Опубліковано Зоя Тимцунік
Наприкінці березня в райдержадміністрації відбулося засідання координаційної ради і по забезпеченню законності та правопорядку, під час якого керівники силових структур, відповідних установ отримали протокольні доручення протидіяти порушенням законодавства у сфері незаконного видобування бурштину, заборони грального бізнесу, незаконної діяльності пилорам і заготівлі металобрухту.
І ось минулого понеділка голова РДА Анатолій Остапчук зажадав заслухати, в якому стані виконання скерованих доручень.
З усіх питань найбільше звітував Віталій Сафонік, начальник Сарненського РВ УМВС України в Рівненській області. Воно й зрозуміло: кому, як не міліції, бути на передньому краї боротьби зі злочинністю? А звітувати підполковнику дійсно було про що. Цьогоріч порушили 6 кримінальних справ (торік - 4), вилучили 4 мотоцикли, 1400 м рукавів до мотопомп. На початку березня в урочищі «Мохи» поблизу смт. Клесів правоохоронці припинили два випадки незаконного видобутку бурштину, вилучивши автомобіль УАЗ, 4 мотопомпи, 4 мотоцикли. До речі, місцеві жителі на знак незгоди з діями міліціонерів перекрили дороги (!). Та це не завадило солдатам правопорядку виконати свій обов’язок і направити до суду дві кримінальні справи. Тим часом охорону громадського порядку в Клесові здійснювали 25 працівників підрозділу «Беркут». Нині ж весь тягар боротьби зі старателями ліг на плечі райвідділу міліції, який за рахунок особового складу влаштовує засідки та проводить рейди, тобто використовує методи партизанської війни. А що вони ефективні, підтвердили клесівський селищний і вирівський сільський голови Віктор Буйний і Юрій Солтис. Депутати Вирівської сільради затвердили комплексну програму боротьби з незаконним видобутком бурштину, на яку виділили 30 тис. грн. Тепер слово за обранцями громади смт. Клесів, де планують облаштувати пункт охорони громадського порядку, у ньому чергуватимуть п’ять міліціонерів, у розпорядженні яких буде автомобіль.
Свої думки з приводу боротьби з незаконним видобутком бурштину висловили Олександр Соколовський, начальник відділення ДАІ райвідділу міліції, Сергій Ільїн, заступник командира 4 взводу Рівненської роти ДПС ВДАІ для обслуговування доріг державного значення, Віктор Василевич, перший заступник начальника лінійного відділу міліції, заступник прокурора Григорій Нижник, начальник управління Держкомзему в районі Роман Зінчик, головний лісничий Клесівського лісгоспу Ігор Артюшок, голова районного суду Наталія Власик. В особі якої всьому колективу служителів Феміди Віталій Сафонік висловив вдячність за принципову позицію. Тим часом, прокоментувала Наталія Власик, у 2010 році до суду направили 23 кримінальні справи, торік – лише 11, а за три місяці нинішнього – уже 5. Що свідчить про активізацію зусиль райвідділу міліції, спрямованих на перешкоду порушенням чинного законодавства у сфері охорони надр.
Великим соціальним злом, констатував Анатолій Остапчук, є залежність земляків від ігрових автоматів і зауважив, що певна робота у сфері заборони грального бізнесу на Сарненщині проведена. Головний санітарний лікар району Олександр Войнелович поінформував, як під час рейдів у Сарнах і Клесові виявили, що об’єкти закриті. У місті, погодився заступник міського голови Руслан Серпенінов, із 17 закладів не працює жоден. А два навіть відмовились від послуг Державної служби охорони, додав начальник міжрайонного відділення Володимир Никончук. Однак підполковник Сафонік володів іншою інформацією: 1-2 заклади продовжують-таки працювати за зачиненими дверима, вочевидь, очікують на візит міліціонерів…
Належну увагу на засіданні приділили незаконній діяльності пилорам. З початку року, розповів Віталій Сафонік, у районі виявили 21 випадок незаконної порубки дерев і 2 – крадіжки лісу. Левова частка цих правопорушень скоєна в масивах ДП «Клесівське лісове господарство». Робочі групи, укомплектовані дільничними інспекторами міліції, провели рейди в Чабелі, Зносичах, Вирах, припинили діяльність 10 пилорам. Резонанс не примусив довго на себе чекати: ось уже три тижні, як у районі не сталося жодної незаконної порубки.
Зі свого боку на ситуацію вплинули й податківці. Як повідомив начальник Сарненської МДПІ Ярослав Мірковець, зареєстрували 11 громадян, які займалися підприємницькою діяльністю у сфері обробки лісосировини, 7 зобов’язали задекларувати доходи.
Злободенним питанням залишається незаконна заготівля металобрухту, адже не з чуток відомо, де осідають кришки з люків каналізаційних колодязів, хрести з кладовищ, металеві огорожі, навіть костилі із залізничного полотна. За словами Руслана Серпенінова, у місті, маючи ліцензії, легально працюють шість пунктів. Проте під час останнього рейду на вул. Старицького виявили гараж, в якому підприємливі земляки облаштували щось на зразок пункту заготівлі. У Вирах, поінформував сільський голова, спільними з міліцією зусиллями закрили два пункти, з трьох вивезли металобрухт і припинили його приймання, ще два призупинили діяльність.
Завершуючи зустріч, Анатолій Остапчук закликав керівників силових структур викорінювати злочинність, незважаючи ні на кого, тим більше що попереду – чемпіонат Європи з футболу. Іноземні гості ототожнюватимуть Сарни з Україною, отож місто і район мають виглядати достойно.