Back to top

Покликання Галини Мірко

000018.jpg

Фото автора.

Є такий стан людської душі, коли хочеться жити, злітати в небо, сміятися й співати, дарувати свою радість усім, хто поряд. Таке почуття називають щастям. Галина Мірко щастям вважає щодня займатись улюбленою справою.

Вона – бібліотекар. Колеги стверджують, що таких професіоналів треба пошукати. Цьогоріч виповнюється чотири десятиліття її трудового шляху, й жодного разу не пожалкувала про обраний фах.
А розпочала трудову діяльність Галина Данилівна в далекому 1969 році. Після закінчення Дубенського культосвітнього училища працювала завідувачкою клубом у рідному селі Білятичі, Сарненській міській і районній дитячій бібліотеках. Згодом навчалась в інституті, здобула диплом бібліотекаря-бібліографа. Нині очолює колектив з п’яти чоловік, є заступником директора центральної районної бібліотеки.
За весь час роботи підтримує тісні зв’язки зі школами. Допомагає в навчально-виховному процесі учням і вчителям, популяризуючи українську літературу, історію рідного краю. За сприяння Галини Мірко діє два читацькі клуби: «Книга і лялька» та «Пізнай себе». Вона щорічно організовує районний конкурс «Найкращий читач року», підготувала призерів обласних і всеукраїнських його етапів. За сумлінну працю колектив і її особисто не раз нагороджували грамотами, подяками керівництва обласної бібліотеки для дітей, районної влади. А за вагомий особистий внесок у створення духовних цінностей і високу професійну майстерність двічі удостоєна Почесної грамоти Міністерства культури й туризму України.
У 2008 році Галина Мірко стала переможницею ра-йонного конкурсу «Жінка року» в номінації «Жінки - працівники культури, творчих професій». Тож не дивно, що саме її кандидатуру колектив рекомендував на присвоєння почесного звання «Заслужений працівник культури України». А головне, жінка любить свою роботу. Завжди привітна, комунікабельна, користується заслуженою повагою й авторитетом серед колег і читачів.
Бібліотека стала для Галини Данилівни другою домівкою. І говорить про неї з особливим ентузіазмом: «Сьогодні вона є культурно-освітньою, виховною установою, центром бібліотечно-бібліографічного обслуговування дітей, організації дозвілля. Її послугами щорічно користуються більше двох тисяч абонентів. Фонд бібліотеки універсальний за змістом, нараховує понад 30000 примірників книг і журналів, що дає змогу задовольнити найрізноманітніші запити читачів у галузі дитячої книги. Свої послуги їм пропонує відділ обслуговування дошкільнят та учнів 1-4 класів. Діти почуваються комфортно в читацькому залі, де, крім заповнених книгами стелажів, - зручні меблі, м’які іграшки, живі квіти. Ще є відділ обслуговування учнів 5-9 класів. Тут абонемент і читальний зал повністю задовольняють запити за шкільною програмою. До послуг також сучасний комп’ютер».
Багато людей, особливо молодих, схиляються до думки, що для розвитку особистості достатньо подивитись цікаві телепередачі, погортати популярні газети й журнали, посидіти біля комп’ютера, а книги читати не обов’язково. Тож запитую Галину Мірко:
- Чи так це?
Переконливо відповідає:
- Значення книги в житті неоціненне. Якщо не читати, ніколи не дізнаєшся ні про Гомера, ні про Данте, ні про Вольтера. Щоб точно передавати свої думки, необхідно досконало володіти рідною мовою. І в цьому, упевнена, допоможе читання книг, в яких зібрано незліченні багатства людського досвіду. Тож хочу звернутись до всіх юних і дорослих земляків: частіше заглядайте до скарбниці духовності – книг, з яких б’є невичерпне джерело мудрості та знань.

Наталія ДЕМЧУК.

Схожі матеріали

Прохолодний березневий вітерець хвилею прокотився поліською землею, і до Поліни Онанко завтра завітає славне 85-річчя. Домівка наповниться...
Кажуть, поганий учитель подає учням готову істину, а хороший - вчить, як її знайти. Саме творчий пошук істини, розвиток мислення та відкриття для...
- так кажуть про церковного старосту й художника Василя Щевича Найцікавіше те, що здібний нині художник й іконописець у дитинстві мріяв стати…...
Заклопотані повсякденністю, рідко замислюємось над справжньою сутністю буття, не знаходимо часу, щоб подумати про душу. Але ж справжній підмурівок...
Роман НАБУХОТНИЙ у царині юриспруденції – не новачок. З 1999 року працює в юридичному відділі апарату райдержадміністрації, нині - провідний...