Опубліковано Василь Сосюк
Фото автора.
Вода – основа життя. У літню пору людина намагається бути ще ближче до освіжаючих морських хвиль, ставків, озер і річок з чистою та цілющою водою. Одні поспішають туди до сходу сонця, щоб посидіти на березі з вудкою, інші покупатися й поніжитися під променями сонця. А ось цих 45 чоловіків і жінок водні артерії об’єднали в товариство, де можна випробувати власні сили, поспілкуватися з багатьма людьми та отримати величезну кількість незабутніх вражень.
Зустрілися з учасниками VІІ Міжнародного сплаву на байдарках, що носить назву «Річки Волині-2011», на березі Случа, де вони після відпочинку збиралися в дорогу. Керує цим чималим колективом командор Лесла Флага. У його складі - поляки й українці з Варшави, Замостя, Гданська, Гдині, Щецина, Влоцлавека, Любліна, Ополе, Ниси, Слуцька та нашого Червонограда.
За умовами сплаву у відкритому туристичному заході можуть брати участь індивідуальні байдарники та групи з туристичних клубів. Тож у команді - професори варшавських університетів, учителі, лікарі, бізнесмени та військові віком до 71 року, є й 12-річний школяр на ім’я Каспер (він, до речі, плаває на байдарках з 2-х років) та двоє собак. У пана Флаги військове звання полковника.
Зібравшись 2 серпня в Замості, що на території Польщі, наступного дня комфортабельним автобусом і автомобілем, завантаженим пластиковими туристичними байдарками, проїхали відстань понад 300 км до Рівного. У четвер (4 серпня) байдарники вже пливли річкою Корчик. За три дні подолали понад 60 км. Професор Єжи Соболевський просто в захваті від краси тутешньої природи. За його словами, край дуже гарний, просто казковий, місцеві жителі доброзичливі, рибалки на берегах річок з радістю вітали туристів. Починаючи з недільного ранку команда веслували по Случу. Майже 80 км від Соснового до Сарн пройшли за три дні без проблем, якщо не врахувати поломку автобуса та не зовсім доброзичливих деяких жителів одного з сіл, які кидали в туристів порожніми пляшками.
…Сплав іде за течією, але ж байдаркою треба керувати, тож навантаження на м’язи значне, а сонце майже весь час намагається додати засмаги чоловікам і жінкам, які й так уже виглядають, наче не один день лежали на пляжі, а ще дошкуляють коморі. Та хвилюватися немає чого. Завжди поряд Наталія Смик, лікар, яка надасть потрібну медичну допомогу. Члени Червоноградського клубу туристів (президент Олександр Коркішко) Ірина Вознюк і Любов Качуровська не один рік беруть участь у таких заходах. Добравшись до чергової зупинки, стомлені але задоволені, ставлять намети, готують їжу (кухня своя) і після смачної вечері діляться враженнями. Корчик називають українською Амазонією, Случ – Поліською Швейцарією. І навіщо їхати в далекі краї, коли можна отримати максимум задоволення зовсім поруч. Ще довго біля вогнища під небом, всіяним зірками, лунають пісні під гітару…
Від Случа маршрут сплаву проліг до місцевості, де плине річка Стохід. Там екстриму додасться, адже водна артерія розливається на безліч рукавів, тож доведеться використовувати карти й компас. Хочеться побажати любителям активного відпочинку без проблем дійти до фінішу, подолавши по річках Волині понад 170 км. І ще не раз підкорити Буг, Дністер, Солокію, Рату, Корчик, Случ, де вони вже були, але й здолати інші маршрути, набираючись сил, здоров’я й цікавих вражень від знайомства з країнами та спілкування з однодумцями.