Back to top

Зорепадом летять роки…

PA011509.jpg

Цікаво школярам на уроках вчителя образотворчого мистецтва Людмили РОМАШКО.
Фото Василя Сосюка.

Вчительська доля… Сонячна та щаслива, нелегка й благородна. У роздумах про неї переповнюються серця спогадами та щемом, відчуттям прекрасного та високого покликання. Хоч той осінній день не був сонячним, але промінилися обличчя освітян від гарного настрою та щирих усмішок: їх найперша в місті школа відзначає 75-річчя.

У районному Будинку культури, де відбуваються урочистості, ніде яблуку впасти. Присутніх запрошують переглянути виставку матеріалів про досягнення колективу. Він об’єднав майстрів педагогічної праці з багаторічним досвідом, творчими задумами та цікавими ідеями. У навчальному закладі працює видавничий центр, де друкують методичні посібники, збірки творів юних авторів - членів літературної студії «Джерельце». А дивлячись на роботи умільців, ніби поринаєш у чарівний світ фантазії - витвори з бісеру, наче казкові. Цьому навчає дітей чудова майстриня - вчителька праці Олена Острожна. Милують око й художні витвори викладача образотворчого мистецтва Людмили Ромашко, експонати різьби по дереву школярів, зроблені під наставництвом Анатолія Аврамишина.
Розпочинається святкове дійство й на слайді висвітлюється польська гімназія 30-х років. Ведучі зі сцени розповідають історію створення закладу, згадують людей, які тут навчалися та працювали. Настоятель римо-католицької церкви Преображення Господнього отець Владислав поздоровляє педколектив колегіуму та передає вітання від Посольства Польщі у Львові, а також випускників, які проживають у сусідній державі. Вчителька Ірина Ковтун зі своїми вихованцями підготувала привітання польською мовою. Згадують 1948 рік, перший повоєнний випуск десятикласників. А наступної осені у 8-10 класи прийшли учні з Люхчі, Доротич, Немович, Любикович, Стрільська, Білятич, Яринівки, Ремчиць, Гути-Перейми, Тутович, Цепцевич, Зносич, Тинного, Дубровиці. Школа стала освітянським центром всього району.
На сцену запрошують почесних гостей. Високу оцінку роботі педагогічного колективу закладу дав голова РДА Петро Рухер. З вітальними словами виступив секретар міської ради Василь Стельмах. З теплотою та вдячністю поділився своїми спогадами й думками проректор Рівненського обласного інституту післядипломної освіти вчителів В’ячеслав Демченко. Тут працювали його батьки та рідні. Зі щирими привітаннями звернулися заступник начальника управ-ління освіти й науки ОДА Олег Пекарський, а також представники піклувальної ради Микола Назаров і Богдан Біжик.
Вітання, вітання, вітання… А в залі линуть голоси ведучих: 50-ті роки минулого століття - двічі заклад брав участь у Всесоюзній сільськогосподарській виставці в Москві, а в 1964-у йому присвоєно ім’я Тараса Шевченка. На слайді висвітлюється погруддя генія, створеного відомим скульптором України, нашою землячкою Теодозією Бриж. Звучить пісня про Кобзаря, а зал зустрічає оплесками мудрого та до-свідченого директора НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка Ніну Тіткову. Краса й талант, працьовитість і натхнення, наполегливий творчий пошук гармонійно поєдналися в її особистості.
Линуть слова подяки найстаршим і наймудрішим педагогам, праця яких відзначена високими нагородами. Це Софія Григорівна Куколович, кавалер ордена Леніна, за-служені вчителі України Валентина Корніївна Шатова та Катерина Петрівна Авраменко, Віра Романівна Галат - перший у районі викладач народознавства, Микола Миколайович Ковальов - відмінник освіти України, лауреат обласного конкурсу «Учитель року», а також відмінники освіти України Таїсія Олександрівна Кузьмич, Павло Іванович Дубатовка, Варвара Василівна Кібиш, Валентина Іванівна Соколова, Любов Йосипівна Артюшок.
На сцені в дитячих руках спалахують свічки-вогники, як пам’ять про педагогів, які пішли з життя. Далі вшановують учителів різних кафедр, розповідають про їх досягнення. Голова районної ради профспілки працівників освіти Раїса Болкуневич щиро подякувала тим, хто працював і працює у навчальному закладі, а серед них - колишньому директору Сергію Івчуку та нинішньому Ніні Тітковій. Були вітання начальника відділу освіти РДА Людмили Макриці, освітян із Володимирецької та Кузнецовської гімназій, які вивчають передовий педагогічний досвід у колегіумі м. Сарни. Виступили також Тамара Колоїз, Тамара Шепель, керівники Сарненських ліцею «Лідер» і місцевої гімназії, а також підприємець, депутат міської ради Ніна Ткаленко.
Вчительська доля… Це про неї співали в той день вихованці колегіуму. В їх виконанні прозвучали пісні Віктора Торчика на слова Тетяни Корнійчук, Валентини Петренко. Сьогодні НВК «Школа-колегіум» - це творча лабораторія вчителів і учнів. Скільки семінарів і відкритих виховних заходів проходить на базі навчального закладу! Відрадно, що поруч з досвід-ченими педагогами гордяться своїми відчутними результатами праці молоді колеги. Так, школа-колегіум стала переможцем в обласному конкурсі «Кращий навчальний заклад», здобула першість у районі за кількістю призових місць в обласних олімпіадах і МАН. На її базі успішно діє обласна лабораторія з профільного навчання, 77% випускників вступили до престижних вузів України, відкритий ресурсний центр для викладачів англі-йської мови. А ще серед здобутків - перше місце в конкурсах районних санпостів, друге - серед дружин юних пожежників області, такий же успіх серед екскурсоводів-краєзнавців Сарненщини, другі місця в обласних конкурсах «Театр-дітям», «Податки очима дітей» тощо.
Не секрет, що за перемогами стоїть щоденна наполеглива систематична праця вчителів та учнів. Тож нехай вони будуть прикрашені святковим настроєм нових успішних здобутків у конкурсах, олімпіадах, змаганнях. Так тримати, найперша школо, найкращий заклад - Сарненський НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка!

Надія СВИЩЕВСЬКА.

Новини: 

Схожі матеріали

Держава, яка хоче мати краще майбутнє, повинна дбати про фізичний гарт громадян. І наша спортивна школа успішно виконує цю місію вже півтора...
16 років - найбільше серед колег в історії часопису – керував колективом Сарненської районної газети Іван Андрійович Кузьменко. Завтра, 26 вересня,...
Чи є на світі десь така людина, Що не зайшла за все своє життя До храму книг, що вік стоїть нетлінно І не зруйнується від повеней буття?...
прожили Єва й Пилип Жуки з Чудля Задушевна музика котиться полем аж за село. Гості віншують старожилів зі славною подією - золотим весіллям. Сват...
Днями Любиковицька ЗОШ І-ІІІ ст. відзначила тридцятирічний ювілей. Хто б міг подумати, що час так швидко промайне й усі знайомі та друзі зберуться...