Back to top

У Рудні-Карпилівській відкрили новий клуб

IMG_5247.jpg

На чергове виїзне засідання колегії райдержадміністрації запросили керівників окремих структурних підрозділів районних установ та організацій, голів постійних комісій райради, депутатів і членів виконкому Карпилівської сільської ради, місцевих очільників закладів, установ, підприємств. Безпосередньо на об’єктах учасники заходу ознайомились з найбільшими проблемами бюджетних організацій та установ, намітили шляхи їх вирішення.

У селі Рудня-Карпилівська проживає майже півтисячі чоловік. На околиці розташоване лісництво Сарненського лісгоспу, а поряд, у його старому адмінкорпусі, орендує приміщення місцевий фельдшерсько-акушерський пункт. З огляду цих об’єктів, спілкування з їх керівниками й почали свою роботу члени колегії. Голова РДА Петро Рухер залишився задоволений тим, як працюють місцеві лісівники: вони успішно виконують виробничі завдання, стабільно отримують високу зарплату, немає й мови про скорочення кадрів у зв’язку з економічними труднощами в країні. А от у медиків ФАПу є нагальна потреба розширити приміщення, придбати меблі, холодильник. Завідуюча пунктом Валентина Оленич каже, що ще одну кімнату в будівлі можна було б облаштувати для прийому хворих, але там немає грубки чи іншого засобу обігріву. Керівник району звернув увагу карпилівського сільського голови Василя Ковальця на те, що це питання можна вирішити й без допомоги районної влади. А лісництво могло б посприяти в забезпеченні ФАПу дровами, надати іншу допомогу сусідам-медикам.
Затим члени колегії відвідали Рудня-Карпилівську початкову школу, де навчається 40 дітей. Тут за допомогою районної влади обладнали добротну їдальню, замінили в ній старі дерев’яні вікна на металопластикові, підвели воду, зробили електричне опалення. Директор закладу Тамара Микосянчик подала пропозицію відкрити в селі ЗОШ І-ІІ ступенів, бо кількість дітей шкільного віку щороку зростає, нині їх майже сто. Школярі середніх і старших класів їздять навчатись у сусідню Карпилівку. А для покращання умов ще треба замінити в приміщенні 11 вікон і двері за кошти районного бюджету, бо сільським цього не потягнеш.
Тим часом до центру Рудні-Карпилівської неквапом сходились селяни: опівдні тут урочисто від-кривали новозбудований клуб. Вхід до нього перетнули червоною стрічкою.І ось на велелюдному зібранні жителів і почесних гостей з райцентру, серед яких був і голова районної організації Народної партії, депутат облради Олександр Юркевич, настає мить відкриття. Петро Рухер у вітальному слові згадав, як затягнулось спорудження культзакладу і як районна влада сприяла, аби прискорити будівельні роботи. Діючий новий клуб є місцем культурного, естетичного відпочинку, і село може ним гордитись. Зводити його почали понад вісім років тому. Завідує ним нині Микола Мартинюк, художній керівник популярних у районі троїстих музик. Тож музиканти в національному вбранні зустріли односельців і гостей веселими народними мелодіями. Доречно згадати, що цей колектив цьогоріч на підсумковому районному огляді-конкурсі виборов право представляти мистецтво Сарненщини на обласній сцені.
Олександр Юркевич теж поздоровив селян зі святом відкриття культосвітнього закладу. Зізнався, що багатьох із присутніх знає по багаторічній роботі в лісгоспі, а тепер радий, що в населеному пункті на благо людей успішно працюють школа, лісництво, ФАП, клуб, в який приємно зайти.
Почесні гості розрізають червону стрічку й усі заходять у приміщення. Новому закладу культури від райдержадміністрації Петро Рухер подарував музичний центр, від Народної партії Олександр Юркевич – підсилювач, а від відділу культури Наталія Чорна та Любов Царук – DVD. Культпрацівники райцентру до того ж підготували святковий концерт. Пісні на клубній сцені прозвучали у виконанні вокального ансамблю «Намисто» (художній керівник Микола Угрин), а популярні мелодії зіграв дует баяністів Леоніда Ковальського й Івана Симончука. Вдячним словом згадали й будівельників ДП «Агробуд» на чолі з Олександром Сидорчуком. Зала була переповнена, люди гаряче аплодували кожному конкретному виступу.
А ось у Будинку культури села Карпилівка, куди поїхали згодом члени колегії РДА, найболючішими є проблеми опалення та ремонту даху. Директор, культпрацівник з тридцятилітнім стажем Галина Мартинюк, каже, що хоч платних послуг надано вдвічі більше, ніж торік, кошти на ремонт й обладнання обі-гріву приміщення потрібні великі, вони не під силу місцевому бюджетові. Петро Рухер зауважив, що і в районному їх обмаль, проте треба починати з оформлення документації на роботи, а репетиції колективів і гуртків художньої самодіяльності взимку можна проводити на базі школи. Більше половини клубних закладів у районі не опалюються, але культмасова діяльність там не припиняється і в холодну пору року. Юні аматори сцени Карпилівського будинку культури показали гостям одну з художніх композицій.
