Опубліковано Зоя Тимцунік
Минулої середи члени виконавчого комітету міської ради зібрались на чергове засідання, щоб обговорити ключові питання життєдіяльності громади.
Про те, з якими результатами завершили виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку міста в минулому році, поінформувала перший заступник міського голови Світлана Усик. Доповідь була цікавою та змістовною. Радує, що дохідну частину міського бюджету виконали на 105,5%: при уточненому плані в сумі 11356,2 тис. грн. надійшло 11983,1 тис. грн., або на 626,9 тис. грн. вище планового показника. При цьому надходження коштів від продажу майна становило 101,4%, землі – 137,4%. Що стосується заходів з благоустрою міста, то торік з території райцентру вивезли і захоронили 16751,5 м куб. твердих побутових відходів, у т.ч. з багатоквартирних житлових будинків, підприємств, установ, організацій і приватного сектора. Систематично прибирали центральні вулиці, парки, прибудинкові території, провели поточний ремонт пам’ятника жертвам Чорнобиля в міському сквері, меморіалу Солдатської слави, облаштували пляж на березі річки Случ. Для безпечного руху транспортних засобів і пішоходів закупили та встановили 14 дорожніх знаків, нанесли 16 горизонтальних розміток. 46,6 тис. грн. використали на озеленення Сарн. Також розробили програму, відповідно до якої зрізували аварійні дерева. За минулий рік на 1 км збільшилась протяжність вулиць з освітленням – це вул. Чорновола, Чернишевського, Медведєва, Петровського, Червоноармійська. Усього на благоустрій міста, утримання його території в задовільному санітарному стані використали 1412 тис. грн., що на 254,9 тис. грн. більше, ніж у 2009-ому.
Чимало здобутків і у сфері будівництва: значні кошти бюджету розвитку спрямували саме сюди. За 884284,51 грн. реконструювали внутрішньобудинкові водопровідні мережі в житлових будинках на вул. Широкій, 36, Пушкіна, 2, Технічній, 6; виготовили проектно-кошторисну документацію на будівництво овочесховищ для ДНЗ №№ 1, 8, проведення реконструкції покрівель будинків № 14 (вул. 17 Вересня), № 6 (вул. Набережна), тепломережі на вул. Суворова та будівництва на ній автозупинки. Крім цього, здійснили капітальні ремонти систем електропостачання ДНЗ №№ 1, 4, 9, жолобів і зливів – ДНЗ № 8, будівництво тротуару на вул. Широкій, реконструкцію каналізаційної насосної станції № 5 (вул. У. Самчука). А за рахунок податку з власників транспортних засобів провели поточний ремонт вулично-шляхової мережі та вулиць, що не мають твердого покриття, утримували в чистоті дороги, готували піщано-сольову суміш, виготовили кошторисну документацію на поточний ремонт вул. Спортивної. 130054 грн. з міського бюджету спрямували на реконструкцію внутрішньобудинкових водопровідних мереж на вул. Технічній, 6, Широкій, 36 і Пушкіна, 2, водопровідної та каналізаційної мереж – Бєлгородській, 11, вхідних тамбурів – Пушкіна, 54, капітальний ремонт покрівлі житлового будинку 14а в селищі дослідної станції. А ще впродовж 2010 року за кошти міського бюджету в сумі 104382 грн. виконали роботи на об’єктах КП «Екосервіс», зокрема реконструювали дворові каналізаційні мережі, насосні господарства двох КНС й т.ін.
Лише за 2010 рік, наголосила Світлана Усик, у місті відкрили 25 магазинів з торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, один заклад ресторанного господарства, 5 торгових павільйонів, 11 приватних відділів, 12 побутових підприємств. Для забезпечення населення транспортними послугами працюють 7 перевізників на 6 маршрутах. У робочі дні перевезення здійснюють 18 автобусів з пасажиромісткістю 653 особи. А сім’ям, де виховують дітей-сиріт чи позбавлених батьківського піклування, 28 суб’єктів господарювання за рішенням виконкому надають фінансову та соціальну підтримку.
