Back to top

Музика, мов вічна весна

У той світлий день, коли блага вість летіла світом, сповняючи вірою й надією людські серця, чарівні звуки музики лились зі сцени районного Будинку культури, підносячи душі вдячних слухачів до незримих висот Божественної насолоди.

І тане крига, й серце мліє,
І знов радіємо весні,
Бо музика – прекрасна й вічна -
Найвища втіха на землі.
Нещодавно Сарненська дитяча музична школа звітувала результатами своєї роботи за 2012-2013 н.р. Тієї неділі, здається, сама матінка–природа була прихильною до артистів і подарувала сарненцям прекрасну погоду, а як наслідок повний зал слухачів, втомлених затяжною зимою і сповнених світлих сподівань отримати гарні враження від очікуваного свята. І їх надії стовідсотково виправдались.
Озираючись назад і опираючись на слова–привітання та подяки заступників голів районної ради Валентина Цупріяна, райдержадміністрації Тетяни Сухаревої і начальника відділу культури й туризму РДА Наталії Чорної можна з упевненістю сказати: звітний концерт Сарненської дитячої музичної школи пройшов на високому рівні.
Просторий, світлий зал, пронизаний флюїдами творчості й енергією живого виконання, високопрофесійна підготовка номерів і чарівна пара ведучих (Олеся Власюк і Тарас Максимчук) - ось три складові, що лягли в основу успіху проведеного заходу. Не секрет, що до концертів такого рівня артисти (як викладачі, так і учні) готуються з особливим натхненням, адже оцінюватимуть результати їх роботи за рік найближчі люди: батьки, бабусі й дідусі, друзі й знайомі. А вони, як відомо, найприскіпливіші судді.
Цьогорічний звіт вразив слухачів широким різноманіттям представлених інструментів. Зі сцени лунали звуки скрипки й фортепіано, балалайки й гітари, баяна, домри й бандури, флейти й ксилофона. Варто зауважити, що п’ятеро з виступаючих солістів у березні стали лауреатами обласного конкурсу серед учнів шкіл естетичного виховання, зайняли призові місця.
Так, друге посіли учень 6 класу Андрій Мацелик (викладач Вікторія Новацька) та восьмикласниця Ірина Єрмейчук (Олена Лебідь), які подарували слухачам фортепіанні твори українських композиторів, третє - учениця 4 класу Олеся Молчан (Григорій Козійчук), в руках якої танцювала флейта під звуки «Скерцо» Й. Баха. А Валерій Симончук із 4 класу (Людмила Степчук) здобув І місце. Незважаючи на юний вік, він зміг передати всю широту російської народної пісні «Выйду на улицу» в обробці О. Бур’яна. До речі, Валерію є на кого рівнятися. Його старший брат Андрій Симончук у минулому випускник Сарненської ДМШ, а зараз студент ІІ курсу Рівненського музичного училища. «Тарантела» Мошковського у виконанні Андрія запалила не одне серце початківців-баяністів, що з вогником в очах спостерігали за грою старшого брата.
Вдалими виступами потішили рідних гітарист з 5 класу Богдан Зубчинський (Людмила Бакшаєва) та Сніжана Копищик - домра (Марія Богут), а також учень 1 класу Захар Кабанець – ксилофон (Григорій Козійчук) і четвертокласниця Ірина Волощук - скрипка (Оксана Кравчук). У руках цих обдарованих дітей інструменти розсипали дивні звуки:
І без слів було сказано багато,
І усе завмирало на мить.
Зачаровано слухали й квіти,
Як дитина уміє творить.
А чи можна з чимось порівняти звучання дзвінких і чистих, мов крапельки роси, дитячих голосів? Хор молодших класів «Веселка» та «Зразковий» хор старших класів «Глорія» під керівництвом талановитого викладача Галини Пономаренко за останні роки досягли високого рівня виконання і стали візитівкою музичної школи й постійними учасниками всіх міських заходів. У ході концерту до уваги слухачів представили твори «Пісня наша дзвенить» і «Батьківщина» слова і музика О. Горової (концертмейстер Ірина Довгалюк).
