Back to top

Дивовижний світ поліського майстра

Полісся з давнини відоме своїми майстрами, які створювали диво народного мистецтва. Вишивка, килимарство, різьба по дереву, ткацтво – це ті терени, де поліщуки здобули собі мистецької слави, широке визнання не тільки в Україні, але й далеко за її межами.

Нещодавно в Рівненській обласній бібліотеці за ініціативи обласного центру народної творчості та за сприяння відділу культури й туризму Сарненської райдержадміністрації відбулася персональна виставка художника-різьбяра, заслуженого майстра народної творчості України Василя Позніка. Автор представив до 70 робіт, яким є вже і по сорок років, і ті, що виготовив нещодавно.
«У його руках дерево стає чарівним», - кажуть усі, хто знайомий з виробами майстра. Для Василя Степановича творчість – це сенс життя. Перші паростки натхнення з’явилися в нього ще з дитинства. З того часу постійно їх розвивав, вигранював працею над собою, навчанням у Московському університеті ім. Надії Крупської. Вперше зробив штрихи на дереві, коли працював у Клесівському лісовому господарстві. З того часу Василь Степанович не розлучається з таким рідним різцем й іншими інструментами, робота з якими так припала до душі.
А ще він автор веселої та яскравої, неповторної у своєму роді книжечки «Ось така балачка». У ній вміщені світлини багатьох робіт, картин і карикатур.
Відкрила виставку ведуча районного Будинку культури Тетяна Наливайко, яка запросила до вітального слова та нагородження начальника відділу регіональної політики у сфері культури, релігії та національностей управління культури та туризму облдержадміністрації Галину Ковальчук. За збереження національних традицій, популяризацію народного мистецтва, особистий вклад у розвиток культурної спадщини Поліського регіону та з нагоди проведення персональної виставки Василя Позніка нагородили Почесною грамотою управління культури й туризму облдержадміністрації. Вітання продовжили директор обласного центру народної творчості, заслужений працівник культури України Феодосій Васечко, голова обласної організації профспілки працівників культури Рівненської області Петро Давидюк, директор Сарненського історико-етнографічного музею, заслужений працівник культури України Раїса Тишкевич, завідуюча відділом етнографії обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Алла Українець.
Від майстрів області привітати різьбяра прийшли заслужений майстер народної творчості України, різьбяр Павло Петросюк та Антоніна Загранична, представник Спілки художників Рівненщини, професор Рівненського державного гуманітарного університету Богдан Столярчук.
Далі ведуча передала слово Василю Позніку, який продемонстрував свої прекрасні роботи й провів глядачів стежками дитинства, історичного минулого України та сьогодення. Тематика творів художника різноманітна. Через усе життя проніс митець безмежну любов до творчості Великого Кобзаря, портрет якого вражає своєю пластичністю, тендітністю форми та глибиною думки. Особливо хвилюють скульптури, виготовлені за мотивами поезій Тараса Григоровича Шевченка: «Козак Гонта», «Наймичка», «Батько плачучи з дітьми…», «Німі на панщину ідуть», «Мені тринадцятий минало» та ін. Виставку різьбяр доповнив власними малюнками з натури та вишитими рушниками дружини Єлизавети.
У мистецькій акції також взяли участь фольклорний дует «Білі береги» в складі Любові Сороки та Сергія Гаврилюка Сарненського районного Будинку культури та фольклорний ансамбль «Волиняни» Рівненського державного гуманітарного університету, керівник Людмила Гапон.
Отож, щиро запрошуємо всіх бажаючих полинути в прекрасне та відвідати виставку талановитого митця, нашого земляка Василя Позніка, яка триватиме до 25 листопада.
Зоя ФЕДОРЧУК.

Новини: 

Схожі матеріали

У Сарненському історико-етнографічному музеї відкрили виставку, присвячену знаменитому земляку Нілу Хасевичу. Завідуюча закладом Раїса Тишкевич...
Нещодавно в Сарненському історико-етнографічному музеї відкрилася виставка різьбяра по дереву та кістці Володимира Шаркова. Про цю неординарну...
так називається виставка робіт місцевих майстрів фотографії Віталія Лясового та Василя Сосюка, що відкрилась у центральній районній бібліотеці У...

 

перетнулись із сарненцями<!--break-->

Праправнучатий племінник Тараса Шевченка, останній його нащадок по чоловічій лінії живе в Литві, у м....

У кожну родину й колектив святковий січень приніс хороший настрій, не оминув і Сарненський історико-етнографічний музеї, в якому нещодавно...