Back to top

У Сарнах – новий голова райдержадміністрації

Автор фото Василь Сосюк.

Про це повідомив, відкриваючи засідання президії районної ради, що відбулось минулої п’ятниці, голова районної ради Микола Драганчук. Зачитав відповідний указ в.о. Президента України Олександра Турчинова про призначення на цю посаду Сергія Євтушка, Сарненського міського голову.

- Офіційне представлення, наголосив Микола Миколайович, - відбудеться дещо пізніше, адже в район не змогли з поважних причин приїхати керівники області. Та час не терпить, ситуація вимагає, щоб Сергій Миколайович уже сьогодні приступив до виконання своїх безпосередніх обов’язків. Хочу побажати, щоб він і надалі продовжував ті кращі традиції, які є в нашому районі. Знаємо його, як молодого, енергійного керівника, який зумів разом зі своєю командою в міській раді плідно працювати. Впевнений, що завдання, намітки, які планував зробити в місті, працівники міської ради успішно виконають, адже в міського голови було дуже багато амбітних планів щодо подальшого благоустрою райцентру. А на посаді голови РДА матиме ще більшу можливість допомогти місту в їх реалізації. Сподіваємось також, що Сарненський район і надалі буде одним із кращих в області.
Привітав колегу і депутат районної ради Микола Костецький, зазначивши, що це дуже відповідальна робота.

