутнє.

Нещодавно в РБК відбулась нарада за участю керівників РДА, сільських і селищних рад, їх депутатів, на якій розглянули виконання Програми соціально-економічного розвитку за минулий рік і першу половину нинішнього, завдання на ближче майбутнє.
Підсумки роботи економіки району за півторарічний період глибоко проаналізував у своїй доповіді голова райдержадміністрації Петро Рухер. Після короткої характеристики природних і трудових ресурсів ра-йону він зазначив, що промислові підприємства впродовж 2008 року виробили товарної продукції на загальну суму 286,7 млн. грн., що на 7,9 відсотка більше, ніж у попередньому. Для порівняння: в області тоді відбувся спад на 1,2%, а в Україні – на 3%. Найвагомішого приросту виробництва досягли ТОВ «Технобуд» (35%), «Сарним’ясопром»(17%), «Селищенський гранкар’єр» (11%). Базовою галуззю промисловості краю є добувна, вона дає 60% районного обсягу виробленої продукції. Саме там минулий рік був успішним у залученні інвестицій, реконструкції, модернізації потужностей. Так, завдяки німецьким капіталовкладенням у Вирах за новітніми технологіями збудували сучасний щебеневий завод. У ТОВ «Технобуд» реконструювали працююче та встановили додаткове обладнання вартістю 5 млн. грн. Відновив роботу Соснівський гранкар’єр, де запрацював сучасний мобільний комплекс з виробництва щебеню за євростандартами. І в інших промислових галузях наростили випуск продукції, зокрема у ВАТ «Сарненський хлібозавод», «Сарненський КХП», «СЗМТК», ЗВП «Таврида», ДП «Клесівське лісове господарство». Загалом у розвиток економіки району підприємства вклали 389,5 млн. грн. капітальних інвестицій, збільшивши цей показник у 2,5 раза до 2007 року. Однак світова фінансово-економічна криза негативно вплинула на роботу великих підприємств, що поставляють свою продукцію для численних замовників в Україні та за кордоном. Тому з жовтня розпочався спад виробництва. Найбільш складним періодом для промисловості став січень цього року. А вже через місяць спад почав скорочуватись: у лютому наростили випуск продукції на 17,6%, у квітні – на 15,5%, у червні – на 6,5%. Загалом за півріччя вдалося збільшити обсяги виробництва у 2,7 раза. Важливо, що одночасно виконали основне завдання – не допустили масового звільнення людей. Однак при скороченні обсягів виробництва та реалізації продукції в більшості підприємств змінювали режим роботи, практикували відпустки працівників без збереження зарплати тощо. На сьогоднішній день майже всі заводи та кар’єри працюють з повним робочим тижнем. Збільшилась на 8 відсотків середньомісячна заробітна плата. Залучають значні інвестиційні кошти, зокрема в ТОВ «Селищенський гранкар’єр», де з початку року освоєно їх 10 млн. грн., «Технобуд» (1 млн. грн.).
Доповідач зазначив, що райдержадміністрація всіляко сприяє стабілізації роботи підприємств. У програмі економічного та соціального розвитку на 2009 рік поставлено завдання в обсягах випуску продукції вийти на рівень минулого року. З цією метою вживають заходи для повернення податку на додану вартість експортерам, а також залучають місцеві підприємства до проведення тендерів на виконання робіт, надання послуг за кошти державного бюджету. Продовжується тісна співпраця з керівниками підприємств, здійснюється моніторинг основних показників розвитку промисловості з метою своєчасного реагування на виклики часу, сприяння в погашенні заборгованості державними установами за поставлену їм продукцію.
Важливим джерелом інвестування в районі виступає реалізація проектів міжнародних фінансових організацій. Так, успішно втілюється в конкретні справи проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який фінансують Європейський Союз та ООН. Завдяки йому 5 громад у Селищі, Коросту, Великому Вербчому, Тинному та Клесові вирішують важливі питання покращання умов роботи бюджетних установ.
Одним з інструментів підтримки ініціатив громад стало відкриття та діяльність районного ресурсного центру при управлінні економіки РДА, де акумулюється вся інформація про діючі програми та проекти. Крім того, розроблена та діє районна програма підтримки та розвитку територіальних громад, місцевих ініціатив, схвалена на сесії райради.
Петро Рухер у своїй доповіді грунтовно висвітлив стан справ в агропромисловому комплексі району, де спостерігається позитивна динаміка розвитку як у минулому, так і в першій половині нинішнього року. Великий обсяг робіт виконали в будівельній галузі. Продовжується технічне переоснащення житлово-комунального господарства, створення конкурентного середовища на ринку послуг комунальників, підвищення їх якості. Важливим кроком в енергозбереженні є здача в експлуатацію сучасних міні-котелень для шести бюджетних установ району. Позитивні зрушення відбулись у земельних відносинах, транспортному обслуговуванні населення, розвитку малого та середнього бізнесу. Ритмічна, злагоджена діяльність усіх галузей господарського комплексу забезпечила виконання планових показників надходжень до бюджетів усіх рівнів у 2008 році. Попри труднощі і в нинішньому, коли власні доходи через кризу дещо зменшились, вдалося про-фінансувати виплату пенсій у повному обсязі. Виконується програма зайнятості населення, працевлаштування безробітних громадян. Якщо минулоріч допомогу по безробіттю отримувала 5561 особа, то в нинішньому - 3329.
Загалом, підсумки діяльності району за 2008-й і І півріччя 2009 року переконливо свідчать, що лише у співпраці, злагодженій роботі всіх гілок влади, керівників підприємств, установ, організацій, депутатського корпусу району можна й треба забезпечити поступальний розвиток економіки, здійснити ефективні заходи із соціального захисту населення. В обговоренні доповіді взяли участь сільські та селищні голови, депутати сільрад, які говорили про здобутки й проблеми у своїх населених пунктах. З урахуванням їх думок склали звернення до Президента України, Голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра, в якому йдеться про нагальну потребу в наданні підтримки держави в розв’язанні найбільш болючих проблем краю. Найактивніших депутатів сільських і селищних рад нагородили почесними грамотами РДА. Завершився захід виступом кращих колективів художньої самодіяльності району.

Новини: 

Схожі матеріали

(Звітна доповідь голови районної ради про діяльність за період з травня 2007 по червень 2008 рр.) У відповідності до пункту 17 частини 6 статті...
На календарі - зима. Утім, мине небагато часу й на футбольних полях знову завирують спортивні пристрасті. Наразі ж прийшов час підбити підсумки...

Зазвичай по закінченню Всеукраїнського місячника милосердя, по збору продуктів харчування для населення Закарпаття, яке постраждало від повені...

Колектив ДП «Сарненське лісове господарство» переміг у трудовому суперництві серед підприємств і організацій Рівненського обласного управління...
Минулого четверга відбулась колегія райдержадміністрації за підсумками роботи за 2010 рік. У фойє районного Будинку культури було гамірно....