Back to top

Світлини землі Хелмської та українського пограниччя

Автор фото Василь Сосюк.

експонують у Сарненському історико-етнографічному музеї

Урочисте відкриття експозиції, яке вшанували присутністю перший заступник міського голови Світлана Усик, керуючий справами міськвиконкому Віктор Бахно, екс-мер Леонтій Ніколайчук, ксьондз Владислав, відбулося минулого вівторка.
Завідувачка музеєм, заслужений працівник культури України Раїса Тишкевич наголосила на тісній співпраці з Консульством Республіки Польща в Луцьку, за патронатом якого в Сарнах діяла виставка ікон «Покровителі України та Польщі», а щоб ознайомити відвідувачів із витворами сакрального мистецтва, працівники музею провели 22 екскурсії. Відтак представила присутнім: місцевим фотографам, культпрацівникам, громадськості – Кшиштофа Савінського, Кароліну Голубєвську, голову Волинської спілки художників Володимира Марчука й розповіла історію створення та становлення Фотоклубу Хелмської Землі, якому виповнилося півстоліття і члени якого пропонують частину творчого доробку увазі сарненців.
50 років тому ентузіасти, об’єднані спільним захопленням – фотографією, заснували Хелмський фотоклуб. Важливою подією, акцентувала Раїса Тишкевич, став приїзд з Вроцлава до Хелма Едмунда Фляджинського, досвідченого фотографа–любителя з організаторським талантом, який почав викладати мистецтво фотографії. З його ім’ям пов’язані численні поїздки та пленери, участь клубу в національних і міжнародних виставках.
На світлинах, виставлених у музеї, звернула увагу присутніх його господиня, представлені не лише польські землі, а й польсько-українське пограниччя, зокрема Кременець.
Кшиштоф Савінський додав, що не за горами третя виставка, яка повідає про історію Польщі, запевнив, що й надалі співпрацюватиме з гостинною «пані директоркою» Раїсою Тишкевич. І викликав пожвавлення в залі, запитавши думку присутніх стосовно того, що зафіксовано на одній із фотографій. Більшість схилилась до думки, що це розгалужене дерево. А виявилось, що такий вигляд має шосе з висоти пташиного польоту!
Володимир Марчук, голова Волинської спілки художників, зупинився на обміні виставками між українськими та польськими фотохудожниками, а Світлана Усик, вітаючи гостей від громади міста, повідомила, що Сарни понад 15 років співпрацюють із гміною Длуголенка, містом Новий Двір Гданський, і вручила на згадку сарненські сувеніри.
Приємним сюрпризом для гостей і земляків став виступ відомого вокального колективу міського Будинку культури «Мереживо» на чолі з художнім керівником Іриною Довгалюк. Дівчата виконали попурі з українських і польських пісень, зірвавши шквал оплесків.
З хорошим настроєм, подарованим «мереживницями», присутні оглядали виставку робіт польських фотохудожників. Усі вони різні, проте об’єднує їх рідкісний дар свіжого бачення буденних речей. Певно, це і є талант, коли споглядаєш розбитий, залитий водою путівець чи райдугу над полями – і здається, що бачиш це вперше. Зі світлин, що відображають повсякденні та святкові картини, б’є потужний струмінь непереборного життя, під дією якого дріб’язкові клопоти відходять на другий план, а в душі панують спокій і піднесення.

Новини: 

Схожі матеріали

У Сарненському історико-етнографічному музеї відкрили виставку, присвячену знаменитому земляку Нілу Хасевичу. Завідуюча закладом Раїса Тишкевич...
Нещодавно в Сарненському історико-етнографічному музеї відкрилася виставка різьбяра по дереву та кістці Володимира Шаркова. Про цю неординарну...
так називається виставка робіт місцевих майстрів фотографії Віталія Лясового та Василя Сосюка, що відкрилась у центральній районній бібліотеці У...

 

перетнулись із сарненцями<!--break-->

Праправнучатий племінник Тараса Шевченка, останній його нащадок по чоловічій лінії живе в Литві, у м....

У кожну родину й колектив святковий січень приніс хороший настрій, не оминув і Сарненський історико-етнографічний музеї, в якому нещодавно...