Back to top

«Швидка допомога» для опалювального сезону

Обравши секретаря в особі Зенона Гадевича, депутати затвердили порядок і регламент роботи ХІХ позачергової сесії міської ради, основна причина скликання якої – вжиття термінових заходів стосовно початку опалювального сезону. Перш ніж приступили до розгляду першого питання – а стосувалось воно надання дозволу на отримання кредиту під заставу комунального майна для проплати заборгованості за спожитий газ КП «Сарнитеплосервіс» - слова попросив Сергій Євтушок. Керівник фракції БЮТ у міськраді заявив, що питання всебічно розглянули, позитивне його вирішення схвалив голова ра-йонної ради Микола Добриднік і закликав присутніх проголосувати за надання дозволу, на що депутати одностайно пристали. Суть проблеми полягає в тому, що підприємство «Сарнитеплосервіс», якому споживачі тепла заборгували майже півмільйона, клопоче про отримання кредиту, пропонуючи під заставу об’єкти комунальної власності: котельні на вул. Куликова, Київській, Ковельській, їх обладнання та залишки матеріальних цінностей на складах. Обранці міськради дали «добро» на отримання банківського кредиту в сумі один мільйон гривень і звільнення КП «Сарнитеплосервіс» від сплати державного мита за його оформлення. Ось так з вини неплатників підприємство залазить у борги, а в сотнях квартир півмісяця немає тепла.
Варто наголосити, що депутати плідно та ретельно попрацювали на засіданнях постійних комісій, отож робота сесії була ефективною та злагодженою: одноголосно затвердили внесення змін до міських бюджету і програм на цей рік. Обумовлені вони були тим, що депутати райради зголосилися надати субвенцію з районного бюджету в сумі 200 тис. грн. на виконання розпорядження голови РДА «Про початок опалювального сезону», і перерозподілом коштів у межах кошторисних призначень. Депутати міськради підтримали звернення міськвиконкому зменшити видатки на 198,6 тис. грн. У сумі це дало 398,6 тис. грн., які й направили на погашення боргу за спожитий природний газ КП «Сарнитеплосервіс». Що стосується переліку цільових програм з пріоритетних напрямків розвитку міста на 2008 рік, то його вирішили доповнити Програмою розвитку житлово-комунального господарства, мета якої – забезпечити надійність роботи КП «Сарнитеплосервіс» задля комфортності проживання громадян.
Дбаючи про інтереси територіальної громади, безаварійну роботу на території міської ради газопроводів і споруд, що забезпечують життєдіяльність райцентру, депутати одностайно вирішили передати безкоштовно в постійне користування й обслуговування управлінню з експлуатації газового господарства ВАТ «Рівнегаз» ті з них, що були побудовані за бюджетні кошти, балансовою вартістю 1274946 грн.
Навколо утворення та визначення кількісного складу виконавчого комітету розгорілися словесні баталії. Сергій Євтушок зажадав озвучення позиції фракції БЮТ, яку висловив з трибуни Петро Горкуненко, котрий, зокрема, наголосив, що виконком – колегіальний орган, що представляє виконавчу владу. Ратуючи за принцип паритету демократії, позаяк шість його членів – працівники міської ради, висловився за склад у кількості 13 осіб.
Міський голова констатував, що виконком займається практичною діяльністю, отож намагалися представити всі сфери й запропонував кандидатури начальника загального відділу міськради Тамари Палієнко, художнього керівника МБК «Залізничник» Марії Біжнюк, заступника начальника райвідділу міліції Василя Тихонця, голову молодіжної ради при міськвиконкомі Юрія Прозапаса замість тих членів, які вибули.

Сергій Єтушок парирував, що фракція незадоволена роботою виконкому, питання, на його думку, не підготовлене як треба, і висловився за перенесення його розгляду на наступну сесію. Натомість регіонал Валентин Цупріян, посилаючись на Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», пояснив, що пропонувати кандидатури – прерогатива голови й закликав рухатися в правовому колі. Крапку в дебатах поставив Віктор Кузьмич, який це підтримав, попросив відкинути політиканство й займатися господарською діяльністю. Відтак 16 голосами підтримали рішення розглянути претендентів персонально. Симпатії депутатів розділились так: за Василя Тихонця проголосували 18, Тамару Палієнко – 20, по 21 голосу набрали Марія Біжнюк і Юрій Прозапас.
Головний спеціаліст виконкому із земельних питань Євген Пронів поінформував про продаж, надання в оренду та власність земельних ділянок, передачу їх під індивідуальне будівництво. До слова, жодної нової ділянки під забудову не виділили, мову вели про технічне оформлення наданих раніше.
У «Різному» Сергій Євтушок повідомив про звернення громадян щодо доцільності опублікування в ЗМІ графіку руху маршрутних таксі, а Олександр Войнелович звернув увагу, що вуличне освітлення треба вмикати раніше, враховуючи перехід на зимовий час.

Схожі матеріали

Вивезення побутових відходів у місті було основним серед п’яти питань, розглянутих на черговому засіданні міськвиконкому. Збирання та вивезення...
Члени виконавчого комітету міської ради, які зібрались на чергове засідання минулої середи, обговорили хід і результати виконання міського бюджету за...
На розгляд останньої цьогоріч ХХ сесії міської ради винесли низку важливих для життєдіяльності громади питань. У роботі взяли участь 23 депутати із...
Обравши секретаря ХХІІ позачергової сесії міської ради в особі Сергія Євтушка, депутати приступили до розгляду питань, вирішивши, що в лічильній...
Плідно попрацювали депутати міської ради на черговій ХХVІІІ сесії. Того ж дня всі винесені питання порядку денного, а їх було шість, обговорили на...