Back to top

Відлуння щастя, радості, краси

Авторо фото Василь Сосюк.

Саме так можна назвати районний фестиваль творчої молоді «Мистецтво молодих», який уже ввосьме зібрав у районному Будинку культури на святі справжнього мистецтва молоді таланти Сарненщини.

Це була зустріч з поетичним словом, ліричною піснею, запальним танцем, віртуозною грою на музичних інструментах. Про значимість дійства свідчив той факт, що його учасників прийшли привітати депутат Верховної Ради України Микола Шершун, голови райдержадміністрації та районної ради Анатолій Остапчук і Микола Драганчук, яких запросили на сцену ведучі Наталія Жук, Тетяна Наливайко, Вадим Бублій і Петро Одарчук.
Вельмишановні гості урочисто відкрили фестиваль і звернулись до присутніх з вітальним словом. Зокрема, Микола Шершун, якому довелося побувати майже в кожному куточку України, відзначив сарненську землю, як благодатний, благословенний край, що народжує найбільше талантів. Бо не на словах, а на ділі є їх підтримка. Висловив упевненість і побажання побачити в майбутньому найкращих з них на великій сцені української держави.
Голова райдержадміністрації Анатолій Остапчук глибоко переконаний, що талановита молодь, як майбутнє країни, зможе забезпечити її процвітання. А головне завдання, що стоїть перед владою району, депутатським корпусом, - створити умови для розвитку й саморозвитку особистості. Адже обдаровані діти – не лише золотий фонд району, а й країни. «Тому не випадково на свято завітав депутат Верховної Ради Микола Шершун, - сказав Анатолій Миколайович. - Він переймається всіма проблемами, які є сьогодні в молодіжному середовищі, й чимало робить для того, щоб молоді таланти мали перспективу й розвивались».
Голова районної ради Микола Драганчук запевнив, що районна влада зробить усе можливе, аби талановита молодь відчувала себе по-справжньому потрібною в регіоні, країні, пишалася своєю батьківщиною і відстоювала її честь на місцевому, державному рівнях та за кордоном. Держава потребує молодечого завзяття, ентузіазму, підприємливості й нових ініціатив. З іншого боку, молоді люди хочуть уваги, створення кращих умов для освіти й самореалізації, розвитку здібностей і талантів. Микола Миколайович побажав, щоб у районі засяяли ті маленькі зірочки, які згодом радуватимуть нас на великих сценах.
За традицією фестивалю на початку програми почесні гості передали конкурсантам Інні Жучені, Марині Старовойт і Тетяні Валько символічні ключі, і дійство розпочалося. Своє мистецтво дарували виконавці віком від 16–ти до 35-ти років, попередньо пройшовши відбіркові тури в сільських закладах культури та освіти. Креативні учасники демонстрували свої вміння у таких жанрах художньої самодіяльності, як вокальний, розмовний, хореографічний та оригінальний. Енергійних аматорів сцени було так багато, що конкурсна програма проходила у двох глядацьких залах – Будинку культури та Будинку дітей і молоді (за словами очевидців, в останньому був аншлаг). Отож, глядачі, присутні в залі РБК, насолоджувались мистецтвом солістів–вокалістів і вокально–інструментальних гуртів. А Будинок дітей і молоді запросив учасників хореографічних колективів, оригінального жанру, вокальні дуети, тріо, ансамблі та митців авторського читання.
Оскільки фестиваль – це конкурс, то він не міг обійтись без журі, яких також було два. Головою першого стала заступник голови райдержадміністрації Тетяна Сухарева, а членами – заслужений працівник культури України, керівник народного аматорського хорового колективу Віктор Торчик, директори Сарненської дитячої музичної школи Дмитро Августовський і районного Будинку культури Любов Царук, завідуюча організаційно–методичним центром РБК Жанна Ковлєва. Журі, що працювало в Будинку дітей і молоді, очолила начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Наталія Чорна. До його складу ввійшли викладач дитячої музичної школи, керівник народного аматорського ансамблю «Елегія» Галина Пономаренко, керівник хореографічного колективу «Вояж» Сарненського БДМ Михайло Володько, члени Національної спілки журналістів України, місцева поетеса Надія Свищевська і художній керівник РБК, поетеса Зоя Федорчук.
Поряд з професійним, у залі впродовж конкурсної програми працювало незалежне журі, яке уважно стежило за виступами, аби після закінчення фестивалю нагородити його учасників призом глядацьких симпатій: народний депутат Микола Шершун, голови райдержадміністрації та районної ради Анатолій Остапчук і Микола Драганчук, голова Сарненської районної організації Партії регіонів Андрій Циганенко, директори магазину музичних інструментів «Робік» Микола Губеня, СГПП «Маяк» Ігор Остапчук, приватного підприємства «Аркада» Руслан Цуман, приватні підприємці Олександр Добринський та Юрій Чайковський.
