Back to top

У влади та громади мета спільна

P3275830.jpg

Фото Василя Сосюка.

ромадські слухання «Влада, громада – шлях до партнерства» про роботу міськвиконкому з виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Сарни у 2008-ому та плани на нинішній рік відбулись минулої п’ятниці в Будинку культури «Залізничник».

Просторий зал заповнений жителями, представниками численних трудових колективів підприємств, установ, організацій. Міський голова Леонтій Ніколайчук на початку свого виступу зазначив, що тут зібрались громадяни, які переймаються сьогоднішнім днем рідного міста, його майбутнім. Саме побажання громади, її пропозиції, ініціативи покладені в основу Стратегії сталого розвитку Сарн, а також є орієнтиром у повсякденній діяльності місцевої влади. Теперішньому зібранню передували громадські слухання в найчисельніших колективах, на яких обговорювали актуальні питання життєдіяльності райцентру, а люди вносили свої пропозиції, висловлювали зауваження щодо покращання умов проживання, благоустрою, будівництва нових об’єктів. Відтак міський голова детально розповів про зроблене в цьому напрямі в минулому році та завдання на 2009–й. Ознайомивши присутніх зі структурою наповнення місцевого бюджету, надходженнями за звітний період, він з допомогою діаграм і слайдів розказав, як здійснювали видатки загального та спеціального фондів.
Зокрема значні кошти вкладені в реконструкцію вуличних доріг. У Сарнах зареєстровано понад 11 тисяч автомобілів, надходження від сплати транспортного податку спрямовують на поліпшення стану шляхів, яких у місті 40 кілометрів з твердим покриттям і ще стільки ж з ґрунтовим. Однак на ремонт, а особливо спорудження асфальтівок, грошей з податків не вистачає, тому використовують надходження від продажу земельних ділянок чи інших об’єктів. Нинішнього року на вирішення цієї проблеми, однієї з найболючіших, заплановано виділити мільйон гривень.
З видатків загального фонду найбільше використали на утримання та розвиток дошкільних навчальних закладів, яких у місті є вісім. За минулий рік у дитячих садках створені нові групи, де додатково виховується 120 дітей. На зміцнення їх матеріально-технічної бази виділено 280 тисяч гривень. З цих показників Сарни лідирують на Рівненщині.
Ще один напрям роботи міськвиконкому – поліпшення санітарного стану й утримання будинків. Тут дуже важлива плідна співпраця з громадою, бо з кожним роком кількість побутових відходів, які потрібно регулярно вивозити, зростає: з 2003 року вона подвоїлась і сягнула 13 тис. кубометрів. Комунальні підприємства справляються з виробничими завданнями, міськвиконком вживає заходів зі зміцнення їх матеріально-технічної бази. Зокрема придбали понад шість десятків контейнерів для збору сміття. Однак сарненці спільно з комунальниками мають постійно дбати про культуру довкілля, не викидати відходи де заманеться. Адже чистота вулиць, площ є обличчям міста, воно повинне бути сяючим, що одночасно свідчитиме про реальне партнерство влади й громади районного центру, одного з найбільших в області. Особливо варто потурбуватись про прибирання несанкціонованих звалищ побутових відходів у ці весняні дні - час підготовки до святкування Великодня. І в благоустрої дворових територій міськвиконком надіється на ініціативу та допомогу громади, жителів кожного з багатоквартирних будинків.
Міська влада послідовно виконує побажання сарненців щодо розвитку електричного освітлення вулиць у нічну пору. Цьогоріч його будівництво завершать ще на трьох вулицях. Щодо перекриття чи реконструкції дахів у багатоквартирних будинках, то, згідно з прийнятою програмою робіт, їх здійснюють у залежності від віку, стану будівель і наявності коштів, в яких потреба чимала.
Міський голова відповів на численні запитання присутніх. Так, щодо видачі дозволів на встановлення індивідуального опалення у багатоквартирних будинках міськвиконком іде назустріч. Бо одну чи декілька квартир централізовано опалювати вкрай складно й, до того ж, дорого. Не залишили без уваги й прохання жителів вул. Гагаріна збудувати в цьому мікрорайоні дитячий садок. Перший крок зробили - виділили земельну ділянку. Однак на проектування та будівництво об’єкта (а там треба реконструювати і школу) необхідні великі кошти, тож поки що вирішення цього питання залишається на контролі. Також міська влада вишукує можливості відремонтувати вулицю Миру, створити ще одну автозупинку по вулиці Суворова, облаштувати територію на початку вулиці Ковельської. Однак низку пропозицій присутніх, як, наприклад, реконструювати ринок чи купити автомобіль швидкої допомоги для ЦРЛ, міськвиконком прийняти не може, бо такі питання виходять за межі його повноважень. Втіленню в практику проектів, які не під силу міському бюджету, можуть посприяти заходи з відзначення 125-річчя заснування Сарн, їх передбачається профінансувати за рахунок держави.
Під час громадських слухань надійшло чимало пропозицій, критичних зауважень, що так чи інакше стосуються покращання умов проживання в Сарнах. Підсумовуючи почуте на зібранні, можна сказати, що влада уважно вивчає потреби мешканців міста, прагне всіляко співпрацювати з громадою, орієнтується на її побажання та ініціативи, вважаючи їх виконання одним з першочергових своїх завдань. Для цього міськвиконком робив і планує робити все можливе. Бо у влади та громади спільна мета – працювати над тим, щоб рідне місто з кожним роком економічно й культурно розвивалось, було красивим і зручним для проживання людей.

Новини: 

Схожі матеріали

Є люди, які залишають після себе рясні дороги життя, пломеніючу зірку в небі та добре ім'я. До цієї когорти творців належить шановний у нашім краї та...

До міської ради звернулись понад 800 громадян на виділення земельних ділянок для індивідуальної забудови. Потік заяв не припиняється, незважаючи на...

У січні ц.р. було опубліковано Указ Президента України «Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». Тож у...
Шановні священнослужителі та вірні церков України! Брати і сестри! Дозвольте засвідчити вам щиру вдячність за ваші молитви стосовно миру та...
Номінальна середньомісячна заробітна плата в лютому ц.р. становила на одного штатного працівника 1224 грн., що у 2,4 раза перевищує мінімальну (515...