Опубліковано Петро Катеринич
на освітянській ниві за плечима Надії Гомонець
Саме так можна коротко схарактеризувати педагогічну діяльність учителя математики Надії ГОМОНЕЦЬ. Тим, хто вперше її побачить, вона обов’язково видасться строгою, впевненою жінкою, з елегантними окулярами та вельми гречною поведінкою. На уроках не любить говорити зайвого — усе завжди доступно і по суті. У Любиковицькій ЗОШ її називають королевою математики. За 30 років педагогічної діяльності Надія Михайлівна переконала не одне покоління випускників у тому, що це насправді так.
…Уся у формулах і довідниках, з лінійкою в руках та енергійним запалом в очах - такою постає перед нами Надія Гомонець, коли заходиш до класу. Педагог переконана: чим впевненішим у своїх силах здаватиметься вчитель, тим краще учні засвоюватимуть знання. За довгі роки роботи з дітьми випрацювала власні методики інтенсивної практики з вихованцями, котрі не встигають опанувати навчальний процес чи пропустили певну кількість занять, маючи на те поважну причину. Для усіх, хто потребує, знаходить вільний час: радить, допомагає, підтримує. У Любиковицькій школі серед математиків Надія Михайлівна найавторитетніша. Тому, коли молодші колеги мають якісь запитання, одразу ж звертаються до неї.
Своїх учнів Надія Гомонець вчить по-особливому: пам’ятає можливості й успіхи кожного і, виходячи з напрацювань, котрі були на попередніх етапах, підбирає індивідуальний підхід. Рівень знань як з алгебри, так і з геометрії в школярів високий. Це неважко пояснити. Особливістю практичних занять педагога є постійне залучення учнів до самостійної роботи. Вчитель разом із ними обговорює ідеї та алгоритми розвязування задач, у старших класах значну увагу приділяє побудові малюнків до стереометричних задач, при цьому розвиваючи просторові уявлення.
Клас математики завжди затишний. Згори над дошкою висять таблиці з необхідними формулами, позаду - шафка з геометричними фігурами. Їх учні Надії Гомонець роблять власноруч: вимірюють і конструюють. Кожна з таких фігурок підписана, тож одразу стає зрозумілим, хто і в якому році її виготовив. Такий-от своєрідний архів.
На уроках Надія Михайлівна використовує сучасні форми і методи навчання: робота в групах, у парах, мозковий штурм, мікрофон, незакінчене речення тощо. Вміло організовує роботу з обдарованими учнями. Її вихованці – призери районних олімпіад з математики й учасники обласних, переможці Міжнародного конкурсу «Кенгуру». Випускники школи мають високі результати з математики у ЗНО, що свідчить про вимогливість і досвідченість педагога.
Попри впевнений погляд і загальне враження строгої та прискіпливої, Надія Гомонець у першу чергу мати і дружина. Разом із чоловіком виховали трьох синів. Поступок своїм дітям не давала, тому були молодцями з усіх предметів. І не тому, що мати учитель, а тому, що ще з дитинства стимулювала їх досягати якомога кращих результатів. Тож недивно, що і Ігор, і Сергій, і Віктор з медалями закінчили середні навчальні заклади та вступили до престижних університетів. Зараз старші вже мають хорошу роботу.
Багато в Надії Гомонець заслуг і на трудовій ниві, які відзначені грамотами райдержадміністрації та відділу освіти, дипломами райкому галузевої профспілки. Але головне не те, скільки нагород, а наскільки вони заслужені. Для всіх, хто знає Надію Гомонець, не секрет — будь-яку відзнаку заслужила сповна. У першу чергу — невтомною працею з учнями та їх батьками, адже доводилося бути і класним керівником.
…Днями педагог відзначає день народження. Усі колеги та вихованці зичать Надії Гомонець здоров’я, сімейного благополуччя та життєвих гараздів. Але, попри все, головне для педагога - мати порядних учнів, котрі ставлять перед собою високу мету здобувати знання, і якими в майбутньому буде пишатися.