Back to top

Фігуристи… на велосипедах

На фото: Андрій ЛЕВШУНОВ і Дмитро (праворуч), шліфують майстерність з незвичного ще для нас велотріалу.
Фото автора.

Більшість людей не уявляють себе без спорту. Комусь це розваги й відпочинок, іншому - серйозна професійна робота. А скільки вже видів вигадало людство, не перелічити…

Велотріал належить до нових. Його лише цьогоріч визнали офіційно. Уже декілька років жителі й гості Сарн мають можливість спостерігати за молодими людьми на незвичних велосипедах, які «виписують» на них різні фігури. «Я б так не зміг», - подумає багато з нас.
Андрій Левшунов один із тих, хто захопився велотріалом. Разом з друзями-однодумцями Дмитром, Віктором, Іваном і Ярославом оволодівають майстерністю водіння велосипеда. У наших магазинах такий спецтранспорт поки що не купиш, тож кожен складав свого із запчастин.
Шукаючи якийсь нестандартний та оригінальний вид спорту, Андрій уподобав саме велотріал. Починав з їзди по лісі на гірському велосипеді. Для підтримки спотивної форми не залишив його й досі. У додачу полюбляє займатися ще й на перекладині. І ось уже майже 4 роки у вільний від роботи у ТОВ «Північ-Центр ЛТД» час збираються з друзями в різних куточках міста на тренування. Андрій часто бере з собою дочку -першокласницю Аню, яка вже звикла, що її тато з друзями не розлучаються з двоколісними кіньми. Мріють про власний майданчик. Тоді можна було б казати й про результати, а поки що беруть участь у змаганнях обласного рівня в якості любителів.
У цьому виді спорту результати вимірюються довжиною і висотою. В Андрія Левшунова вони вже досить солідні навіть у порівнянні з досягненнями професіоналів. Він, для прикладу, стрибає на велосипеді з місця у висоту на 80-90 см (світовий рекорд – 1,65 м). У довжину долає 2 м (рекорд – 3,30). Хотіли молоді люди потрапити на ІІ етап Кубка України, що проходив з 27 червня по 3 липня в Карпатах. Та, на жаль, не вдалося.
Велотріал – спорт для витривалих і сміливих, адже після не зовсім вдалого стрибка, буває, на тілі залишаються подряпини й синці. Трапляється, що і зв’язки на ногах від напруження рвуться, на щастя, переломів не було. Але саме екстримом, за словами спортсменів, і цікавий велотріал.
Як ставиться до цього родина? Батько й дружина Світлана не проти захоплення сина й чоловіка. Не схвалюють лише те, що травмується. Щоб звести небезпеку до мінімуму, спортсмени використовують захисну екіпіровку: шолом на голову та спецщитки на гомілки ніг.
Андрій з однодумцями впевнені: велотріалу бути і в Сарнах. Адже він уже пройшов етап нерозуміння та недовіри громадян. А дайте умови, то прийде й гордість за своїх переможців.

Новини: 

Схожі матеріали

Життя прожить - не поле перейти, Пізнаєш в нім і радості й тривоги. Та з'єднують життя сердець мости І дружби вірної невидимі дороги. Під...
Традиційні види дозвілля, такі як дискотека чи концерти, не новинка для багатьох жителів міст і сіл України. Уже навряд чи здивуєш глядача...
Про молодого, енергійного підприємця, уродженця Німеччини Стефана Вагнера «Сарненські новини» розповідали минулої весни. Тоді на орендованому полі...
Лазня… Чимало людей ідуть сюди не лише, щоб помитися, а й отримати після парної з березовим віничком сил та енергії. А як діють на наш організм...
ходить навіть взимку педагог Михайло Пікторов з Володимирця Він створив і вже десять років очолює «Пагін» - дитяче козацьке товариство...