Back to top

Держава підтримує, влада працює. Але як?

На черговому засіданні колегії райдержадміністрації її голова Петро Рухер коротко охарактеризував економічну ситуацію в районі, вів мову про необхідність прийняття бюджету на 2009 рік, вплив кризи, якою стривожене нині суспільство, на життєдіяльність краю.

Зокрема особливої уваги влади потребує сільське господарство, тому насамперед обговорили питання щодо виконання державних і регіональних програм підтримки сільгоспвиробників району.
Начальник управління агропромислового розвитку РДА Микола Мельник інформував, що цьогоріч сільськогосподарським товаровиробникам надійшло з бюджету 3,4 млн. грн. дотаційних коштів, що використані на часткове покриття затрат на виробництво продукції рослинництва та тваринництва. Однак не всі сільгосппідприємства змогли отримати підтримку держави, бо не виконали умови її надання. Наприклад, мали заборгованість у сплаті податків чи внесків до державних цільових фондів. Заборгованість товаровиробникам з виплати дотації за станом на 25 грудня 2008 р. становила 293 тис. грн. У рослинництві державна підтримка СГПП спрямована на вирощення озимих та ярих зернових (100 грн. за 1 га), льону-довгунця (640 грн. за 1 га) при умові посіву протравленим високопродуктивним насінням з одночасним внесенням добрив. 8 сільгосппідприємств це зробили на 3295 гектарах, за що їм виплатили 329,5 тис грн. дотаційних коштів. Також за вирощену та продану худобу, птицю товаровиробникам нарахували 710,6 тис. грн. Спеціальні дотації надали за програмами збільшення поголів’я корів, зокрема м’ясного напрямку, вівцематок і ярок, за розширення племінної бази й інших. Держава частково компенсувала відсоткову ставку взятих СГПП кредитів на покриття виробничих витрат, придбання техніки вітчизняного виробництва: 30% вартості двох нових тракторів повернули СГПП «Кричильське», універсального грунтообробного агрегату – СГПП «Маяк».
За програмою мінімізації наслідків Чорнобильської катастрофи виділили 65 тис. грн. на перезалуження 58 га пасовищ у СГПП «Случ», 141,4 тис. грн. – на підживлення сіножатей чотирьом сільгосппідприємствам, 115,3 тис. грн. – на придбання комбікормів з радіопротекторними властивостями.
За регіональною програмою «Розвиток насінництва на 2008-2010 роки» 6 СГПП придбали та висіяли 21 тонну елітного насіння, використали 10,6 тис. грн. державної дотації. 11 господарств працювали за програмою збільшення обсягів виробництва зерна жита (сума дотації – 512,9 тис. грн.), два – розвитку тваринництва.
Загалом у сільському господарстві району виробили 9,1 тис. т зерна, що на 17,4% більше, ніж торік, зросло поголів’я птиці на 35,6% і становить 62,7 тис. голів, а виробництво яєць – на 32% (до 9,9 млн. шт.). Керівник СГПП «Случ» Олексій Хомич висловив критичні зауваження щодо своєчасного отримання дотаційних коштів сільгоспвиробниками, необхідності більш активного лобіювання їх інтересів управлінням агропромислового розвитку на обласному рівні. Петро Рухер рекомендував усім сільгосппідприємствам скористатися підтримкою держави, а управлінню активізувати роботу з поширення передових технологій, для чого щомісячно проводити районні семінари аграріїв.
Про хід виконання районної Програми боротьби з епідемією туберкульозу, а також про реформування та підсумки акредитації первинної ланки медичних закладів доповів начальник відділу охорони здоров’я Василь Іванюк. З метою профілактики своєчасного виявлення та лікування туберкульозу з початку року в ЦРЛ відкрили спеціальне відділення, де працюють два висококваліфіковані фахівці. З районного бюджету на це виділили значні кошти. Медпрацівники створили базу даних про хворих. Із залученням співробітників райвідділу міліції, колег зі Страшевської протитуберкульозної лікарні