Back to top

Поповнює казну митними платежами

Автор фото Василь Сосюк.

митний пост «Сарни» Рівненської митниці

У 1993 році, невдовзі після проголошення незалежності України, наказом Державного митного комітету України в місті створено митний пост «Сарни», підпорядкований Дубровицькій митниці. Розташування його не було випадковим. Крім вигідного географічного положення, у Сарнах перехрещуються залізничні шляхи, що ведуть до всіх кордонів України. Штатна чисельність новоствореного митного поста становила двадцять осіб. Службове приміщення, в якому працювали митники, було маленькою кімнатою загальною площею всього 7,2 метра квадратних у приміщенні технічної контори залізничної станції Сарни.
З того часу митний пост, пройшовши всі етапи становлення, перетворився на сучасний, з розвинутою інфраструктурою державний орган, який захищає економічні інтереси держави, поповнює її казну митними платежами, успішно бореться з порушеннями митних правил і контрабандою.
Нині в підрозділі обліковують понад 200 суб'єктів зовнішньоеко¬номічної діяльності, з них 80 здійснюють регулярні експортно-імпортні операції. Насамперед це підприємства, місцеві вироб¬ники продукції: щебеневі заводи, державні лісові господарства, Рівненська атомна станція, Рокитнівський скляний завод - та приватні структури, які імпортують нафтопродукти, а це такі відомі бренди як «ОККО», «ВОК», «ШЕЛ» та інші.
Регулярність здійснення зовніш¬ньоекономічних операцій, щорічне зростання товаропотоків, що проходять митний контроль у підрозділі, є підтвердженням стабіль¬ності розвитку середнього бізнесу в регіоні. Приміром, за 5 місяців ц.р. товаропотік збільшився на 11% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Митний пост забезпечує понад 50% надходження коштів до дер¬жавного бюджету від загальної суми, що перераховує Рівненська митниця, і його показники щороку зростають. Скажімо, у 2011 році перераховано 1 мільярд 314 мільйонів гривень митних платежів. Товарами, що формують основні бюджетні надходження в підроз¬ділі, є нафтопродукти, запчастини до обладнання енергоблоків, склоформуючих машин, каменедробильного устаткування.
Головними торговими партнерами місцевих підприємств є фірми Росії, Німеччини, Польщі, Білорусі, Угорщини, часом митникам доводилось оформляти вантажі в такі екзотичні країни як Йорданія, Об’єднані Арабські Емірати, Південна Корея, Тайвань.
Концепція реформування Дер¬жавної митної служби України під промовистим лозунгом «Обличчям до людей» допомо¬гла провести об'єктивний ана¬ліз роботи, виявити недоліки, слабкі місця та скоординувати дії на подальше вдосконалення діяль¬ності підрозділу. Внаслідок чого відбулись пози¬тивні зміни стосовно тривалості проведення митних процедур. Час оформлення вантажно-митної декларації в режимі «Імпорт» скоротився до 1 години, а в режимі «Експорт» - до 40 хвилин.
Саме підприємці, які працюють у зоні діяльності підрозділу, вия¬вились найбільш зацікавленими й активними в запровадженні елек¬тронного декларування. Нині на митному посту 51 підприємство здійснює митне оформлення товарів з поданням електронної декларації.
До структури митного поста також належить залізничний пункт контролю, розміщений на станції Сарни, через який проходять експортно-імпортні та транзитні вантажі з усієї України. Торік завдяки високому професіоналізму, пильності співробітників цього підрозділу, під час проведення митного контролю в залізничному вагоні з вантажем «Лушпиння соняшника, пресоване у паливні гранули (пелети)», виявили контрабандне переміщення цигарок з фільтром «Regal» King Size» у значних розмірах (1000 ящиків, 499914 пачок) на загальну суму 3957652 гривень. Відправником товару було одне із приватних підприємств західного регіону, країна одержувача – Литва. На той час це найбільша виявлена партія контрабанди цигарок в Україні. Контрабандисти зазнали покарання відповідно до чинного Кримінального кодексу. Двох працівників підрозділу нагородили відомчою відзнакою. Крім цього випадку, про який «Сарненські новини» інформували читачів, припинили спробу незаконного переміщення в Україну олії соєвої, заявленої як порожня цистерна.
Закономірним підґрунтям усіх досяг¬нень є, безумовно, професіоналізм, ділові та моральні якості колективу підрозділу, а також добір, виховання та розподіл кадрів начальником Миколою Левківським, його заступником В’ячеславом Парфенюком та начальником відділу митного оформлення № 1 Сергієм Новаком.
У цьому колективі працюють митники, досвід роботи яких становить майже 20 років, - Володимир Огінський, Юрій Пацьола, Руслан Соболєв, Василь Тимошицький, Ростислав Цепок. Високими показниками в роботі вирізняються інспектор Юрій Омельчук, старший інспектор Леонід Шмигельський, провідний інспектор Анатолій Міхновець, головні інспектори Григорій Полюхович і Микола Бурдель.
Кожен зі співробітників колек¬тиву доповнює один одного, пере¬даючи накопичений досвід, праг¬нучи максимально реалізуватись як особистість. Саме це робить команду сильною. Визнаною рисою в роботі митного поста є колегіаль¬ність при опрацюванні складних питань. Така форма роботи була ініційована керівниками цього під¬розділу, які вже змінились, але позитивні напрацювання та закла¬дені традиції роботи залишаються незмінними. Певно, в цьому й полягає секрет успіху митного поста «Сарни».

Новини: 

Схожі матеріали

"Пожежно-рятувальна служба" - почула в трубці телефону приємний жіночий голос, зателефонувавши в СДПЧ-14. Скільки разів на добу саме так відповідає...

Споживча кооперація традиційно відіграє важливу роль у суспільстві, вносить вагому лепту в розвиток економіки Сарненщини. Кооператори прагнуть...
Як і раніше, район здійснює зовнішньоторговельні операції з партнерами країн СНД, Європи, Азії та Америки. За січень-вересень ц. р. експортував...
Завітавши будь-якої пори року в магазин «Флора», що по вул. Широкій у Сарнах, потрапляєш у казковий літній сад. За словами господині Ганни Садовніч,...
Погожого вересневого ранку завітав у публічно-шкільну бібліотеку с. Кричильськ. Двері приміщення були замкнутими, але записка повідомляла, що...