Опубліковано СН
Нещодавно в обласній науковій бібліотеці відбулась презентація книги відомого краєзнавця - дослідниці Ірини Куліш-Лукашевич, виданої у видавництві «Гедеон-Прінт» у цьому році.
До збірки ввійшли матеріали про поета Костянтина Оленіна, який у 20-30 роках минулого століття жив у нашому місті. Він був другом і соратником геніального Олександра Блока.
Будучи в Сарнах на урочистостях, присвячених 35-річчю Сарненського музею, п. Ірина згадала поетесу А. Май (можливо О. Май), яка в той час теж жила в місті і про яку маємо дуже мало відомостей. Краєзнавець Олег Панько відгукнувся на заклик розповісти про життя сарненської інтелігенції тих років, яка входила до «Русского общества». Культурне життя її проходило в колишньому будинку дворянських зборів, зведеному за проектом архітектора Вензовського, відомому сарненцям як кінотеатр Кірова (тепер вул. Просвіти). На другому поверсі була велика зала, де й відбувались бали, маскаради, літературні вечори, місцеві аматори ставили п’єси. Саме тут свої поезії читали К. Оленін та А. Май. До цього товариства належало багато сарненських родин: Немоловські, Александровичі, священик Дружеловський, поміщик Орловський, інженер Білоусов, який керував тоді будівництвом військових казарм у Сарнах, та ін.
Отож звертаюсь до всіх небайдужих людей, хто знає і шанує історію краю, з проханням поділитися розповідями про цих людей, діяльність товариства, можливо, у когось є фотокартки тих часів. У нас обмаль відомостей про поетесу А. Май, а хотілося б знати більше. Інформацію просимо передавати працівникам Сарненського історико-етнографічного музею, за яку наперед дякуємо.
Раїса ТИШКЕВИЧ.