Обійти закон не вдасться
На розгляд президії винесли дев’ять питань, та попрацювати її членам і запрошеним, серед яких були очільники сільських, селищних рад, керівники правоохоронних органів, представники громадськості, довелося чимало. Адже всі питання стосувалися важливих сфер життєдіяльності району.
Найперше прийняли рішення про припинення дії мораторію на проведення перевірок суб’єктів підприємницької діяльності. Голова райради Микола Драганчук зазначив, що мораторій ввели свого часу для того, щоб захистити підприємців, які підтримували майданівців, від тиску з боку контролюючих органів. Зараз такої потреби немає, тож і вирішили скасувати його, адже тому, хто чесно працює, не варто боятися перевірок, наголосив Микола Драганчук.
Визнали таким, що втратило чинність, і рішення президії районної ради про впорядкування продажу алкогольних напоїв на території району, з яким ознайомив начальник відділу з питань юридичного забезпечення роботи ради та комунальної власності виконавчого апарату районної ради Григорій Томілович.
Голова постійної комісії з правових питань, місцевого самоврядування, депутатської діяльності та етики, регламенту районної ради Павло Гольонко доповів про те, як виконуються рішення президії районної ради про боротьбу зі злочинністю, охорони громадського порядку та заходи щодо їх зміцнення на території району. Громадські утворення, що діють нині на Сарненщині, сказав Павло Олександрович, а це – «Народна варта», «Поліська Січ», «Самооборона», дійшли спільного рішення, аби в найближчі терміни зареєструвати «Народну варту». Начальник РВ УМВС України в Рівненській області Павло Шкодич запевнив, що є тісна співпраця з патріотично налаштованими громадянами, які дуже допомагають правоохоронцям у забезпеченні правопорядку в районі. Та час становлення пройшов, зауважив Павло Шкодич, тож усі формування повинні діяти виключно в межах закону, а на чергування виходити тільки разом з правоохоронцями. Адже громадські помічники міліції не наділені певними повноваженнями й самостійно не мають права проводити рейди, перевірки, затримання порушників, тощо. Крім того, громадяни й надалі самоорганізовуються, аби не допустити правопорушень на територіях, де працюють чи живуть. Як, наприклад, зробили у ВПУ-22. Керівник райвідділу міліції попросив і сільських, селищних голів створити рейдові групи, куди ввійдуть громадяни, які користуються повагою серед місцевого населення та фізично підготовлені. Разом із дільничними інспекторами вони чергуватимуть у вихідні під час усіх розважальних заходів, особливо на дискотеках у вечірній час.
Павло Шкодич наголосив, що крім того, що збільшили чисельність спільних патрулів, залучають також активних громадських діячів, представників духовенства, політичних партій та об'єднань громадян до проведення широкої роз'яснювальної роботи стосовно правового статусу органів влади, необхідності дотримання правопорядку та співпраці в питаннях охорони громадського порядку та безпеки громадян. Зазначив, що до чергової частини Сарненського РВ УМВС України в Рівненській області надійшли й зареєстровані 1371 заява та повідомлення про кримінальні правопорушення й інші події проти 996 за аналогічний період минулого року, тобто майже на 38% більше, що свідчить як і про зростання довіри населення до міліції, так і про відсутність фактів укриття повідомлень від реєстрації з боку правоохоронців. Все ж цьогоріч на Сарненщині вже скоєно 158 кримінальних правопорушень, а це – крадіжки, шахрайство, незаконне заволодіння автотранспортом. Більшість з них розкрили. Ведуть боротьбу й з незаконними операціями з металобрухтом, самогоноварінням і нелегальним видобутком бурштину. Саме на цьому найбільше акцентували увагу члени президії. Так, припинили незаконну діяльність сарненця, який організував пункт прийому, схову та збуту металобрухту, не маючи на це законних підстав. Виявили також факт незаконної організації грального бізнесу.
Павло Шкодич зазначив, що цьогоріч дільничні інспектори міліції виявили також 51 факт самогоноваріння проти 46 за аналогічний період минулого року. Найбільше це ганебне явище процвітає в м. Сарни (25), смт. Клесів (4), селах Гранітне (3), Карпилівка (3), Немовичі (2), В. Вербче (2) та Люхча (2). У боротьбі з цим лихом необхідно об’єднати зусилля очільників громад і дільничних інспекторів, разом виявляти їх і притягувати до відповідальності, варто запрошувати самогонників на сходи сіл, сесії рад, тобто проводити профілактичну роботу, наголосив Павло Шкодич.
А ще зауважив, що покращилась робота з протидії злочинам, пов'язаних з незаконним видобутком бурштину-сирцю. За станом на 1 квітня ц.р., внесено до ЄРДР за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 240 КК України, 19 кримінальних правопорушень, направлено до суду 13 кримінальних проваджень. Правоохоронці виявили та вилучили 15 мотопомп заводського та кустарного виробництва,
автомобіль «УАЗ», майже 1200 метрів пожежних рукавів різних діаметрів та до 1300 г бурштину-сирцю.
Нагадав головний міліціонер і про те, що місячник здачі зброї продовжено. І вже за перші дні квітня громадяни здали 2 її одиниці. Також зауважив, що в статті «Проблеми виборців і турботи районних депутатів» («СН» від 1 квітня ц.р.) допущена неточність. «Автор помилково, посилаючись на мої слова, вказала, що відповідно до чинного законодавства особи можуть носити зброю і навіть декілька її одиниць при наявності дозволів. Хочу спростувати це, й наголошую, що особи мають право зберігати декілька одиниць зброї, а не носити всю відразу. Це можна робити лише за певних умов, визначених законодавством», - акцентував Павло Шкодич. Щодо незаконних валютних операцій, Павло Олексійович запропонував відкрити на ринку пункт обміну валюти, щоб громадяни мали можливість обміняти кошти законним шляхом.
Заступника прокурора Павла Шкоду Руслан Серпенінов, член президії районної ради, попросив від імені громадськості міста відповісти на запитання, як проводиться розгляд звернення президії щодо діяльності заводу металевих виробів, з часу подання якого минув майже місяць. Павло Васильович повідомив, що прокуратура надіслала відповідні запити в ті контролюючі органи, в компетенції яких перевірити законність діяльності ЗМВ, але відповіді поки що не отримали. А лише зібравши всі необхідні документи, прокуратура зробить висновок щодо подальшої долі підприємства. Та підходити до цього питання треба виважено, зазначив працівник прокуратури.
Головний лікар райсанепідемстанції Олександр Войнелович на гостру критику депутата та члена президії райради Миколи Костецького щодо якості проведених перевірок, що стосувались шкідливих викидів і наявності фільтрів на заводі, запевнив, «що на підприємстві є всі необхідні фільтри, там працюють відповідальні люди, які також не хочуть, щоб сарненці жили в поганих екологічних умовах. Тому звинувачення в бік контролюючих органів – несправедливі. Всі перевірки, що проводить санстанція, як і екологічні служби, порушень не виявляли… Результати ж лабораторних досліджень за останні два роки, що підтверджують це, надали в прокуратуру та районну раду». Проте така відповідь Миколу Костецького не задовольнила і суперечка розгорілась досить гостро. Свою думку з цього приводу висловив і Сергій Євтушок. «Робочі місця й інвестиції це добре, - сказав він. - Але якщо вони даються ціною здоров’я мешканців міста, це – порушення законодавства, тому й мови не може бути про такі інвестиції. Хотів би звернутись до представника прокуратури з проханням надати правову оцінку процесам вводу в експлуатацію цього шкідливого підприємства, свідком яких був. Мало воно 1 ступінь небезпеки, яку чомусь зняли, зменшили й межі санітарної зони. Отримали також офіційного листа дільниці водопостачання, де чітко встановлено, що в санітарній зоні не може бути розміщений об’єкт такої шкідливості. Хотів би, аби прокуратура перевірила, як видавали всі документи й дозволи. Крім того, не отримали й від громади погодження на це виробництво, адже тоді провели громадські слухання з порушенням законодавства. А в робочому проекті взагалі не зазначено, що поруч розміщена дільниця водопостачання, водою якої користуються дві третини мешканців міста». Як запевнив заступник прокурора району, щойно отримають відповіді від контролюючих служб, проведуть відповідні перевірки, з результатами яких ознайомлять громадськість міста.