Хочу сказати, що журі було нелегко серед такої кількості талантів обрати найкращих. Але вони це зробили. Ведучі запросили на сцену для оголошення результатів і нагородження заступника голови райдержадміністрації Тетяну Сухареву, начальника відділу культури й туризму РДА Наталію Чорну, заслуженого працівника культури України Віктора Торчика. Тетяна Євгенівна подякувала і учасникам, і тим, хто допоміг їм підготуватись до конкурсу. Висловила думку всіх членів журі, що, незважаючи на різницю у професіоналізмі та майстерності, огріхи в підборі репертуару та сценічної поведінки, дійство було феєричним як у Будинку культури, так і в Будинку дітей і молоді. Однозначно, свято вдалося.
Віктор Торчик назвав фестиваль «Мистецтво молодих» чудовою нагодою для всіх самореалізуватись і заявити про себе. Як професіонал, велике задоволення Віктор Григорович отримав від виступів Сергія Міщука (Клесів), Любові Сороки (Корост), Яни Гриневич (Сарненська ЗОШ № 4 І-ІІІ ступенів), Михайла Приступи, соліста вокально–інструментального ансамблю БДМ. Прикро, що через невдало підібраний репертуар і відсутність вокальної техніки деяких виконавців, вони не змогли себе реалізувати. Отож є над чим працювати в майбутньому.
Наталія Чорна назвала один за одним 50 виконавців, яких нагородили за участь у районному фестивалі творчої молоді. А його переможцями стали у вокальному жанрі в номінації «Естрадний спів» Яна Гриневич (ЗОШ № 4 м. Сарни), Сергій Міщук (Клесів), Людмила Мартинюк (Карпилівка), вокальне тріо у складі Миколи Петрука, Олексія Нестеренка, Андрія Кононця (ВПУ-22), вокальні ансамблі «Старшокласник» (НВК «Школа–колегіум»), «Родина» (Бутейки) і «Соколоньки» (педагогічний коледж). У жанрі «Авторське читання» -Юлія Марчук (Степань), Богдана Зубик (Кузьмівка), Галина Гребеннікова (Яринівка). Серед вокально–інструментальних ансамблів кращими визнали ВІА БДМ та інструментальне тріо селища Степань. Виконання елементів годзю–карате–до Віталієм Гриневичем і Максимом Місонцем з Яринівки назвали кращим в оригінальному жанрі. Переможцем у хореографії в номінації «Бальний танець» став колектив ВПУ-22 під керівництвом Катерини Тропак.
А приз глядацьких симпатій від незалежного журі отримали: солісти Тетяна Валько (НВК «Школа–колегіум») і Тетяна Кика (Кричильск) від Анатолія Остапчука, Марина Царук (Немовичі) – Миколи Драганчука, Оксана Куць (НВК «Школа–колегіум») – Миколи Шершуна, Олеся Савина (Кам’яне–Случанське) – Андрія Циганенка, Юлія Солодка – Юрія Чайковського, Аліна Гордійчук (міський клуб «Колос») – Ігоря Остапчука, Олексій Нестеренко (Сарни) – Олександра Добринського, Любов Сорока (Корост) – Миколи Губені. Подарунки від народного депутата одержали також ВІА РБК та хореографічний дует БДМ у складі Аліни Ніколайчук та Ігоря Борисюка, від Андрія Циганенка – інструментальний дует села Стрільськ (Сергій Абрамович і Дмитро Зозюк), хореографічний колектив економіко–правового ліцею «Лідер», ВІА РБК. Олександр Добринський оцінив і гумор Олександра Єремейчука (Люхча), а Руслан Цуман –авторське читання Наталії Мартинюк з Карпилівки і таланти Тамари Гнатюк (Любиковичі) та Тетяни Бриж (Тріскині).
Мені ж, як звичайному глядачеві, приємно було усвідомлювати, що талановита молодь уміє не лише співати, а й грати на музичних інструментах, писати власні пісні. Скільки пам’ятаю виступи аматорів села Корост, вони завжди підтримують і продовжують співочі традиції своєї місцевості. Що підтвердило й автентичне виконання Любові Сороки української народної пісні «Коли ти берегом ідеш». Заслуговують на увагу й повагу інструментальні гурт і ансамбль селища Степань. Дівчинка з барабанними паличками в руках викликала захоплення, як і авторське виконання пісні «Крик» солістом ВІА БДМ Михайлом Приступою. А Яну Гриневич, яка обрала пісню з репертуару Святослава Вакарчука «Така, як ти», вийшла підтримати на сцену із скрипкою в руках її мама Юлія. Крім того, присутні, насолоджуючись співом дівчинки, дивились презентований фотокліп. Одним словом, зусилля талановитої молоді гідно оцінило компетентне журі.
Насамкінець, хотілося б подякувати всім організаторам фестивалю – районній державній адміністрації, її відділам - у справах сім’ї, молоді та спорту, культури й туризму та освіти, які шукають, підтримують і стимулюють інтелектуальне й творче обдарування молоді, самореалізацію творчої особистості в сучасному суспільстві.
Марія КУЗЬМИЧ.

Новини: 

Схожі матеріали

Історико-краєзнавчий нарис «Тинне над Случем», присвячений історії та сучасності села Тинне, побачив світ днями у сарненському приватному видавництві...
Почуєш чарівну пісню - і хвилювання стримувати немає сил. Ціла гама піднесених почуттів хвилею накриє душу, забувається дріб'язкове, буденне, летиш...
Життя прожить - не поле перейти, Пізнаєш в нім і радості й тривоги. Та з'єднують життя сердець мости І дружби вірної невидимі дороги. Під...
Вагомими здобутками зустрічають своє професійне свято працівники галузі культури краю. За підсумками минулого року, згідно з рейтинговими оцінками...
24 учасники зразкового аматорського хореографічного гурту "Журавка" міського будинку культури "Залізничник" нещодавно повернулися з ІІ Міжнародного...