Не можна одразу не відзначити ще один яскравий виступ дитячого колективу, чия творча діяльність тільки набирає обертів, але вже радує прихильників духової музики своїми успіхами. У виконані духового оркестру під керівництвом Григорія Козійчука пролунали «Козацький марш» в обробці В. Жульєва та марш «Молодість» в обробці Валентина Котенка.
Крім цих колективів, Сарненська дитяча музична школа славиться на всю область своїми учнівськими ансамблями домристів (керівник Людмила Бакшаєва) та балалаєчників (Юрій Алєксєєвець). Усім відомий «Осінній сон» А. Джойса забринів новими барвами на струнах балалайки, а «Каникулы любви» Я. Миягави у виконанні А. Циби полонив серця присутніх чистотою й душевністю домрового звучання (концертмейстер Тетяна Дячук).
Гучними оплесками нагородили глядачі також дитячий оркестр народних інструментів (керівник Юрій Алєксєєвець), ансамблі скрипалів (Оксана Кравчук), баяністів (Галина Мельник), гітаристів (Анатолій Ковальчук), оркестр баяністів-акордеоністів (Світлана Янок), та капелу бандуристів (Віта Орловська). Дітки - учасники цих колективів із великим старанням і хвилюванням презентували присутнім чудове виконання творів композиторів–класиків та обробки народної музики.
Та, звичайно ж, головною окрасою концерту стали номери викладачів. Здається, змовкли зачаровано у дібровах солов’ї і прислухались до чарівного звучання «Музики полів» Оксани Герасименко у виконанні дуету бандуристок Ірини та Віти Орловських. Завмерло серце у кожного з глядачів, коли струни рояля зітхали і рвались, розповідаючи трагічну історію кохання із мюзиклу «Нотр-Дам де Парі». Обробка М. Присухіна твору Р. Коччанте «Бель» прозвучала завдяки майстерності фортепіанного дуету Олени Лебідь і Вікторії Новацької.
А який же звітний концерт музичної школи без виступу народного аматорського вокального ансамблю «Елегія» (керівник Галина Пономаренко)? Український романс А. Кос.-Анатольського на слова І. Франка «Ой ти, дівчино, з горіха зерня» (солістка Надія Михалець) солодким нектаром лився в душі присутніх, пробуджуючи й тугу, й любов, і жагу до життя, бо в пісні тій злились слова і почуття.
А на завершення свого виступу педагогічний колектив у складі народного аматорського оркестру народних інструментів, під керівництвом директора школи Дмитра Августовського, презентував зі сцени два нових твори: український романс на слова В. Александрова «Я бачив, як вітер березу зломив» (солістка Надія Михалець) та п’єсу Є. Дербенка «Старий автомобіль». Широка мелодійна лінія романсу, проникливі слова та сріблясто–чисте сопрано солістки Надії Михалець залишили незабутнє враження у пам’яті присутніх. А мелодія інструментального твору, виконаного яскраво й легко, додала кожному слухачеві ще декілька краплин задоволення до тої маси гарних вражень, що зібрались за майже 2 години концерту.
Дружніми оплесками закінчився звіт Сарненської дитячої музичної школи. А потім стихли інструменти й опустилася завіса. Всі розійшлися. Та музика не зникла. Бо вона скрізь. Вона в кожному з нас. Лиш прислухайся…
Я ловлю кожен звук, кожен подих.
Це мов казка, мов вічна весна.
Я бажаю, щоб музика дивна
В кожнім серці довіку жила.
Наталія КРУШЕЛЬНИЦЬКА.

Новини: 

Схожі матеріали

Історико-краєзнавчий нарис «Тинне над Случем», присвячений історії та сучасності села Тинне, побачив світ днями у сарненському приватному видавництві...
Почуєш чарівну пісню - і хвилювання стримувати немає сил. Ціла гама піднесених почуттів хвилею накриє душу, забувається дріб'язкове, буденне, летиш...
Життя прожить - не поле перейти, Пізнаєш в нім і радості й тривоги. Та з'єднують життя сердець мости І дружби вірної невидимі дороги. Під...
Вагомими здобутками зустрічають своє професійне свято працівники галузі культури краю. За підсумками минулого року, згідно з рейтинговими оцінками...
24 учасники зразкового аматорського хореографічного гурту "Журавка" міського будинку культури "Залізничник" нещодавно повернулися з ІІ Міжнародного...