Про дороги, сміття та благоустрій…
Про те, як навести лад у кожному селі, селищі, місті, дбають найбільше перед великодніми святами. Адже після зими сміття особливо багато як у населених пунктах, так і обабіч доріг. Як його прибрати, й думали на засіданні президії. Запросили й начальника філії «Сарненська ДЕД» ДП «Рівненський облавтодор» Олександра Якимчука, фахівці якої обслуговують дороги державного значення. Він зауважив, що понад 300 кілометрів доріг прибирають 10 працівників, які роблять це 3 дні на тиждень. Зауважив, що в багатьох населених пунктах узбіччя дуже засмічені, тож така мала кількість робітників не зможе їх привести в належний стан. Тому до цієї роботи, впевнений керівник, мають підключитися й сільські та селищні ради. Які могли б зібрати сміття в мішки, яке потім заберуть шляховики. Є проблеми й з виплатою зарплати, а на належне фінансування годі й чекати. До того ж, необхідно проводити ще й ямковий ремонт доріг…
Говорили й про зрізання аварійних дерев, після якого залишилось неприбране гілля, про роботу адміністративних комісій, які мають виявляти тих, хто викидає сміття в неналежному місці. Зауважували й на тому, як привести в належний стан сміттєзвалища й інші проблеми, що постають перед органами місцевого самоврядування в благоустрої територій. Адже в більшості з них немає відповідної техніки, бракує й коштів… І з того, яка точилася дискусія, було зрозуміло, що знайти шляхи вирішення наболілого скоро навряд чи вдасться, адже стихійні сміттєзвалища виникають, як гриби після дощу. Як виявляти й наказувати недобросовісних господарів, які, прибираючи свої обійстя, викидають сміття в лісосмуги, на береги річок? А варто пам’ятати, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять… Коростський сільський голова Олександр Климець запропонував збирати непотріб й відправляти його на переробку. Для цього потрібно встановити ящики окремо для скла, пластику й т.д. Досвід у цьому вже є, коли зібрали й здали склобій, отримавши за це ще й певні кошти.
Після обговорення й дискусії прийняли рішення про передачу на баланс КЗ «Сарненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» районної ради приміщення Чудельської ЗОШ І-ІІІ ст., яке вже досить довгий час стоїть пусткою. Планують зробити тут капітальний ремонт, на який за попередніми підрахунками, зауважила заступник голови РДА Тетяна Сухарева, необхідно 1 млн. грн., й відкрити лікарську амбулаторію, що обслуговуватиме й сусідні населені пункти.
Щодо звернення Романа Захарчука про утворення люстраційного комітету на Сарненщині, члени президії зауважили, що повернуться до цього питання після прийняття Верховною Радою України закону про люстрацію. А Тетяна Сухарева звернулась до суб’єктів господарювання всіх форм власності, що розташовані на території району, трудових колективів, громадськості, щодо дотримання законодавства про працю. Адже в районі гостро постала проблема легалізації виплати заробітної плати й зайнятості населення. Обговорили й звернення до вищого керівництва держави щодо окупації Російською Федерацією частини території України, з яким ознайомив присутніх депутат районної ради Володимир Банацький, внесли поправки в текст.
У «Різному» розглянули звернення до президії, що стосувались різних питань життєдіяльності громади. Директор ВАТ «Сарненський хлібозавод» Олександр Ярмолка дав роз’яснення щодо співпраці із «Сбербанком» Росії, на якій під час засідання сесії районної ради акцентував увагу депутат райради Микола Костецький. Сарненський хлібозавод є одним із основних платників податків району. Фінансовим партнером підприємства, повідомив керівник, крім двох українських дійсно є російський банк. Співпрацю з ним розпочали ще в грудні минулого року, коли ніхто не міг передбачити події, що призвели до анексії Росією Криму й подальшу агресію з її боку. Підприємство для того, щоб провести модернізацію виробництва, аби працювати ефективно, прибутково, отримало кредитні ресурси від «Сбербанка» Росії. І це лише тому, що всі інші фінансові установи відмовили в наданні кредиту. Олександр Ярмолка запевнив, що крім зобов’язань з кредитування, жодних інших операцій у цьому банку не проводять, як і те, що не є одним із власників ТМ «Рум’янець», куди входить і хлібозавод, російський громадянин.

Новини: 

Схожі матеріали

Є люди, які залишають після себе рясні дороги життя, пломеніючу зірку в небі та добре ім'я. До цієї когорти творців належить шановний у нашім краї та...

До міської ради звернулись понад 800 громадян на виділення земельних ділянок для індивідуальної забудови. Потік заяв не припиняється, незважаючи на...

У січні ц.р. було опубліковано Указ Президента України «Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». Тож у...
Шановні священнослужителі та вірні церков України! Брати і сестри! Дозвольте засвідчити вам щиру вдячність за ваші молитви стосовно миру та...
Номінальна середньомісячна заробітна плата в лютому ц.р. становила на одного штатного працівника 1224 грн., що у 2,4 раза перевищує мінімальну (515...