Back to top

Депутат за все у відповіді

На розгляд останньої цьогоріч ХХ сесії міської ради винесли низку важливих для життєдіяльності громади питань. У роботі взяли участь 23 депутати із 30 обраних. Почали засідання із внесення змін у порядок денний.

Так, запропонували розглянути ще три питання: про створення комунального підприємства «Житлосервіс», про продаж приміщення КП «Трудівник» у м. Сарни по вул. Бєлгородській, 5/1 Олександрові Бежнюку та проект рішення, яке підготував керівник фракції БЮТ Сергій Євтушок, про скасування рішення виконавчого комітету міськради № 641 про погодження вартості проїзду по місту пасажирським автотранспортом. Після обговорення обранці громади порядок денний затвердили.
Як зазвичай, міський голова Леонтій Ніколайчук ознайомив із депутатськими запитами. Надійшли вони, зокрема, від Раїси Тишкевич. Один стосувався відновлення вуличного освітлення по вулиці Просвіти, яке відключили ще влітку працівники РЕМу, коли проводили реконструкцію електромереж. Обіцяли відремонтувати до 25 жовтня, проте й донині темнота дошкуляє жителям не тільки цієї, а й сусідніх вулиць. Особливо зараз, коли рано темніє. У другому запиті йшлося про звернення громадян з проханням відновити зупинку біля РСТК ТСОУ (ДТСААФ), яка раніше там функціонувала, і відповідно переглянути та затвердити новий графік руху маршруток. Депутат Валентин Цупріян озвучив звернення жильців будинку № 2 по вул. Пирогова, які потерпають від залитих нечистотами підвалів. До вивчення проблеми вони просять залучити й працівників райсанепідемстанції. Крім того, зачитав заяву депутатів районної та міської рад від Партії регіонів, в якій, зокрема, йшлося про недопущення у зв’язку з фінансовою та економічною кризою в державі росту безробіття та зниження заробітної плати сарненців. Заходи щодо цього варто розробити вже зараз усім спільно.
Відтак депутати перейшли до розгляду питань порядку денного. Напередодні їх детально вивчили й обговорили на засіданнях постійних комісій. Тож своїм рішенням внесли зміни до міських бюджету та програм на 2008 рік, затвердили звіт про виконання фінансового плану за 9 місяців ц.р. Потреба у внесенні змін до рішення міської ради «Про міський бюджет на 2008 рік» обумовлена перерозподілом видатків загального фонду міського бюджету в межах їх загального обсягу та надходженням іншої субвенції з районного бюджету, яку направлять на будівництво пам’ятного знака жертвам голодоморів і політичних репресій на території м. Сарни та на забезпечення містобудівною документацією територіальної громади. Крім того, згідно з прийнятим рішенням збільшили обсяг видатків міського бюджету на реалізацію державних і місцевих галузевих програм. Затвердили й порядок фінансування видатків міського бюджету у 2009 році до прийняття рішення «Про міський бюджет на 2009 рік».
Нагальна потреба створити комунальне підприємство «Житлосервіс», яке надаватиме житлово-комунальні послуги з утримання, обслуговування та експлуатації житлового фонду міста, виникла через необхідність підвищення якості надання цих послуг і зменшення скарг квартиронаймачів. Таким чином, КП «Сарненське будинкоуправління», на роботу якого є стільки нарікань, змінить нове підприємство, яке зможе ефективно працювати. На запитання депутата Сергія Євтушка як бути з керівником і колективом будинкоуправління Леонтій Ніколайчук запевнив, що всі подальші дії після прийнятого рішення проходитимуть тільки згідно з чинним законодавством.
Керуючись рішенням № 318 від 18 січня 2007 року «Про перелік майна міської комунальної власності, що підлягає приватизації у 2007 році», статтею 21 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», п. 30 ст. 26, п. 5 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозиції міськвиконкому, за погодженням з постійними комісіями та в інтересах територіальної громади міська рада вирішила продати приміщення КП «Трудівник» у м. Сарни, по вул. Бєлгородській Олександрові Бежнюку.
