Опубліковано Ольга ЛОТОЦЬКА
Нещодавно в ЗОШ № 2 відбулась нарада з керівниками підприємств, які здійснювали харчування учнів у 2007-2008 навчальному році й організовуватимуть його в наступному. Директор закладу Вікторія Федорович ознайомила присутніх з режимом роботи і діяльністю їдальні. Зокрема повідомила, що для чіткої організації харчування учнів тут ще в серпні 2007 року склали графік, спланували чергування вчителів. На початку навчального року медична сестра поновила списки дітей, які потребують дієтичного харчування. Відтак слідкувала за санітарно-гігієнічними умовами їдальні, була присутня й під час закладки продуктів для приготування страв. Адміністрація навчального закладу пос-тійно контролювала поставку сировини на шкільні харчоблоки. Два рази в місяць проводили рейди за участю членів батьківського комітету.
Про стан організації харчування учнів у навчальних закладах району в другому семестрі 2007-2008 навчального року поінформувала начальник відділу з питань постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС управління праці та соціального захисту населення РДА Оксана Симончук. За її словами, гарячим харчуванням у цей період охопили 16145 учнів, тоді як 368 узагалі не харчувалися, з них 69 не мають статусу потерпілих від Чорнобильської катастрофи, 47 перебувають на індивідуальному навчанні, 186 навчаються в школах, де немає умов для харчування. Акцентувала увагу й на недоліках, що виявили під час перевірок. Скажімо, в ЗОШ І-ІІ ст. сіл Чабель, Тинне, Довге, І ст. с. Висове шкільні їдальні розміщені в пристосованих приміщеннях, мала виробнича площа не дає можливості встановити необхідне, у відповідності до вимог, технологічне обладнання, столи для розробки продуктів, немає там і виробничих цехів. Харчоблок у ЗОШ І ст. с. Рудня-Карпилівська взагалі не відповідає санітарним вимогам, позаяк не має опалення та проточної води. В їдальні ЗОШ І-ІІ ст. того ж села, харчування в якій організовує КП «Комбінат громадського харчування Сарненської РСС», порушують технологію миття посуду та приготування їжі. Потребують заміни зливи від ванн у ЗОШ І-ІІ ст. с. Карпилівка. В їдальні ЗОШ І-ІІ ст. с. Цепцевичі для харчування дітей використовували кам’-яну сіль, видачу страв для учнів ЗОШ І-ІІ ст. с. Яринівка проводили з порушеннями норм денного меню за віковими категоріями. Перевірили їдальні, харчування в яких здійснюють Великовербченське, Коростське споживчі товариства, СГПП «Мир», «Маяк», «Случ», КПГХ «Зоря», де також виявили низку недоліків, які слід терміново усунути. Необхідно відзначити, що прострочених продуктів харчування в підсобних приміщеннях не знайшли, кухонне та технологічне обладнання перебуває в робочому стані, але частково потребує заміни. В обідніх залах були виставлені контрольні страви, які відповідали вазі, за-значеній у денному меню. При опитуванні учнів скарг щодо якості надання послуг з харчування не було. Детальніше результати перевірок шкільного харчування озвучив і проаналізував головний державний санітарний лікар району Олександр Войнелович. Заслухали також директора КП «Комбінат громадського харчування райспоживспілки» Богдана Біжика.
Заступник начальника відділу освіти РДА Ольга Пархомчук повідомила, що при огляді шкіл до роботи в новому навчальному році перевіряли й шкільні їдальні. Акцентували увагу на тому, як заклади забезпечені технологічним обладнанням і меблями, який санітарний стан приміщень. Також зауважила, що організація харчування учнів перебуває на постійному контролі у відділі освіти.
Відтак Петро Рухер порекомендував присутнім на нараді спільно зі службами, які несуть відповідальність за здоров’я дітей, усувати недоліки, що виникають у процесі харчування учнів, аби вберегти їх від захворювань. Бажано, щоб не були осторонь цієї справи й батьківські комітети навчальних закладів.