Back to top

Натхненно, піднесено та урочисто

Фото автора.

лунав Державний гімн України із вуст учасників Першого районного конкурсу співаків на краще його виконання

…Мабуть, кожному знайома досить неприваблива картина: під час тих чи інших святкових заходів, коли звучить Гімн держави, майорить її Прапор, чимало юних співвітчизників і навіть дорослих вештається по майдану, не стоїть струнко, не повертається обличчям до Прапора, не знімає головний убір, не співає.
Пригадую, коли у 80-ті роки минулого століття працював у Тинному, під час мітингів, урочистих зібрань головуючий, знаючи, що в частини земляків ще бракує політичної культури, вони можуть своєю поведінкою виявити неповагу до державних символів, завжди оголошував: «Під час виконання Державного гімну прошу присутніх стояти струнко, припинити усі ходіння та розмови». І це впливало. Тобто потрібно несвідомій чи просто невихованій або ж неуважній частині громадян нагадувати загальноприйняті та обов’язкові правила поведінки, коли звучить гімн рідної чи навіть зарубіжної країни, або піднімається Прапор. Зрештою, маємо вимагати від своїх співвітчизників, щоб вони вели себе належним чином, з шаною ставилися до головних державних символів України. Адже без цього не можна уявити справжнього патріота, свідомого громадянина, просто вихованого члена суспільства.
І починати все це треба робити, звичайно ж, із дитячих років. Ось рада районної організації Партії регіонів, відповідно до своїх програмних засад щодо підвищення рівня патріотизму, виховання в громадян поваги до державних символів, оголосила конкурс на краще виконання Гімну України. Очільник райдержадміністрації Анатолій Остапчук підтримав таку ініціативу регіоналів і всіляко сприяв успішному проведенню заходу.
Підсумки конкурсу, присвяченого 20-річчю проголошення незалежності України й проведеного на початку червня, вцілому порадували. Хоч поважному журі, до складу якого, зокрема, увійшли начальник відділу освіти РДА Людмила Макриця (голова), головний спеціаліст цього відділу Олена Куришко, художній керівник районного Будинку культури Зоя Федорчук, вчитель музики Сарненської ЗОШ № 4 І-ІІІ ст. Олена Кириченко, а також представники Партії регіонів - депутат міської ради підприємець Василь Потапович і працівник ДНЗ № 6 м. Сарни Олег Міхнов, було не легко об’єктивно визначити переможців. Адже кожен учасник був достатньо підготовлений, мав гарні музичні здібності, хотів якнайкраще представити свій колектив, не підвести керівника та, звичайно ж, перемогти.
А перемозі сприяла й святкова обстановка, що панувала тут, якась особлива аура залу. Її в той день створила організатор Будинку дітей і молоді, ведуча неповторного дійства Любов Корзун. Коли виголосила, зокрема, ось ці зворушливі рядки, що, мабуть, нікого не залишили байдужими. Нагадали ж присутнім одвічні живі символи рідної землі.
Мов сестри, тополя, верба та калина,
Вони – це надія і віра й любов.
Це вічна і юна моя Україна,
Це мужності символ і пісня дібров
Іде до мети незалежна держава,
А з нею – тополя, калина й верба.
Крізь призму років пломеніє заграва
Й торкається іноді серця журба.
З туману всміхається сонцю калина,
Породжує пісню й серця окриля.
Хай знає моя волелюбна Вкраїна:
Квітує, співає поліська земля!
Першим пані Любов запросила на конкурсну сцену вокальний ансамбль «Старшокласник» НВК «Школа-колегіум» ім. Т.Г.Шевченка під орудою Миколи Легкого. Він задав гарний тон, майстерно, урочисто виконавши Державний гімн України. Своїм злагодженим співом заявили про власні високі амбіції на перемогу. Їх змінив дует у складі директора Карасинської ЗОШ І-ІІ ст. Михайла Мельника та вихованця школи Михайла Шкодича, які, співаючи Гімн, ще й розгорнули жовто-синє полотнище Державного прапора. Із зрозумілим хвилюванням вийшли восьмирічні Ангеліна Гольонко та Маринка Тверда з цього ж навчального закладу. Їм теж усі щиро аплодували.
А ось коли на сцені побували учні 6-11 класів Коростської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Наталія Банацька), котрі з неабияким артистизмом, радісно, особливо піднесено та натхненно проспівали відомі усім слова, зал зрозумів, що перед ними хоч і юні, але вже досвідчені й талановиті аматори сцени…
Приємно порадував своїм виступом і дует Дарини Кисляк та Єфросинії Головацької з міської одинадцятирічки № 4. Коли ж заспівав акапельно п’ятикласник Ілля Крат із Немович, глядачі нагородили його особливо гучними оплесками. І журі з ними погодилося. Визначаючи призерів, йому присудили перше місце у молодшій групі. Тож чекає хлопчика 24 серпня цінний подарунок вартістю 500 грн. На другу сходинку п’єдесталу підняли учениць ЗОШ № 4 з призовим фондом 300 грн.
Додали настрою й святковості своїм співом і коростські вчителі, довівши, що за їх славним селом усе міцніше закріплюється слава одного з найспівучіших.
Не одного і не двох учасників конкурсу підвели, крім зрозумілого хвилювання, ще й наспіх підготовлені фонограми, мабуть, з інтернету. Якби співали під супровід баяну чи акордеону або й акапельно, то результат був би вищим. Це й продемонстрували ансамблі - переможці старшої групи віком від 15 років.
Перше місце віддали дітям Коростської ЗОШ, третє – їх старшим наставникам, а другу сходинку посів «Старшокласник». Переможці будуть нагороджені цінними подарунками вартістю відповідно 500, 300 та 100 грн. у ювілей незалежності України. Голова районної організації Партії регіонів Андрій Циганенко запропонував вручити заохочувальні призи усім учасникам Першого районного конкурсу за місцем їх проживання.
…Після неповторного дійства в той святковий день його учасники знову зібрались на сцені і всі разом заспівали «Ще не вмерла України і слава, і воля». Їх дружно підтримали і члени журі, і всі присутні в залі. Пісенне свято вдалося на славу. Його організатори пропонують, щоб переможця конкурсу – учнівський колектив з Коросту, запросили на районні урочистості з нагоди 20-річчя проголошення незалежності України, де він так само велично й майстерно проспіває Гімн рідної держави, запросивши до колективного співу усіх учасників ювілею.

Новини: 

Схожі матеріали

Історико-краєзнавчий нарис «Тинне над Случем», присвячений історії та сучасності села Тинне, побачив світ днями у сарненському приватному видавництві...
Почуєш чарівну пісню - і хвилювання стримувати немає сил. Ціла гама піднесених почуттів хвилею накриє душу, забувається дріб'язкове, буденне, летиш...
Життя прожить - не поле перейти, Пізнаєш в нім і радості й тривоги. Та з'єднують життя сердець мости І дружби вірної невидимі дороги. Під...
Вагомими здобутками зустрічають своє професійне свято працівники галузі культури краю. За підсумками минулого року, згідно з рейтинговими оцінками...
24 учасники зразкового аматорського хореографічного гурту "Журавка" міського будинку культури "Залізничник" нещодавно повернулися з ІІ Міжнародного...