Back to top

Відчуй себе птахом

14 жовтня минулого року підприємець Штефан Вагнер зареєстрував підприємство «Вагнер-транс». Нині воно має 5 автомобілів (фур), один ще проходить митне оформлення. Працюють тут 10 водіїв, які є підприємцями й орендують авто.
Кожен має ліцензію на перевезення вантажів, що дає можливість самим шукати потрібний вантаж і доставляти його за призначенням. Це, за словами пана Штефана, сприяє кращим заробіткам і зменшенню кількості обманів. Поки що про оренду транспорту підприємці домовляються по телефону. Згодом, коли створять комп’ютерний аукціон, це можна буде робити через Інтернет. Для цього господар фірми закупив ще три автомобілі у Франції й планує збільшити штат водіїв до 20-ти. Таку схему господарювання Штефан Вагнер вивчав у Німеччині та Польщі, де вона успішно працює. Сарни, за його словами, підходять для цього навіть краще за Рівне. Хоча б у тому, що місто невелике, є гарна фірма ремонту вантажівок - «Сканія». Як підприємець, вдячний владі, що за останні роки набагато покращили дороги, а вони – нервова система країни. Українці ще багато «плачуть», що тут гірше, ніж за кордоном. На думку підприємця, це не зовсім так. У нас є величезні природні багатства: камінь, ліс, а Інтернет якісніший і дешевший, ніж, наприклад, у Німеччині, звідки він родом.