Детально зупинилась Світлана Усик на роботі виконкому у сфері освіти. Воно й зрозуміло, адже основним напрямком Програми соціально-економічного розвитку міста є дошкільне навчання. У місті функціонує 8 ДНЗ, торік їх відвідувала 1281 дитина. Для зміцнення матеріальної бази дошкільних закладів з міського бюджету виділили 298,5 тис. грн., за які провели капітальні та поточні ремонти, придбали холодильники, бойлери, ігрові майданчики, частково замінили вікна на металопластикові. Крім того, торік залучили 125,6 тис. грн. спонсорських коштів, які витратили на придбання дитячих меблів, комп’ютера, тюле-гардинних виробів, спортивних комплектів. Значну лепту у виховання юних сарненців вносить підлітковий клуб «Юність», вихованці якого в обласному конкурсі волонтерів посіли друге місце, а Юлія Сич вийшла у фінал Всеукраїнського фестивалю «Червона рута». У місті також активно працюють громадські об’єднання: спортивні клуби «Олімп», «Гладіатор», баскетбольний «Будсервіс», ФСК для інвалідів «Повір у себе», «Сокіл» - які залучають населення до занять масовим спортом: футболом, волейболом, баскетболом, дартсом, пауерліфтингом, боротьбою, боксом, теквондо. Це підтверджують і здобутки сарненців: Роман Набухотний – чемпіон світу з пауерліфтингу, Євген Москвічов і Катерина Месникова – області, команда «Будсервіс» - області та І ліги України. Заслухавши й обговоривши звіт, члени виконкому вирішили його схвалити та внести на розгляд чергової сесії міської ради.
Затим заступник міського голови з питань бюджету і фінансів Ярослав Яковчук доповів про хід і виконання міського бюджету за 2010 рік. До загального фонду надійшло 14697,1 тис. грн. доходів, 11983,1 тис. грн. власних надходжень. Докладно, аргументуючи цифрами, поінформував про видатки на фінансування органів місцевого самоврядування, утримання ДНЗ, централізованої бухгалтерії, підліткового клубу «Юність» і ФСК «Повір у себе», на капітальний ремонт житлового фонду, благоустрій міста, проведення культурно-масових і заходів з нетрадиційних видів спорту, фізичної культури. Підбиваючи підсумки, Ярослав Яковчук відзначив, що кошти загального фонду міського бюджету використовували в режимі жорсткої економії, що забезпечило своєчасну виплату заробітної плати, оплату спожитих енергоносіїв, забезпечення дошкільних закладів продуктами харчування й господарськими матеріалами, повноцінне функціонування закладів, установ, виконання міських програм.
Програму соціально-економічного та культурного розвитку Сарн на рік нинішній представила на суд членів виконкому Світлана Усик. Складовою частиною плану дій є довгострокові програми «Світле місто», «Чисте місто», «Поводження з твердими побутовими відходами», «Комунальне житло», «Безбар’єрне середовище», «Турбота» й інші, у т.ч. нова – із заміни внутрішньобудинкового газового обладнання з вичерпним строком експлуатації та приведення димових і вентиляційних каналів житлових будинків до нормативно-правових актів на 2011-2012 роки, а також річні програми. У сфері благоустрою передбачили впровадження сучасних проектів утилізації сміття, ліквідацію всіх стихійних сміттєзвалищ, реконструкцію фонтану на вул. Широкій і міського парку «Залізничник», облаштування зони відпочинку. Міський голова Сергій Євтушок додав, що комісія виїжджала на озеро Селянське, тож нині вирішують, де саме її зроблять: на річці Случ чи на озері. Розділ містить чимало пунктів: це й озеленення території міста, й облаштування дитячих ігрових майданчиків, придбання грейдера, ремонт пам’ятних знаків, утримання кладовищ і багато іншого. У галузі будівництва запланували реконструкцію вуличного освітлення на вулицях Толстого, Рокоссовського, Демократичній, Перемоги, Котляревського, Ватутіна, Бєлінського, Щорса, Суворова, Авіаційній, Кутузова, З. Космодем’янської, Поліській, хоча потребує цього, звісна річ, значно більша їх кількість. Також запланували реконструкцію покрівлі житлових будинків на вул. Щорса, 11, Старицького, 13, 17, 8 Березня, 1, 4, Технічній, 11, ДНЗ № 9, 4, 6, водопроводу - на вул. Бєлгородській, вуличного – на вул. Лисенка, Пушкіна, облаштування систем водовідведення в МБК «Залізничник», ДНЗ №№ 7, 8, 9, будівництво автобусних зупинок на вул. Суворова та Грушевського. За словами міського голови, одну з них мають намір звести за кошти приватних підприємців. Щоб усе це вдалося здійснити, до міського бюджету має надійти 17745,6 тис. грн., отож, наголосила Світлана Усик, депутатський корпус, міськвиконком мають працювати над його наповненням.
