Опубліковано СН
Чому треба бути обережним усім? «Не рахуй своїх дітей, поки вони не перехворіють на кір», - стару приказку американських фермерів любить повторювати відомий лікар-педіатр Євген Комаровський, який цій недузі присвятив цілу авторську програму.
І це не чорний гумор, а реальність. Комаровський констатує: «У найкращій країні, з найліпшою медициною від кору помирає один із тисячі, і нічого з цим зробити не можна». Всього у світі, за останніми підрахунками Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку від його ускладнень помирають 150 тисяч дітей.
За станом на 1 листопада ц.р. у районі зареєстрували 521 випадок захворювання на кір як дитячого, так і дорослого населення. Чому воно так швидко поширюється, запитала в заступника головного лікаря з охорони материнства й дитинства КЗ «Сарненський районний центр ПМСД» Олени ДУДАРИК.
- Насамперед, кір - недуга циклічна. Кожні п’ять років кількість хворих різко зростає. Є й друге пояснення, до якого схиляються більшість спеціалістів, – перші випадки зареєстровані серед дітей, які не мали щеплень від цієї хвороби. З боку влади та медичних працівників району зроблені певні кроки, аби обмежити її розповсюдження. Фахівці проводять щоденний моніторинг здоров’я школярів і у випадку наявності лихоманки, млявості, головного болю, нежитю їх направляють до лікарів.
У дитячій поліклініці КЗ «Сарненська ЦРЛ» також подбали про те, аби розмежувати потоки здорових і тих, хто має симптоми захворювання. Їх лікар приймає в окремому кабінеті. А щоб батьки орієнтувалися, куди саме заходити, при вході в поліклініку відвідувачів зустрічає медичний персонал, який направляє в необхідний кабінет.
Вчора в учнів загальноосвітніх навчальних закладів почалися канікули. Медики закликають батьків обмежити перебування дітей у колективах чи на подвір’ї, а ще зрозуміти, що це треба зробити заради того, аби вберегти їх від інфікування вірусом кору. Одно слово, нинішні канікули в школах району не стільки для відпочинку, як задля того, щоб перервати ріст захворювання на кір. А мама й тато найперші, хто помітить зміни в стані здоров’я доньки чи сина. При необхідності викликайте лікаря додому й прислухайтеся до порад медичних працівників, які як ніхто знають, що імунізація дає позитивний результат і є найефективнішим і найнадійнішим методом захисту.
Сьогодні навколо питання вакцинації дітей склалась непроста ситуація. Батьки розділились умовно на два табори: тих, хто виступає проти неї, і тих, хто підтримує. Варто знати: якщо людина не отримала щеплення в дитинстві й захворіє дитячими інфекційними хворобами у зрілому віці, вони можуть призвести до незворотних наслідків.
Піклування про власних дітей - найголовніше. Проте потрібно усвідомити, яка небезпека буде більшою. З одного боку, при вакцинації є певний ризик побічних інфекцій (в основному підвищення температури тіла, висип на шкірі). З іншого, не отримавши без вакцинації необхідного імунітету, є ризик безпліддя, інвалідності й т.д.
Якщо ж ви категорично проти щеплення, залишається єдиний спосіб - повна ізоляція від суспільства. Бо кір передається через повітря. Достатньо, щоб на вас чхнув хворий.
Підготувала
Марія КУЗЬМИЧ.