У місцевій амбулаторії загальної практики та сімейної медицини працюють кваліфіковані медики на чолі з досвідченим лікарем Оленою Чугай. Тут є потреба в палаті денного стаціонару. Тож оглянувши установу, порадившись із завідуючою, вирішили перенести аптечний кіоск у фойє амбулаторії, а у звільненій кімнаті облаштувати палату. Обговорили також питання поліпшення умов, забезпечення ліками тощо. На другому поверсі цієї ж будівлі тривають роботи з капітального ремонту дитсадка, на що виділено 90 тис. грн. із 226 тис. грн. передбачених кошторисом. Більшість із цих коштів уже освоїли. Члени колегії на власні очі побачили, як працюють робітники, що зроблено, цікавились строками здачі об’єкта в експлуатацію. Адже на черзі в дошкільний заклад нині перебувають 77 дітей. Актуальним для села є й повернення малюкам двох кімнат у дитсадку, де нині навчаються школярі початкових класів Карпилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Петро Рухер наголосив, що оновлений заклад має запрацювати в І кварталі наступного року, й місцевій і районній владі потрібно зробити все для цього.
Приємні враження залишились в учасників виїзного засідання після ознайомлення з роботою ЗОШ І-ІІІ ст. с. Карпилівка, де навчаються діти ще й із трьох навколишніх сіл: Мар’янівки, Обірок і Рудні-Карпилівської. За словами керівника освітянського закладу Володимира Галушка, тут творчо працюють 38 педагогів, діють багато навчальних кабінетів, виховні центри: кімнати історії села, українознавства, дитячої творчості. Гостям представили численні виставки робіт з дерева, інших природних матеріалів, вишиванок, картин випускників і нинішніх учнів закладу. Пісенні твори про рідне село з натхненням виконав шкільний ансамбль під акомпанемент їх автора Людмили Таборовець, заступника директора з виховної роботи. При школі є навчальна пасіка, якою опікується вчителька Галина Карпець. Однак у приміщенні потрібно подбати про поліпшення температурного режиму, бо в спортивному залі й у класах, особливо на другому поверсі, він недостатній. За сприяння районної влади торік реконструювали півсотні метрів шкільної теплотраси, ефект відчутний: у класах стало тепліше. Оглянувши приміщення й обговоривши проблему, присутні зійшлися на думці, що необхідно утеплити дах і підлогу в спортзалі та кімнатах другого поверху. Варто замінити старі вікна.
Завершилась робота колегії теоретичною частиною, на якій розглянули питання виконання делегованих повноважень виконкомом Карпилівської сільської ради. Сільський голова Василь Ковалець у своєму виступі-звіті сказав про зроблене в нинішньому році, зазначивши, що власні доходи в структурі місцевого бюджету становлять лише 26 відсотків, усе інше – дотація з бюджетів вищих рівнів. Проте забезпечується функціонування установ і закладів, проведені в них поточні ремонти, виділені кошти на нагальні медичні потреби, задовольнили понад дві сотні звернень жителів про надання земельних ділянок тощо. А ще акцентував увагу на гострій потребі в газифікації села, для чого необхідно прокласти підвідний газопровід завдовжки 1,3 км і реконструювати дорогу до райцентру, про що постійно звертаються до нього жителі Карпилівки. До того ж, добре було б, якби дільничний інспектор міліції більше часу перебував на території сільради для профілактики правопорушень.
Петро Рухер у своєму заключному виступі грунтовно зупинився на кожному з болючих питань, що обговорювали під час виїзду. Вказав, які з них потребують допомоги райдержадміністрації, а які можна й треба вирішити виконкому на місці. Скажімо, благоустрій, підвищення рівня чистоти території в селах повинні бути постійно в центрі уваги сільського голови. А пропозицію про спорудження газопроводу до центру Карпилівки буде внесено до проекту бюджету області на 2009 рік. Районна влада клопотатиме й про включення в план роботи Служби експлуатації автомобільних доріг ремонту дороги з села до міста Сарни. По кожному з численних проблемних питань намітили заходи з виконання у відповідному розпорядженні голови РДА.

Новини: 

Схожі матеріали

Є люди, які залишають після себе рясні дороги життя, пломеніючу зірку в небі та добре ім'я. До цієї когорти творців належить шановний у нашім краї та...

До міської ради звернулись понад 800 громадян на виділення земельних ділянок для індивідуальної забудови. Потік заяв не припиняється, незважаючи на...

У січні ц.р. було опубліковано Указ Президента України «Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». Тож у...
Шановні священнослужителі та вірні церков України! Брати і сестри! Дозвольте засвідчити вам щиру вдячність за ваші молитви стосовно миру та...
Номінальна середньомісячна заробітна плата в лютому ц.р. становила на одного штатного працівника 1224 грн., що у 2,4 раза перевищує мінімальну (515...