Back to top

«Пролісок-2» знайшов своїх читачів

У літературній царині нашого краю нещодавно з’явився неабиякий привід, аби порадіти за ще одну хорошу подію, що, ніби перший весняний сонячний промінчик, тепло доторкнулась до сердець шанувальників творчості.

У сарненському видавництві «СловоСвіт» приватного підприємця Георгія Александровича розцвів літературний альманах «Пролісок-2». Це друге за числом видання продовжує добру традицію в популяризації нових творів талановитих поетів і прозаїків краю. Як зазначив видавець у передмові альманаху: «Тут зустрінете твори і вже маститих, визнаних авторів, і тих, хто тільки починає творити чарівні мелодії слова, робить перші кроки до свого літературного олімпу».
Видання поділяється на два умовних розділи. У першому авторське слово захоплюється світом, природою, коханням, любов’ю до Батьківщини, прагне до вічної істини, правди життя та окрилює одвічну красу в усьому. У другій - «Розмаю поетичного рядки натхненні» здебільшого початківці намагаються знайти себе в індивідуальних образах, узагальненнях, міркуваннях та особистому світосприйнятті літературного середовища.
В альманасі вміщені твори 65 літераторів, які безпосередньо проживають на теренах Сарненщини, або є вихідцями з неї. Досить добру надію подають початківці: Ірина Турик, Олександра Михайлова, Юлія Фурсік… Є ті, хто працює над словом вже декілька десятків літ: Ліна Барабаш, Володимир Ващик, Едуард Кардаш, Лідія Кміть, Юрій Комар, Олена Левшунова, Юрій Музиченко, Петро Сидоришин… До когорти досвідчених літераторів можна сміливо віднести Раїсу Бричкову, Лідію Гольонко, Ганну Дячок, Петра Катеринича, Михайла Кику, Тетяну Корнійчук, Володимира Пінчука, Надію Свищевську, Володимира Тушича, Зою Федорчук, Вячеслава Хрикіна, Віру Шашук та інших, імена яких систематично впродовж багатьох літ виблискують неповторним талантом на сторінках різних газет і журналів.
Видання має 114 сторінок та оформлене вже відомими роботами митців різьблення та малярства. Редактором «Проліска-2» є знаний в області та Україні письменник, журналіст, краєзнавець – Євген Цимбалюк, завдяки якому в літературний світ вийшло декілька десятків книг сіячів слова Рівненщини.
Як повідав у розмові Георгій Александрович, спочатку в нього був задум видати літературно-мистецький альманах, у якому широко представили б не тільки літераторів, а й художників і композиторів. Не лише ті земляки, хто нині проживає в районі, а й за його межами, й кого вже немає серед нас, щоб у такий спосіб увічнити пам'ять про яскравих особистостей. Однак через неякісні отримані фотознімки картин і виробів з деревини, фотокопій нотних знаків музичних творів, довелося звузити проект. На жаль, зменшилося коло й авторів поетичних творів. І все ж видавець не втрачає надії в майбутньому здійснити задумане.
Ще одна не досить радісна новина спіткала авторський колектив - обвальне знецінення гривні, різке подорожчання вартості паперу, інших поліграфічних матеріалів і послуг. Тому «Пролісок-2» вийшов накладом лише в 200 примірників. Щоправда всі друкарські форми книги законсервували, сподіваючись незабаром отримати грошову допомогу від спонсорів і благодійників, небайдужих людей краю. Це дозволить видати додатковий тираж книги, краще популяризувати творчість талановитих літераторів району, повноцінно забезпечити всі бібліотеки достатньою кількістю примірників для вивчення доробку місцевих поетів у школах. І, звичайно ж, і надалі розвивати видавничу справу в районі й за позабюджетні кошти.
Та попри це, літературний альманах «Пролісок-2» зміг знайти свого читача відповідно до районної програми підтримки та розвитку книговидавничої справи. Видання розраховане на вчителів, учнів і студентів, усіх пошановувачів поезії, пісенної творчості, світу прекрасного. Тож незабаром шанувальники художнього слова матимуть додаткові приводи для роздумів, осмислення життя, краще зрозуміють творчу манеру поетів, їх кредо й улюблену тематику виступів. Презентація мистецької новинки відбудеться в районному Будинку культури 19 березня 0 12.00.
Василь ТИТЕЧКО.

Новини: 

Схожі матеріали

24 учасники зразкового аматорського хореографічного гурту "Журавка" міського будинку культури "Залізничник" нещодавно повернулися з ІІ Міжнародного...
Він виріс за кулісами сцени, нині щорічно дарує землякам чудову музику, віртуозно граючи на фортепіано, вчиться у Львівській академії імені М....
Вісімнадцять днів 28 науковців, серед яких працівники вищих навчальних закладів, музеїв різних міст України, працювали в нашому та Дубровицькому...
Ой глянь, мати, Да на мій посад – Всі дівоньки й у косах сидять! А на мою косу Да й роса впала, Щоб я її да й розчесала!.. Золотокоса осінь...
У міському Будинку культури «Залізничник» відбулась традиційна конкурсна програма «Дівчинка Калинка - міста Сарни талісман», в якій взяли участь п’...