працюють і над примусовим лікуванням пацієнтів, які ухиляються від нього. Виступаючий зазначив, що не в усіх сільських радах забезпечили достатнє фінансування профілактичних заходів, проаналізував підсумки флюорообстеження населення, яким охопили 35,8 тисячі осіб. Медики виявили 96 випадків захворювання туберкульозом. За рік померло від цієї хвороби 18 осіб. На колегії намітили заходи з удосконалення організації профілактики та раннього виявлення туберкульозу, санітарно-освітньої роботи, встановлення телефонного зв’язку в протитуберкульозному відділенні ЦРЛ.
Виконується й 1-й етап Програми вдосконалення мережі лікувально-профілактичних закладів району та підвищення медобслуговування населення на 2008-2010 роки. У сільській місцевості функціонують сім амбулаторій загальної практики та сімейної медицини, відповідні відділення при районній поліклініці та Степанській лікарні, 12 стоматологічних кабінетів. На черзі - відкриття амбулаторії в Ясногірці, на що виділили 530 тис. грн., ще 25 тис. грн. – на спорудження колодязя та водопостачання закладу. Для ФАПів 10 сіл закупили набори медінструментарію, ще для кількох - меблі, глюкометри тощо. Загалом покращили матеріально-технічне забезпечення первинної ланки закладів охорони здоров’я. Тож державну акредитацію отримали всі амбулаторії, ФАПи району, з них 5 – вищої категорії та 17 – першої. Разом з тим, ці пункти в Пугачі та Рудні-Карпилівській повинні більш вагомо поповнити медінструментарієм, на що звернули увагу керівників тамтешніх рад. Петро Рухер відзначив високий фаховий рівень лікарів, особливо в амбулаторіях віддалених сіл, запевнив у подальших зусиллях влади з покращення матеріального забезпечення медзакладів.
Як дотримують у районі вимоги законодавства про державну службу, боротьбу з корупцією, доповіла на колегії керівник апарату РДА Тетяна Олійник. Відзначивши проведення певної роботи в цьому напрямі, торкнулась і окремих недоліків. Так, за рік до адмінвідповідальності притягнули 7 посадових осіб. Керівники державних установ повинні інформувати правоохоронні органи про виявлені корупційні діяння та порушення спеціальних обмежень, передбачених для держслужбовців. А ще інформувала присутніх про стан виконавської дисципліни й організації контролю за виконаннями завдань, визначених актами та дорученнями Президента України, Уряду, розпоряджень голів ОДА та РДА. Нині на постійному контролі в райдержадміністрації перебуває 70 Указів Президента України, 87 постанов Кабінету Міністрів, 278 розпоряджень голів обласної та 485 – районної держадміністрацій. В обговоренні питання взяли участь сільські та селищний голови з Немович - Володимир Онищук, Селища – Микола Примич, Клесова – Василь Шіпко.
Підсумовуючи засідання колегії, Петро Рухер зазначив, що виконавська дисципліна є стержнем роботи місцевої влади й потрібно більше працювати, аби не виникало скарг громадян. Попереду - непростий рік, будуть труднощі, але владна вертикаль має трудитись без паніки, песимізму, зважено, в ім’я блага людей.

Новини: 

Схожі матеріали

Є люди, які залишають після себе рясні дороги життя, пломеніючу зірку в небі та добре ім'я. До цієї когорти творців належить шановний у нашім краї та...

До міської ради звернулись понад 800 громадян на виділення земельних ділянок для індивідуальної забудови. Потік заяв не припиняється, незважаючи на...

У січні ц.р. було опубліковано Указ Президента України «Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». Тож у...
Шановні священнослужителі та вірні церков України! Брати і сестри! Дозвольте засвідчити вам щиру вдячність за ваші молитви стосовно миру та...
Номінальна середньомісячна заробітна плата в лютому ц.р. становила на одного штатного працівника 1224 грн., що у 2,4 раза перевищує мінімальну (515...