Штефан Вагнер міг би возити вантажі за межі України. Починав свого часу з Німеччини, Польщі. Нині ж має мету: налагодити швидкі та якісні перевезення лише по Україні. Сарни повинні стати лідером. Для цього хоче впровадити контейнерні перевезення, що значно пришвидшить роботу і дасть людям нові робочі місця. Поки що терпить збитки по 100-200 тис. грн. за рік. Цьому «сприяє» й те, що на наших дорогах автомобілі треба ремонтувати вже через рік, а не через 20, як у Європі. Але він думає про далеку перспективу (мінімум років на 7), а не так, як місцеві менеджери, які намагаються заробити швидкі гроші.
Пан Вагнер уважно слухав новорічний виступ Президента України Віктора Януковича, який має надію та віру в розвиток України. І підприємець вважає, що якщо, крім віри, вкладати ще й кошти в це, то після 2012 року Україна виглядатиме інакше. Для цього, за його словами, зовсім не обов’язково відкривати кордони з Євросоюзом, треба працювати в себе. Україна сильна країна, хоча поки що цього й не помічаємо, а щоб поступ уперед був ще швидшим, варто відновити довіру між українцями, зламану в часи сталінізму. Так, нині економічно важка ситуація. Але головне, на думку підприємця - це люди. Щодня намагається зробити так, щоб інвестори отримували максимальний процент, водії – зарплату, клієнти – перевезення за мінімальною ціною. Цей конфліктний трикутник намагається постійно регулювати. Висловив комплімент представникам влади та фінансових структур (банки, райдержадміністрація, міліція й ін.), тому що вирішити будь-які проблеми можна досить швидко. Район, на його думку, привабливий для інвесторів. Але зависокі кредитні ставки, що мають бути не вище 10%, як за кордоном, поки що стримують ці капіталовкладення.
Головним інвестором для пана Штефана поки що є його батько Йоган. Незважаючи на всі негаразди, рік, що минув, дав можливість підприємцю заробити кошти, щоб відпочити в Карпатах, де, за словами бізнесмена, проводять вільний час українські олігархи. Уже їдучи додому, побачив над горами невеличкий літальний апарат під назвою аерошут. Скориставшись можливістю, з цікавістю й великим задоволенням подивився на Карпати з висоти пташиного польоту. У мить, коли був ближче до Бога, Штефан Вагнер молився й зрозумів, які дрібні наші буденні проблеми. Для щастя треба лише не руйнувати те, що є, а берегти й примножувати. Тож вирішив того дня подякувати працівникам фірми за якісну роботу. Він поважає людей, які вдень і вночі працювали для добробуту своїх родин і давали можливість розвиватися «Вагнер-трансу». Тож запросив приватного пілота Анатолія Дутчака та його помічника Любов Паньків побувати на Поліссі. І в перші дні Нового року вони приїхали з Делятина, що в Івано-Франківській області, в с. Люхча.
Першого дня погода не сприяла польотам. Хоча роздивитися апарат прийшли багато зацікавлених людей, серед них і місцевий майстер Володимир Гребеневич, який власноруч будує схожий. Довелося чекати наступного дня. Пан Вагнер запросив побачити це шоу й кореспондента «Сарненських новин». За селом біля річки зібралися працівники фірми та близькі друзі господаря. Поки досвідчений пілот готував літальний апарат до роботи, його колега розповіла, що аерошут – це найбезпечніший вид повітряного транспорту. Для польоту пасажиру не потрібна підготовка, а лише хороший настрій і фото- чи відеокамера, щоб зробити ексклюзивні зйомки з висоти пташиного польоту.
Літальний апарат з легкої авіації розрахований на пілота та пасажира. Вантажопідйомність 140 кг. 45 л бензину в баку вистачає на 2 години польоту 40-60 км/год. Помічниця - «земна стюардеса», як вона себе називає, допомагає пілоту, який літає вже понад 6 років. Проводять аерозйомку, повітряні екскурсії й рятувально-пошукові роботи. Пасажира зручно вмощують у крісло за сидінням пілота, закріплюють паском безпеки й одягають шолом. Потужний (80 кінських сил) півтораметровий гвинт набирає 6 тисяч обертів за хвилину, парашут-крило за допомогою пані Люби піднімається над апаратом - і вперед! Земля швидко віддаляється й перед очима відкриваються неозорі простори, що ховаються за сизою імлою в далині. Під ногами пропливають прямокутники полів, дрібненькі кубики-хати, об’єднані у великі фігури сіл і міста з куполами церков, їх з’єднують між собою тоненькі смужки доріг, поряд звивистою стрічкою плине річка Случ. Літальний апарат піднімається до 300 м над землею. Від побаченого перехоплює подих! Швидко минають 7 хвилин і аерошут, зробивши два кола, повертається до місця старту, де вже з нетерпінням чекає наступний пасажир. Поки сонце не сховалося за обрій і не почало сутеніти, майже 30 чоловік віком від 5 до 60 років побачили рідні простори з висоти пташиного польоту. Пан Вагнер виклав за це задоволення з власної кишені 13 тис. грн. Того ж дня чимало бажаючих (не працівників фірми) не змогли відчути смак повної свободи й отримати масу нових вражень від польоту. Тож Штефан Вагнер хоче повторити цікаве дійство. Він свого часу, коли жив у Німеччині, 4 роки займався параглайгденгом – літав на планері над Альпами. 16 березня 2012 року, починаючи з 9 ранку, якщо дозволить погода, усі бажаючі відчути себе птахом зможуть політати. Для цього телефонуйте Штефану Вагнеру за номером 0997277771 до 1 березня. Вартість польоту 70 грн. за хвилину. Мінімальна сума 500 грн. з одного пасажира. Тож, закохані в небо, дерзайте!

Новини: 

Коментарі

Привіт, Василь! Пише Вам

Привіт, Василь! Пише Вам "земна стюардеса"! Дякуємо за статтю і популяризацію льотного спорту в Україні. Поблизу великих міст - парапланеризм, можливо і не нове явище. А от у "глибинці" люди завжди раді таким витівкам. Їм би частіше урізноманітнювати життя. Тому навесні з радістю завітаєм до вас ще раз!
Окрема подяка Стефану Вагнеру, - неймовірна людина, я б навіть сказала, збірна особистість!
Привіт з Прикарпаття! Люхча рулить))))

Схожі матеріали

Життя прожить - не поле перейти, Пізнаєш в нім і радості й тривоги. Та з'єднують життя сердець мости І дружби вірної невидимі дороги. Під...
Традиційні види дозвілля, такі як дискотека чи концерти, не новинка для багатьох жителів міст і сіл України. Уже навряд чи здивуєш глядача...
Про молодого, енергійного підприємця, уродженця Німеччини Стефана Вагнера «Сарненські новини» розповідали минулої весни. Тоді на орендованому полі...
Лазня… Чимало людей ідуть сюди не лише, щоб помитися, а й отримати після парної з березовим віничком сил та енергії. А як діють на наш організм...
ходить навіть взимку педагог Михайло Пікторов з Володимирця Він створив і вже десять років очолює «Пагін» - дитяче козацьке товариство...