Одностайно приймали рішення депутати й з інших питань, як-от про внесення змін до Стратегічного плану сталого розвитку м. Сарни до 2020 р., про виконання плану роботи міської ради у 2008 році та затвердження плану роботи на 2009-ий та ін. Дискусія виникла, коли перейшли до розгляду протесту прокуратури Рів-ненської області від 31 травня 2008 року № 07/4-261 на рішення міської ради № 858 від 15.04.2008 р. «Про розгляд листа ТзОВ «Сарненський завод високовольтних опор» № 120 про надання згоди на реконструкцію». Як зазначив Леонтій Ніколайчук, це питання виноситься не вперше, але прийняти рішення не вдалось, а відповідь прокуратурі дати все ж необхідно. Відкладали його й через оскарження в судовому порядку. І от Сарненський районний суд відмовив у задоволенні позовних вимог депутата Сергія Євтушка, залишивши право позивача оскаржити ухвалу в апеляційному суді. Чим він і скористався. Сергій Миколайович повідомив, що заяву в апеляційний адміністративний суд м. Львів уже подали. Закликав колег не підтримувати проект рішення міської ради, аргументуючи й тим, що інвестор не виконує власних обіцянок допомогти місту.
9 із присутніх у залі 23 депутатів поданий проект рішення відхилити протест прокуратури не підтримали. Що ж до розгляду проекту рішення, поданого Сергієм Євтушком, про погодження вартості проїзду по місту пасажирським автотранспортом, то після обговорення, в якому взяли участь депутати Зінаїда Адамчик, Валентин Цупріян, Ніна Шапірко, Олександр Войнелович, Віктор Кузьмич, шалька терезів схилилась усе ж до того, що нині оплата за проїзд у сумі 1,50 грн. найбільш прийнятна. Як зазначив Леонтій Ніколайчук, обґрунтованість тарифу розглядає цінова інспекція і варто дочекатись її висновків. У той же час міський голова зауважив, що його завдання не знищити те хороше, що започатковане в місті, а робити кроки, що сприяють розвитку інфраструктури послуг, у тому числі й перевезення пасажирів. Адже інші міста, що поряд з нашим, не мають такого виду перевезень. Сергій Євтушок, опонуючи прийняте виконкомом рішення, зачитав рекомендації Рівненського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, який пропонує переглянути обґрунтування тарифу на перевезення.
З усією відповідальністю, як завжди, підійшли обранці громади до розгляду листів, заяв і звернень громадян, підприємств, установ і організацій стосовно земельних питань. Депутат Ніна Ткаленко запропонувала, аби приймати виважені рішення, що не суперечать законодавству, а приносили б користь усій громаді, провести відповідні навчання депутатів із залученням юристів і працівників земельного відділу.
І наостанок міський голова привітав усіх із наступаючими новорічно-різдвяними святами, побажав міцного здоров’я, добробуту, плідної співпраці на благо жителів міста.

Схожі матеріали

Вивезення побутових відходів у місті було основним серед п’яти питань, розглянутих на черговому засіданні міськвиконкому. Збирання та вивезення...
Члени виконавчого комітету міської ради, які зібрались на чергове засідання минулої середи, обговорили хід і результати виконання міського бюджету за...
Обравши секретаря в особі Зенона Гадевича, депутати затвердили порядок і регламент роботи ХІХ позачергової сесії міської ради, основна причина...
Обравши секретаря ХХІІ позачергової сесії міської ради в особі Сергія Євтушка, депутати приступили до розгляду питань, вирішивши, що в лічильній...
Плідно попрацювали депутати міської ради на черговій ХХVІІІ сесії. Того ж дня всі винесені питання порядку денного, а їх було шість, обговорили на...