Опубліковано СН
Автор фото Василь Сосюк.
Уже неможливо уявити святкове дійство в місті чи районі без участі в ньому хореографічної студії «Фієста» Сарненської ЗОШ ІІ ступеня – економіко-правового ліцею «Лідер». А гурт барабанщиць став свого роду візитівкою Сарн. Їхня популярність поширилась і за межі району.
Тож вправних дівчат-музикантів із вишколеною виправкою запрошували взяти участь і у святкуванні Дня Перемоги в Рівному, і очолити колону випускних класів у Костополі. Нещодавно «Фієсті» заслужено присвоїли почесне звання «Зразковий художній колектив».
Лише цього року на популярному серед молоді фестивалі в Рівному, на якому рік за роком змагання стають все цікавішими, талановиті виконавці здобули найвищі бали в номінації загальноосвітніх шкіл. Організатори: управління освіти й науки облдержадміністрації, обласний навчально-методичний центр естетичного виховання учнів профтехосвіти й ТОВ СГП «Ім. Воловікова», кваліфіковане журі - та вдячні глядачі високо оцінили майстерність обдарованих танцюристів.
Познайомилися з їхнім талантом і мешканці села Горбаків Гощанського району, де обласний навчально-методичний центр естетичного виховання учнів професійно-технічної освіти проводив у місцевому Будинку культури обласний фестиваль-конкурс хореографічних колективів «Веселі закаблуки» серед учнів навчальних закладів.
У ньому взяли участь 43 хореографічні колективи. Кращими серед загальноосвітніх шкіл знову стали «фієстівці». Минулого року на «Веселих закаблуках» вони забрали два перші місця.
Не можу обминути ще одну подію, що відбулася в їхній творчості. У Рівному на гала-концерті обласного фестивалю молодих талантів «Ми талановиті», який організував рекламно-продюсерський центр «Excellent« за підтримки облдержадміністрації та обласної ради, вони пройшли всі тури відбору й стали переможцями (були нагороджені дипломами ІІІ ступеня та пам’ятними сувенірами). До слова, поряд із ними на одну сходинку піднялися тоді наші земляки - хореографічний гурт «Бісайс» із села Глушиця (керівник Микола Пархоменко) та виконавці бойового гопака Юрій Селезень і Дмитро Вєтров зі Зносич.
За всіма цими перемогами стоїть ім’я тендітної, але вимогливої молодої жінки, керівника студії та вчителя Сарненської ЗОШ ІІ ступеня – економіко-правового ліцею «Лідер» Світлани Рибачек. Вона працює в закладі від дня його заснування, куди прийшла навчати ліцеїстів хореографії. У день відкриття одразу представила перший виступ вихованців студії, яку організувала. Від дітей, як і зараз, не було відбою. Цьогоріч також мотивацією для вступу до навчального закладу в клесівських школярок було велике бажання поповнити ряди любителів хореографії. Зараз їх майже 80 - хлопчиків і дівчаток основного та підготовчого складу, ще 18 - у гурті барабанщиць. Але потрапляють до студії, пройшовши відповідний конкурс, не всі. Перемагають найталановитіші. А ті, кому пощастило, добре знають, що не мають права пропустити жодне із занять, бо одразу їм знайдуть заміну. Хтось, можливо, скаже, що правила суворі. Але в танцях по-іншому не можна.
Світлана Іванівна свого часу отримала безцінні уроки викладачів Дубенського коледжу культури й мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету, чиї прізвища (Українець, Турянський, Фоміних) пам’ятає й донині. Як учасниця ансамблю народного танцю, створеного при дубенському навчальному закладі, побувала з виступами в Прибалтиці, Молдавії. Прикро, що тепер зі своїми танцюристами вона не може нікуди поїхати через брак коштів, хоча пройшли відбірковий тур у Сербію. Не потрапили і в Ужгород із цієї ж причини. Ліцеїсти, розповідає хореограф, за власні кошти шиють костюми за створеними ескізами. Практично втілення кожної ідеї чи проекту вимагає матеріальної опори. Піклування потребує й власна родина, де є два студенти. Заміжня донька Інна ще навчається заочно. А в Києві здобуває фах фінансиста в Національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана син Максим.
Світлана Рибачек – надзвичайно креативний спеціаліст. До цього часу згадують батьки та вчителі справжній Віденський бал, де на сцені ліцею у вечірніх сукнях вони танцювали разом зі своїми дітьми. На репетиції також ходили сім’ями – родини Іванюків, Чижмарів, Краськів. І видовище вартувало того. Кожен виступ «Фієсти» обов’язково супроводжують елементи шоу.
Не розпилюючись на дрібниці, не повторюючи досягнутого, Світлана Іванівна весь час у пошуку нового. Мало хто, скажімо, як вона, використовує жонглювання та батони (наголос у слові на першому складі – М.К.). Останнє популярне на Заході, особливо в польських школах. Техніка досить складна. Адже потрібно не тільки жонглювати, а й рухатись. Спочатку освоює сама, а вже потім навчає вихованців, які тепер вільно нею володіють. Її погляди поділяє й директор «Лідеру» Тамара Колоїз. Керівник сприяла, аби в педагога був прекрасний, обладнаний сучасними технічними засобами хореографічний клас і створені всі умови для учасників студії.
Добігають до кінця літні канікули. Незабаром в економіко-правовому ліцеї завирує життя, і знову в ритмі танцю у Світлани Рибачек закружляють пари. А ще разом готуватимуть до показу небачений новий проект - мюзикл. І хочеться вірити, що в місті, де працює стільки підприємців, знайдуться цінителі хореографічного мистецтва, які підтримають юні таланти. А останні, у свою чергу, прославлять Сарненщину та місто.
Марія КУЗЬМИЧ.