Back to top

Кімнати в гуртожитку можна приватизувати

000025.jpg

Плідно попрацювали депутати міської ради на черговій ХХVІІІ сесії. Того ж дня всі винесені питання порядку денного, а їх було шість, обговорили на спільному засіданні постійних комісій. Про те, що обранці громади не байдужі до її життєдіяльності, засвідчив скрупульозний розгляд і вивчення наданих документів.

Повз увагу голови постійної комісії з питань бюджету та фінансів Віктора Кузьмича не пройшла жодна цифра, що стосувалась внесення змін до міського бюджету на 2009 рік. Як повідомила заступник міського голови Ніна Євгейчук, потреба у внесенні змін до рішення міської ради «Про міський бюджет на 2009 рік» обумовлена розподілом залишків коштів загального фонду бюджету міста в сумі 683678 грн. (за станом на 1 січня 2009 року). До розподілу пропонувалось 250000 грн. вивільнених коштів, що були залучені в дохідній частині міського бюджету. Так, на придбання обладнання, посуду, продуктів харчування та нарахування по заробітній платі працівникам дитячих дошкільних закладів виділено 106360 грн., проведення індексації грошових доходів апарату управління, закладів культури та підліткових клубів – 39735 грн., капітальний ремонт житлового фонду – 59905 грн., розробку проекту забудови мікрорайону «Північний» - 30000 грн., оплату проїзду дітей для участі в молодіжному турнірі в Новий Двір Гданський (Польща) – 14000 грн.
З відповідальністю підійшли депутати й до розгляду питання про надання дозволу КП «Сарнитеплосервіс» на зняття з балансу та реалізацію основних засобів, які не використовують у технологічному процесі. Інформацію надав перший за-ступник міського голови Володимир Федорович. Йшлося про обладнання з виведених з експлуатації котелень по вул. Бєлгородській, 23 і Набережній, 19, що не може бути використане на діючих. Виручені кошти планують направити на погашення боргу за спожитий природний газ. Правомірність такого кроку зацікавила голову постійної комісії Ніну Ткаленко. А депутат Сергій Євтушок ще раніше вносив пропозицію про створення спеціальної комісії, яка б розглянула, чи зменшили в КП «Сарнитеплосервіс» штат працівників у зв’язку зі значним скороченням опалювальних площ. Адже це безпосередньо впливає на формування тарифу на надання в оселі тепла.
Міський голова Леонтій Ніколайчук, характеризуючи стан справ, нагадав про проблеми, що виникли перед початком опалювального сезону торік. І все ж тоді Уряд повернув різницю в ціні на природний газ. Цьогоріч вона становить 189 тис. грн., проте держава не обіцяє її погасити. Тож саме тому варто використовувати будь-яку можливість, наголосив міський голова, аби підтримати підприємство. На всі запитання депутатів відповіли також керівник і бухгалтер КП «Сарнитеплосервіс». А депутат Віктор Кузьмич запропонував ознайомити жителів Сарненщини з переліком майна, що підлягає реалізації, надрукувавши його в пресі.
Дали депутати свою згоду на прийняття в комунальну власність територіальної громади м. Сарни каналізаційно-насосної станції по вул. Щорса, 20, житлового будинку по вул. Щорса, 22 й приміщення гуртожитку по вул. Варшавській, 6. Прийняли рішення стосовно листів, заяв і звернень громадян, підприємств, установ і організацій із земельних питань.
Згідно із поданням 20 депутатів міської ради в порядок денний сесії включили питання про розгляд звернення мешканців гуртожитку по вул. Бєлгородській, 38 з проханням надати їм право на приватизацію житлових кімнат. Варто нагадати, що саме йому планували присвоїти статус соціального. Тож заслухали представника від жителів гуртожитку Тетяну Мариніну, яка акцентувала увагу обранців громади на законності їх вимог. Підтримати людей у реалізації їх права на житло закликали депутати Валентин Цупріян, Сергій Євтушок, Ніна Ткаленко. Вислухали й думку керівника КП «Житлосервіс», депутата Анатолія Дударика, який аргументовано відстоював позицію проти приватизації житлових кімнат у приміщенні спільного проживання. Міський голова Леонтій Ніколайчук наголосив, що підійти до вирішення цього питання потрібно виважено, щоб не порушити як права мешканців гуртожитку, так і всієї громади, якій він належить. Зваживши всі «за» і «проти», депутати прийняли на сесії рішення надати дозвіл на приватизацію його житлових і нежитлових приміщень. А ще рекомендували створити об’єднання співвласників.
Під час спільного засідання комісій депутат Тамара Вакуліна підняла проблему, що також досить гостро постала з наближенням холодів: існування людей без постійного місця проживання. За її словами, для таких осіб необхідно облаштувати притулок, і це треба робити вже зараз, бо за родом своєї професійної діяльності змушена була не-одноразово вирішувати, де й куди їх прилаштувати. Хоча це не належить до компетенції міської ради, стояти осторонь проблеми вона не може.
У «Різному» заслухали також звернення жильців будинку 2а по вул. Бєлгородській, який уже понад шість років не обслуговує жодне комунальне підприємство. Вони просять, щоб його взяли на баланс міської ради. До того він належав комбінату «Будіндустрія», який у 2003 році оголосили банкрутом, призначили арбітражного керуючого, який бездіє. І люди змушені, наприклад, за звичайною довідкою їхати в Рівне. Міський голова запропонував їм створити громадську організацію, яка б уклала угоду з підприємствами, що надають послуги, що допоможе вирішувати чимало проблем жильців будинку в належному облаштуванні їх побуту.

Схожі матеріали

Вивезення побутових відходів у місті було основним серед п’яти питань, розглянутих на черговому засіданні міськвиконкому. Збирання та вивезення...
Члени виконавчого комітету міської ради, які зібрались на чергове засідання минулої середи, обговорили хід і результати виконання міського бюджету за...
Обравши секретаря в особі Зенона Гадевича, депутати затвердили порядок і регламент роботи ХІХ позачергової сесії міської ради, основна причина...
На розгляд останньої цьогоріч ХХ сесії міської ради винесли низку важливих для життєдіяльності громади питань. У роботі взяли участь 23 депутати із...
Обравши секретаря ХХІІ позачергової сесії міської ради в особі Сергія Євтушка, депутати приступили до розгляду питань, вирішивши, що в лічильній...