Про виконання міськвиконкомом Закону України «Про звернення громадян» у минулому році поінформувала начальник загального відділу міськвиконкому Тамара Палієнко. Торік надійшло 950 письмових звернень, а на особистому прийомі в міського голови, його заступників, керуючого справами та секретаря ради побували 164 громадянина. Аналізуючи звернення, що надходять від органів державної влади України вищого рівня, Тамара Палієнко зробила висновок, що більшість питань і проблем, що їх піднімають заявники, можна вирішити на місцевому рівні. Радує, що зросла кількість звернень від суб’єктів підприємницької діяльності, адже це свідчить про розвиток підприємництва, що, відповідно, позитивно впливає на доповнення бюджету міста й одночасно задовольняє потреби земляків у розширенні мережі торговельного та побутового обслуговування. На засіданнях соціальної комісії з підтримки громадян «Турбота» при управлінні праці та соціального захисту населення РДА повсякчас розглядають заяви про надання матеріальної допомоги особам, які звернулися із заявами до міськвиконкому.
Заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства, будівництва та розвитку території Руслан Серпенінов поінформував про програми збереження зелених насаджень у райцентрі, «Чисте місто» на 2011-2015 роки та «Світле місто» на 2011-2012 роки, які члени виконкому схвалили й вирішили внести на розгляд сесії міської ради.
Затим члени виконкому затвердили склад комісій, які займатимуться питаннями прийняття в комунальну власність територіальної громади 26-квартирного житлового будинку, що на вул. Технічній, 13 і гуртожитку на вул. Пирогова, 4, а також з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Відтак у склад громадської комісії з житлових питань включили начальника відділу інвестицій і розвитку території міськвиконкому Івана Назарця.
Ярослав Яковчук доповів про цільові програми з пріоритетних напрямків розвитку міста. Це «Ліси Сарненщини», сприяння діяльності та розвитку засобів масової інформації, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, розвитку фізичної культури і спорту, житлово-комунального господарства, підтримки Сарненської територіальної первинної організації Українського товариства сліпих. Їх схвалили й внесли на розгляд сесії.
Ярослав Яковчук оприлюднив листа ВП «Сарненська дистанція сигналізації та зв’язку», яке звернулось за дозволом проводити розрахунки за послуги водовідведення санітарно-побутового комплексу в розмірі 6,08 грн. за 1 куб. м, оскільки обслуговує громадян пільгової категорії, пенсіонерів. Порадившись, члени виконкому вирішили прохання задовольнити, але рекомендували безкоштовно надавати послуги ветеранам Великої Вітчизняної війни. А також прирівняним до них категоріям населення, вніс пропозицію запрошений на засідання представник райдержадміністрації Василь Стельмах, на що всі й пристали.
Наостанок розглянули листи, заяви, звернення громадян, підприємств, установ і організацій, зі змістом яких ознайомили Світлана Усик, Руслан Серпенінов, Віктор Бахно, Іван Назарець.