Back to top

Дитяча злочинність: хто винуватий і що робити?

Нещодавно в приміщенні Рівненської державної обласної бібліотеки провели конференцію на тему «Безпечне дитинство».

Оскільки відбувалась вона в режимі он-лайн, то у відділі автоматизації бібліотечних процесів Сарненської ЦРБ зібралися представники прокуратури, кримінальної міліції в справах дітей, виконавчого комітету, міської ради, служби в справах дітей РДА, щоб обмінятися думками щодо причин дитячої злочинності, проблем співпраці відповідних органів служб, створення ефективної системи профілактики.
Роботу розпочали з відеотрансляції виступу начальника в справах дітей ОДА Віктора Марчука, який із сумом констатував, що дитяча злочинність зростає, збільшилась кількість, повторних злочинів і дітей, які перебувають на обліку в міліції, і спонукають до цього не лише складні матеріальні умови (останнім часом скоюють крадіжки й нащадки з благополучних родин), а й засилля насильства в засобах масової інформації, комп’ютерних іграх.
Відтак заступник голови облдержадміністрації Олексій Губанов поінформував, що понад 200 осіб працюватимуть у районах у рамках конференції, щоб обговорити міжгалузеву проблему (дитячу злочинність) і поділяться своїми напрацюваннями.
Перше питання, що пропонували для обговорення, стосувалось причин дитячої злочинності. Після зацікавленого діалогу, під час якого учасники зібрання висловлювали свої думки відносно цієї проблеми, дійшли висновку, що основним чинником, який впливає на зростання дитячої злочинності, є все-таки сім’я. У тому сенсі, що батьки недостатньо контролюють своїх нащадків. Олена Барбашова, старший помічник прокурора району, причину вбачає в нівелюванні системи моральних сімейних цінностей, а головний спеціаліст міськвиконкому Віктор Хомич – у вільному доступі до не відповідної віку інформації. Говорили, що підлітки замість спортивної школи обирають комп’ютерні клуби, певно, малувато реклами здорового способу життя. Інспектор кримінальної міліції в справах дітей Сарненського РВ УМВС України в Рівненській області Оксана Антоніч розповіла, як під час рейду в комп’ютерному клубі виявили третьокласника, який прогулював уроки. Коли ж члени групи надіслали свої висновки в «штаб» (Рівненську державну обласну бібліотеку), то виявилось, що вони ідентичні думкам колег з інших районів.
Одностайність виявили й при обговоренні іншого питання: роботу яких служб потрібно удосконалити, щоб створити ефективну систему протидії дитячій злочинності. Для відповіді пропонувалося обрати один з трьох можливих варіантів: правоохоронні, органи виконавчої влади, система освіти – або надати свій. Члени робочої групи переконані, що поліпшувати потрібно діяльність усіх перерахованих служб, а Віктор Хомич висловився за застосування до батьків більш жорстоких заходів впливу у випадку скоєння їхніми дітьми злочину. Важко не погодитись. Приміром, в Європі за вбивство дадуть років 20 або довічно за грати заховають. Причому посадять на 20 літ і здорового 35-річного чолов’ягу, і 13-річного підлітка (який у нас за цей злочин відбудеться умовним терміном). Може, дійсно варто на законодавчому рівні ввести пропозицію Інни Сич: здійснив твій неповнолітній син крадіжку – йди мамо, замітай вулиці чи інші громадські роботи виконуй. Певно, після цієї діяльності на благо суспільства батьки поцікавляться, де проводить час їх дитина: у школі на уроках чи краде металобрухт на новобудовах.

Новини: 

Схожі матеріали

Цими днями в Сарненській ЗОШ № 2 в рамках проекту "Гідна Україна", що реалізується в області з листопада минулого року, консультанти-менеджери Софія...
«…В своїй хаті своя правда, і сила, і воля» Тарас Шевченко. Останнім часом у районному часописі ведуться дискусії про те «кому де і як молитись»....